Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ketling

UWAGA Okazja na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wiedzieć od kogo kupować i na co zwracać uwagę. Ryzyko jest zawsze ale czasami warto spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zegarów nie kupiłbym na Allegro. Nie ma możliwości sprawdzić ich oryginalności.

A na innych serwisach byś kupił?? Nie mierz wszytkich jedną miarą kolego :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pisać, pytać, zadzwonić, poprosić o dodatkowe zdjęcia a jeśli to możliwe odebrać zegar osobiście ... A nie kupować i potem mieć pretensje - tak robią tylko debile.

 

Gdybym kupił jakiś z podrabianych zegarów, tych wypalanych to siedział bym cicho i na pewno bym tu tego nie pisał ... A czemu ? Bo było by mi wstyd że jestem taki ślepy.

 

 

Życze wszystkim powidzenia w polowaniu na zegary ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%.

Najpierw należy sprawdzić, dopytać... poprosić o więcej zdjęć...

Jak sprzedający jest w porządku wyśle zdjęcia i odpowie na pytania.

Jak nie ma z nim kontaktu i am się wątpliwości to nalezy darować sobie zakup lub zaryzykować.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupił jakiś z podrabianych zegarów, tych wypalanych to siedział bym cicho i na pewno bym tu tego nie pisał ... A czemu ? Bo było by mi wstyd że jestem taki ślepy.

 

Trudno się zgodzić z takim poglądem.

 

Zatem pobity powinien milczeć ze wstydu, bo nie chodził na kurs samoobrony ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pobity został przez własną głupotę to tak ;)

 

Ale rozumiem tarant że możesz sie nie zgadzać, każy ma swoje podejście, po prostu wyraziłem swoją opinię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pobity został przez własną głupotę to tak ;)

 

Ale rozumiem tarant że możesz sie nie zgadzać, każy ma swoje podejście, po prostu wyraziłem swoją opinię ...

Nie każdy jest expertem w tej dziedzinie trzeba o tym pamiętać Bo może kupić taki przedmiot osoba całkowicie nie znająca tematu I co też będzie Głupi?? czy nieświadomy oszustwa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku będzie nieświadoma oszustwa. Ale powiesi sobie taki zegar i będzie bardzo zadowolona że bije co godzine i nie tylko ! :)

 

Nie no po prostu mówie że warto zadać te kilka pytań przed zakupem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku będzie nieświadoma oszustwa. Ale powiesi sobie taki zegar i będzie bardzo zadowolona że bije co godzine i nie tylko ! :)

 

Nie no po prostu mówie że warto zadać te kilka pytań przed zakupem i tyle.

Oczywiście lepiej pytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no po prostu mówie że warto zadać te kilka pytań przed zakupem i tyle.

Oczywiście lepiej pytać

 

Na pewno warto zapytać. :rolleyes:

 

Jednak jak ktoś świadomie wprowadza falsyfikat do obrotu to raczej na pytania odpowie kłamstwem.

 

Podstawowa zasada na aukcjach to : nie ma super okazji w rodzaju np. Patka za 350 zł.

 

Serwis śledzi non-stop pewnie z 1000 zawodowych fachowców i wyłapują szybko te najlepsze okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje, ale jak odpowie kłamstwem, będzie mówił że to oryginał znaleziony na strychu i tak dalej to w przypadku zakupu jest podstawa do pretensji - to jest wg mnie oszustwo i świadome oszukiwanie w celu zarobku.

 

Ale ten temat jest taki że moglibyśmy rozmawiać i rozmawiać bez końca .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje, ale jak odpowie kłamstwem, będzie mówił że to oryginał znaleziony na strychu i tak dalej to w przypadku zakupu jest podstawa do pretensji - to jest wg mnie oszustwo i świadome oszukiwanie w celu zarobku.

 

Ale ten temat jest taki że moglibyśmy rozmawiać i rozmawiać bez końca .... :)

Otóż to nie ma co zaśmiecać tematu.Są ludzie i oszuści sprzedający wszędzie nie tylko na All.Sam sprzedaje co nie co na All i staram się aby przedmiot był rzetelnie opisany w zasobach mojej wiedzy oczywiście. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje, ale jak odpowie kłamstwem, będzie mówił że to oryginał znaleziony na strychu i tak dalej to w przypadku zakupu jest podstawa do pretensji - to jest wg mnie oszustwo i świadome oszukiwanie w celu zarobku.

Ale ten temat jest taki że moglibyśmy rozmawiać i rozmawiać bez końca .... :)

 

Powie że kupiony w autoryzowanym zakładzie, pokaże gwarancję, etc.,etc...

 

 

Otóż to nie ma co zaśmiecać tematu.. rolleyes.gif

 

Temat jest właściwy więc raczej Mod nie będzie miał pretensji.:):rolleyes:

Należy pisać o tym bez końca. Zawsze wszystkich proszę byśmy razem walczyli z falsyfikatami i z oszustami którzy je sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie wydaje mi sie że to co ten gość zrobił to jest nic w porównaniu z tym co sie dzieje ogólnie na świecie....

To znaczy ma te mechanizmy po 800 zł czy ile tam chciał, a przecież robią przeręty na całym świecie na tysiące !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wypalanych Lenzkirchów ucichła coś - nie widzie nic podejrzanego na allegro... I dobrze, może chłop poszedł po rozum do głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wypalanych Lenzkirchów ucichła coś - nie widzie nic podejrzanego na allegro... I dobrze, może chłop poszedł po rozum do głowy :)

Wątpie taki już rozumu nie nabierze ma to we krwi chęć zysku !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem wszystkie zegary ,ktore probowal sprzedac ten czlowiek.We wszystkich przypadkach zauwazalem ,ze cos jest nie tak .Sygnatury byly dla mnie odrazu podejrzane.4 lata wstecz kupilem u tego goscia GB linkowego wowczas pytalem sie czy korona jest oryginalna -odpowiedz brzmiala tak.Okazalo sie ,ze byla dorabiana. Dobrze ,ze cala reszta byla w porzadku.All. nie interesuje czy ktos sprzedaje podrobione rzeczy ,nowe czy stare .W biznesie liczy sie pieniadz,ktory sie kasuje i to robi All.W tej chwili ci panowie sprzedaja na All.zegar Lenzkirch2 wagowy 100% oryginalny linkowiec.Meczanizm ,sanki,wahadlo i sroby oryginalne ale skrzynia wg.mnie nie jest podpadajaca a mianowicie:na drzwiach skrzyni u dolu od srodka widac jakies dwa nowe otwory,na srobach przy sankach widac slady po srobokrecie co moze swiadczyc ,ze sanki byly swiezo przykrecane.Koncowka dolna wahadla nachodzi na wyhylnik(wahadlo nie jest od tej skrzyni) Ciekawe czy potwierdzicie moje spostrzezenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mi sie jednak wydaje że wszystko w tym akurat jest ok.

1.Nie widze, albo nie wiem o które otwory Ci chodzi

2.Jeśli chcesz go np kupić poproś żeby odkręcił ci sanki i pokazał jak to wygląda, bo takie ryski na śrubach jeszcze o niczym nie świadczą.

3.Jeżeli wychylnik by opuścić na sam dół skrzyni to byłoby tak jak chciałbyś :) ale te zdjęcia nie wiem czy robione były jak zegar wisi czy jak leżał, więc wiesz...

 

Ale ja sie nie znam na zegarach jak niektórzy tutaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem sprzedajacego czy ta skrzynia jest oryginalna od tego mechanizmu,ktory wydaje sie mi,ze ma zadlugie wahadlo nachodzace na wychylnik o.raz czy cos bylo przyklejone na srodku u dolu.Te dwa otwory na drzwiach to zapewne dolne oczko od zamykania drzwi oraz jakis slad podobny do otworu.Zobaczymy co odpisze sprzedajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Dziale Rolnix Show jest bardziej merytorycznie :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pytałem czy by nie odkręcił sanek żeby zobaczyć czy są świeżo przykręcone... Jednakże odpisał że nie będzie się tak bawił i zaprasza do obejrzenia zegara osobiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymalem odpowiedz,w ktorej stwierdzono,ze jezeli chodzi o dlugosc wahadla to moze mialo tak byc.Sprzedajacy podal jako przyklad dwie inne aukcje z All.gdzie wahadlo zachodzilo na wychylnik.Po obejzeniu podanych zdjec widac ,ze wahadlo zachodzi na wychylnik lecz w mniejszym stopniu a zdjecia wykonane sa z gory.Stwierdzil rowniez ,ze wczesniej ktos naprawial wahadlo.Jezeli chodzi o skrzynie to odpowiedzial ,ze zakupil ten zegar na ALL.a sprzedajacy twierdzil,ze jest oryginalna a jemu wydaje sie,ze jest od tego mechanizmu dlatego,ze srednca tarczy jest nietypowa i wynos 17 cm i trudno by dobrac taka skrzynie z iinnych.To wytlumaczenia czesciowo mnie zadowala ale dlaczego niechce odkrecic sanek i pokazac co jest pod spodem przeciez chce sprzedac ten zegar.Sprzedajacy czyta nasze forum poniewaz zapytal mnie kiedy sprzedal mi zegar z nieoryginalna gorka (o czym pisalem wczesniej).Wyslalem mu zdjecie zegara, ktory chetnie mu moge sprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mało jeszcze wiem ale pojawił się tzw. pudełkowiec trumiak ,a fachowo gabinetowy jak zwał tak zwał Gustek zachowany w idealnym stanie nie wiem ja jestem laik a już mi on podpada a jego cena świadczy ,że ludzie jak lep lecą na naklejkę ,tudzież odnowioną tarczę byle był napis ,nawet z kalkomani ale Gustek Becker ,jeśli się mylę proszę o sprostowanie .Z allegro pewnie niebawem zniknie bo pozostała godzina ale zegar jest z roku 1928 :(cena 520 zł na godzinę przed zakończeniem licytacji oryginał w doskonałym stanie ,sory gregory ale może :)

tutaj link http://allegro.pl/dostojny-i-piekny-zegar-marki-gustav-becker-1928r-i2694575494.html

zdjęcie tarczy oryginału

21573908.jpg

564168921.jpg

Jak na tyle lat hm... tarcza leżała chyba w formalinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar bardzo ładny, trzebaby było zobaczyć na żywo i ocenić czy jest oryginalny. Napewno wskazówki są od innego zegara. A reszta któż to wie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja napiszę tak. Skrzynka oryginalna (tylko witraż założony do góry nogami) jest w katalogu z roku 1924 Nr kat. 3285 F2. Mechanizm oryginalny, wskazówki oryginalne (takie były montowane). Tarcza nowa lub odrestaurowana w Radomiu i bez kalkomanii.:)

Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.