Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DUBHEAD

Stoper MADE IN USSR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj dostałem od znajomego radziecki stoper, nie używany przez dłuższy czas bo nie działa i mam pytanie, jaka może być tego przyczyna? Pierwszy raz jestem w posiadaniu takiego "cacka", szczerze, to nie wiem jak się go obsługuje, tzn. napewno się przyciska żeby zaczął odmierzać czas i zatrzymuje się także poprzez kliknięcie koronki i chyba się go nakręca(?) I własnie tu jest problem, bo jak przyciskam nic się nie dzieje, a nakręcony jest do oporu, w środku wygląda przywoicie, mechanizm w dobrym stanie, kompletny, więc jaka może być tego przyczyna, że nie działa? Włos nie jest pogięty i ogólnie wszystko wygląda sprawnie. Jak ktoś wie co może być tego przyczyną to niech pisze bo chciałbym się zająć tym sam jeśli oczywiście dam rade ;) Oznaczenia na werku: 15 kamieni, SU, 4282, 9243, na kole zębatym (?) 98 - m. Fotki narazie niestety z telefonu bo w aparacie baterie padły, jak trzeba będzie wyraźniejsze to prosze pisać postaram się coś wykombinować.

post-29183-0-09005800-1331569304.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-29183-0-28803200-1331569305.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej iść do zegarmistrza. Z tego co wiem, obok koronki powinien być jeszcze przycisk do zerowania. Koronką faktycznie sie go nakręca oraz uruchamia i zatrzymuje. Jak po naciśnięciu koronki nic się nie dzieje, to pewnie zepsuty...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno coś jest zepsute, ale myślałem, że może sam dam rade naprawić. Zegarek był maxymalnie nakręcony i tak przeleżał sporo czasu, nie wiem, może ktoś próbował na siłe kręcić i coś się złamało, ale myslę, że nie. Wie ktoś może jak rozluźnić sprężyne/włos? A co do drugiego przycisku obok koronki to u mnie go nie ma ;)


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno coś jest zepsute, ale myślałem, że może sam dam rade naprawić. Zegarek był maxymalnie nakręcony i tak przeleżał sporo czasu, nie wiem, może ktoś próbował na siłe kręcić i coś się złamało, ale myslę, że nie. Wie ktoś może jak rozluźnić sprężyne/włos? A co do drugiego przycisku obok koronki to u mnie go nie ma :D

 

Zazwyczaj w takich przypadkach złamane czopy osi balansu, a przyczyna to upadek stopera.

 

O zwolnieniu sprężyny napędowej nie będę pisał, bo zapadkę widać na zdjęciu (jak nie przytrzymasz za koronkę, to wskutek niekontrolowanego rozwinięcia sprężyny zapewne popsujesz mechanizm).

 

O co ci chodzi z rozluźnieniem włosa ? ;)

 

Ten przycisk do zerowania to jakiś nowy wynalazek. Te stopery obsługiwane są jedną koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha chodziło mi własnie o zwolnienie sprężyny :D prosze wybaczyć taką niewiedze, ale jeszcze się ucze wszystkiego ;) Jak można popsuć łatwo mechanizm to chyba będę musiał przejść się jednak do zegarmistrza, a myślałem, że sam dam rade..


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat nie latwo,jest bardzo prosty do rozlozenia.Uwazaj tylko,zeby nie zgubic malej sprezynki od zapadki kola naciagowego.Ja sprezyne spuszczam zawsze powoli po wyjeciu balansu i kotwicy,zdejmujac zapadke i trzymajac kolo naciagowe,pozwalajac mu powolutku krecic sie pod palcem. Przycisku do resetowania w tym stoperze nie ma,wszystko obslugiwane jest koronka.Mialem kiedys taki i nie chcial startowac.Okazalo sie,ze maly drucik przytrzymujacy balans nie odskakiwal po nacisnieciu koronki.Zobacz czy w Twoim przypadku tak sie dzieje.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Ten drucik nie zmienia pozycji jak naciskam koronke, jest jakby po prawej stronie, a żeby nie podtrzymywać balansu musiałby być chyba po stronie lewej, tak? I jeśli tak jest to co, droga była by naprawda? Czy to tylko drobnostka? Bo chyba jednak powierze tą naprawe dla fachowca, bo sam coś moge popsuć jeszcze bardziej, a stoperek nawet mi się spodobał ;)


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Agacie przycisk do zerowania jest, więc to pewnie inny model. Sorki za zamieszanie ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Ten drucik nie zmienia pozycji jak naciskam koronke, jest jakby po prawej stronie, a żeby nie podtrzymywać balansu musiałby być chyba po stronie lewej, tak? I jeśli tak jest to co, droga była by naprawda? Czy to tylko drobnostka? Bo chyba jednak powierze tą naprawe dla fachowca, bo sam coś moge popsuć jeszcze bardziej, a stoperek nawet mi się spodobał ;)

 

Po uruchomieniu stopera ten drucik-dźwigienka nie może dotykać wieńca koła balansowego.

Dwie kolejne pozycje tj. zatrzymanie i zerowanie - dźwigienka zatrzymuje koło balansowe.

Jak rozwiązane jest sterowanie tym "hamulcem" nie wiem.

 

Myślę, że powinieneś dać do fachowca. Może to tylko kwestia odkształconej dźwigienki. I nie przepłacaj - nowy Agat "od ręki" za 170 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddalem do fachowca,bo nie mam narzedzia do sciagania wskazowek.Mechanizm jest naprawde prosty,wiec nie sadze,zeby bylo tam duzo do zrobienia.Zaplacilem bodajze 20 zlotych.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.