Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bobwoj

Czy pęknięte szkiełko można samemu wymienić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie zwracam się do Was z takim pytaniem. Ponieważ pękło mi szkiełko mineralne w niskobudżetowym zegarku mechanicznym i jestem w stanie samemu zamówić nowe oryginalne szkiełko, czy jednak można taką opercję przeprowadzić samemu bez specjalistycznych narzędzi? A może gdzieś w sieci jest taki tutorial?


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez praski raczej ciężko będzie :)...


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy takie szkiełko jest tylko wciskane czy też wklejane?


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy takie szkiełko jest tylko wciskane czy też wklejane?

 

Jeżeli było by to zwykłe wypukłe szkiełko (plexi) okrągłe, to można by je wcisnąć samemu ale wymaga to pewnej wprawy. Natomiast szkiełko mineralne w tanim zegarku najlepiej osadzić na kleju, takim jak tu:

http://www.timepol.pl/wyszukiwanie.php?wyrazenie=klej

Ja używam tego bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mineralne szkło, a uszczelka nie była rozwleczona długo poza ramką, to nie powinno się kleju używać, jedynie odpowiednio dobrać rozmiar szkła i wcisnąć na prasie. Inna sprawa jak brak uszczelki, wtedy wypadałoby "zakitować" czymś dookoła. :o


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko w moim przypadku jest wklejane. Zaniosłem zegarek do zegarmistrza w moim mieście i ten stwierdził, że nie podejmię się wymiany,

ponieważ nie ma sprzętu do odpowiedniego wyczyszczenia koperty ze starego szkiełka i kleju. Próbował samemu usunąć pozostałe szkiełko, ale rzeczywiście tylko się kruszy i nie odchodzi od koperty.Czy jest jakiś sprawdzony sposób na poradzenie sobie z tym? I ile taka usługa może kosztować u zegarmistrza?  


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koperta jest wykonana ze stali, to najlepiej ją podgrzać wtedy klej odchodzi (ale potrzebna jest np lampka spirytusowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjąć mechanizm z koperty? Jest to zwykły nakręcany Unitas. Widziałem śrubki podtrzymujące mechanizm, ale jak wykręcić koronkę?


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zapewne jest srubka,ktora trzeba poluzowac,badz przycisk zwany czesto dynksem ktorego trzeba delikatnie np: igla przycisna i pociagnac z wyczuciem za koronke.Wyjmowanie walka wykonujemy na nastawie a nie na naciagu,bo jak beczka zleci z wodzika to wtedy czeka Cie wieksza zabawa z tym zegarkiem.Po wyjeciu walka,nalezy odkrecic srubki i wyjac mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.