Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

chronos24.pl Ranking Ulubionych Firm Klubowiczów AD 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Klub Miłośników Zegarów i Zegarków to szczególny twór dla polskich entuzjastów czasomierzy. Wokół niego powstało szereg cennych inicjatyw mających przede wszystkim na celu propagowanie wiedzy dotyczącej pięknego świata zegarków, a tym samym kształtowanie świadomości społeczeństwa w tym zakresie.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Dlaczego Hublot widnieje w rankingu 2 razy? (pozycja 24 czy 36).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dlaczego Hublot widnieje w rankingu 2 razy? (pozycja 24 czy 36).

 

Pewnie wkradł się jakiś błąd. Zaraz to poprawię. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to zrobiłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz duzo pracy ale warto było - choć takie zestawienie oczywiscie nie moze stanowić odnośnika dla niewtajemniczonych w kwestii prestiżu - jak ja nie lubię tego określenia ;) , czy też dokonan poszczególnych firm oraz ich wkładu w rozwój sztuki zegarmistrzowskiej . Nalezy pamietac ze żyjemy w co by tu dużo nie mówić dosyć biednym społeczeństwie i rozwijającym się dopiero kraju , gdzie średnie wynagrodzenie jest ... wszyscy wiedzą jakie a nasz poziom moze nie tyle wiedzy co rozsądku wydatkowania środków finansowych i sympatii jest często uzależniony od realnych możliwosci Kowalskiego czy Jana Nowaka.

Oczywiście pomijam kilku Kolegów, choc nie powinienem tego robić - gdyż bardzo Ich wszystkich lubię , jednak w tym wypadku stanowią zdecydowaną mniejszość - nie można tego nazwać marginesem - w żadnym wypadku !!!


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki za dobre słowo ;). Było przy tym trochę roboty, a że wszystkie głosy starałem się skrupulatnie podliczyć i żadnej marki nie pominąć, to z rozpędu dwa razy wpisałem firmę Hublot :). Tak poza tym, to moim zdaniem, jest to obok pojedynków, najlepsza zabawa jaką udało się nam wymyślić. Przede wszystkim, nie jest konfliktowa, nie jest kontrowersyjna, bo jak ktoś chce, to może lubić firmę Flik Flak i nikomu nic do tego. Natomiast kwestia ceny też w sumie nie gra tu roli. Ja darzę ogromnym szacunkiem i sympatią takie firmy jak F.P. Journe czy Maitres du Temps choć wiem, że z przyczyn finansowych nigdy nie kupię ich zegarka. Ale nie przeszkadza mi to w niczym, by je wysoko cenić. Mam nadzieję, że choć raz na rok czy dwa lata, uda nam się kontynuować ten ranking no i że w głosowaniach będzie brało udział coraz więcej osób. W tym roku swoje rankingi przedstawiło 69 klubowiczów. Myślę, że to bardzo dobry wynik w stosunku do ilości aktywnych osób na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poświęcony czas i wysiłek:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zestawienie. Bardzo fajnie jest móc śledzić ewolucję w gustach Klubowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Troche zaluje ze nie glosowalem. Zaskoczeniem pozytywnym heh bylo dla mnie ze marke Tissot czy Certine wyprzedzilo Casio. Oczywiscie uwazam ze ranking nie jest adekwatny tzn. nie oddaje stanu rzeczywistego ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Troche zaluje ze nie glosowalem. Zaskoczeniem pozytywnym heh bylo dla mnie ze marke Tissot czy Certine wyprzedzilo Casio. Oczywiscie uwazam ze ranking nie jest adekwatny tzn. nie oddaje stanu rzeczywistego ;) .

 

Oddaje stan faktyczny dla tej grupy osób, która wzięła udział w głosowaniach. Myślę też, że w dużym stopniu odzwierciedla ogólne nastawienie klubowiczów do firm, które znalazły się w zestawieniu. To nie przypadek, że po raz trzeci Omega czy IWC znalazły się w ścisłej czołówce. W ogóle daje się zauważyć, że jest pewna stała lista producentów, którzy od samego początku historii rankingów klubowych, zajmują wysokie pozycje.

 

Sam zobacz:

 

Rok 2006

Rok 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Stan faktyczny to wedlug mnie w ktorym forumowicze czyli uzytkownicy tego forum posiadali lub posiadaja zegarki danej marki. Teoretyczne wiele osob twierdzic moze, ze takie marki jak Omega, IWC czy Patek Philippe jest najlepsza choc tak naprawde wiele osob nigdy nie posiadalo ani nie mialo w rece zegarka tej marki, druga sprawa to taka iz wiele osob nie wzielo udzialu w glosowaniu co moglo by zmienic wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz dzięki za fajne zestawienie i za włożoną pracę ;)

 

Stan faktyczny to wedlug mnie w ktorym forumowicze czyli uzytkownicy tego forum posiadali lub posiadaja zegarki danej marki. Teoretyczne wiele osob twierdzic moze, ze takie marki jak Omega, IWC czy Patek Philippe jest najlepsza choc tak naprawde wiele osob nigdy nie posiadalo ani nie mialo w rece zegarka tej marki, druga sprawa to taka iz wiele osob nie wzielo udzialu w glosowaniu co moglo by zmienic wyniki.

 

Rozumiesz różnicę między "ulubione", a "najlepsze"?

To był ranking ulubionych firm, a nie najlepszych.

Dla mnie ulubioną oczywiście jest Omega, ale nie twierdzę, że jest ona lepsza od Patek Philippe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Rozumiem i przepraszam, ze napisalem najlepsze zamiast ulubione co nie zmienia wczesniej sformulowanego przeze mnie postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Rozumiem i przepraszam, ze napisalem najlepsze zamiast ulubione co nie zmienia wczesniej sformulowanego przeze mnie postu.

 

Od 1989 roku na szczęście żyjemy w wolnym kraju i mamy demokrację. Każdy z nas indywidualnie decyduje o tym czy chce coś zrobić czy też nie. Ci którzy chcieli, to zagłosowali, a Ci którzy nie mieli na to ochoty, powstrzymali się od typowania. I to tyle. Myślę, że dyskusja na ten temat nie ma sensu. Może w przyszłym roku, a może za dwa lata, zabawa zostanie ponowiona. Jak zwykle będę zachęcał i zapraszał wszystkich do głosowania. Jak postąpią Klubowicze, czas pokaże. Nie mnie to oceniać. Ja cieszę się, że tegoroczny ranking powstał i że 69 osób podało swoje typy. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie zestawienie oczywiscie nie moze stanowić odnośnika dla niewtajemniczonych

 

przecież wydawało się to oczywiste - podam prosty przykład . Kazio lubi Sylwię ale sypia z Karoliną - więc glosuje na Sylwię , ja lubię Ilonę ale sypiam z Moniką - jednak zagłosuję na Monikę - jednym słowem o wyborze Firmy/dziewczyny decydują indywidualne preferencję każdego kto zagłosował i kierował się jedynie swoimi subiektywnymi odczuciami. Może być trzeci przypadek bardzo modny w dzisiejszym społeczeństwie Zygmunt lubi Aldonę ale sypia z Michałem więc zagłosuje na Feliksa gdyż to z Nim akurat jest mu najlepiej ...

Podsumowanie - pomimo iż nie zawsze są to osoby ze szczytu listy seks bomb - w głosowaniu zajmują czołowe miejsca o ile Karolina i Monika - są dobrze znane i cenione o tyle Feliks - może stanowić zagadkę i jak dla mnie,to lepiej niech tak zostanie !

Zbieżność imion jest całkowicie przypadkowa ;)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież wydawało się to oczywiste - podam prosty przykład . Kazio lubi Sylwię ale sypia z Karoliną - więc glosuje na Sylwię , ja lubię Ilonę ale sypiam z Moniką - jednak zagłosuję na Monikę - jednym słowem o wyborze Firmy/dziewczyny decydują indywidualne preferencję każdego kto zagłosował i kierował się jedynie swoimi subiektywnymi odczuciami. Może być trzeci przypadek bardzo modny w dzisiejszym społeczeństwie Zygmunt lubi Aldonę ale sypia z Michałem więc zagłosuje na Feliksa gdyż to z Nim akurat jest mu najlepiej ...

Podsumowanie - pomimo iż nie zawsze są to osoby ze szczytu listy seks bomb - w głosowaniu zajmują czołowe miejsca o ile Karolina i Monika - są dobrze znane i cenione o tyle Feliks - może stanowić zagadkę i jak dla mnie,to lepiej niech tak zostanie !

Zbieżność imion jest całkowicie przypadkowa ;)

 

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze po prostu ludzie głosuja

w taki sposób ze nr 1 który wygrał to po prostu kultowa marka, starsze egzemplarze w świetnym stanie dostepne w cenie dosc przystepnej , 2 miejsce obiekt westchnień dla wielu b.wielu tylko marzenie , 3 miejsce

to zegarek który jest w zasiegu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lubię Ilonę ale sypiam z Moniką - jednak zagłosuję na Monikę

A co na to żona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wpływu na moje głosowanie w rankingu ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolegom.

Pragnę dodać swoje słowo do dyskusji. Moim zdaniem nie ma sensu dyskutować nad poprawnością Rankingu, ponieważ jak stwierdził również Mariusz, dotyczy on "ulubionych firm Klubowiczów", co ma się nijak do piramidy prestiżu. Nie koniecznie zatem pierwsze miejsca muszą zajmować topowe marki, którym to miejsce należałoby się jak psu zupa. Dla kogoś kwestią kwalifikacji w Rankingu ulubionych marek mogą być te marki, na które może sobie pozwolić finansowo - w takim wypadku nie muszą być to wypasione modele i marki. Dlatego o gustach się nie dyskutuje.

Jeżeli dla kogoś innego jest może nie do pomyślenie, że np. "gorsza" marka zajmuje wyższe miejsce, to należąłoby przed przysąpieniem do Rankingu wyraźnie określić zasady klasyfikacji w temacie "ulubienia" swoich marek.

Dlatego porównywanie klasyfikacji ulubionych z piramidą prestiżu jest niczym nie usprawiedliwionym.

Jeżeli chemy jednak klasyfikować wg pewnych zasad, to muszą one być z góry okreslone. Taka klasyfikacja powinna zawierać kilka określonych cech, do których będą z góry przypisane punkty, mogą być to np. takie cechy jak: ocena mechanizmu, wzornictwa, ceny, zasług danej marki dla rozwoju zegarmistrzostwa itp. itd. Suma określonych punktów przypisanych do danej cechy wyznaczy stopień prestiżu.

Pozdrowienia Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
post-0-0-34985900-1331564106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli dla kogoś innego jest może nie do pomyślenie, że np. "gorsza" marka zajmuje wyższe miejsce, to należąłoby przed przysąpieniem do Rankingu wyraźnie określić zasady klasyfikacji w temacie "ulubienia" swoich marek.

Dlatego porównywanie klasyfikacji ulubionych z piramidą prestiżu jest niczym nie usprawiedliwionym.

Jeżeli chemy jednak klasyfikować wg pewnych zasad, to muszą one być z góry okreslone. Taka klasyfikacja powinna zawierać kilka określonych cech, do których będą z góry przypisane punkty, mogą być to np. takie cechy jak: ocena mechanizmu, wzornictwa, ceny, zasług danej marki dla rozwoju zegarmistrzostwa itp. itd. Suma określonych punktów przypisanych do danej cechy wyznaczy stopień prestiżu.

Tomek, ale wtedy w takich zabawach brało by udział kilka osób... Popatrz na tę zabawę - wzięło w niej udział "ledwie" kilkadziesiąt osób... Choć wystarczyło poukładać 10 marek wg zasady lubie mniej / lubię bardziej...

 

podoba mi się Michelle Pfeiffer, bo lubię dojrzałe kobitki o niebieskich oczach.

To mamy Mariusz podobny gust :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby miło gdybyście mogli wręczyć angielską wersję artykułu przedstawicielom marek JLC i PANERAI na tegorocznym spotkaniu czerwcowym. Byłby to dla nich miły "prezent" :-) Byłoby to też z pożytkiem dla CHRONOS-a jako redakcji i dla Klubu, na którym ten tekst skupia się w dużej mierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby miło gdybyście mogli wręczyć angielską wersję artykułu przedstawicielom marek JLC i PANERAI na tegorocznym spotkaniu czerwcowym. Byłby to dla nich miły "prezent" :-) Byłoby to też z pożytkiem dla CHRONOS-a jako redakcji i dla Klubu, na którym ten tekst skupia się w dużej mierze.

Interesująca sugestia. Dzięki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Byłoby miło gdybyście mogli wręczyć angielską wersję artykułu przedstawicielom marek JLC i PANERAI na tegorocznym spotkaniu czerwcowym. Byłby to dla nich miły "prezent" :-) Byłoby to też z pożytkiem dla CHRONOS-a jako redakcji i dla Klubu, na którym ten tekst skupia się w dużej mierze.

 

Bardzo fajny pomysł. W ogóle można by pomyśleć o przygotowaniu trzech statuetek dla producentów, którzy znaleźli się na pudle. To nadałoby naszemu rankingowi jakąś rangę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.