Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Seiko SRP043 K1

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio moja uwage przykul Seiko SRP043 K1, oczywiscie wersja na bransolecie

seiko-diver-s-automatic_4480.jpg

Obecnie mam Orienta Big Mako i designersko 5+ ale wykonanie niektorych detali pozostawia troche do zyczenia. Rozgladalem sie za sumo ale pojedyncza data i waski pasek troche mnie odpychaja.

 

O SRP043 K1 jest bardzo malo na forum wiec postanowilem zalozyc ten watek. Wiem ze ma 43mm, mechanizm 4R15 z rezerwa 50h i 20mm w uszach. Wygladem i rozmiarem bardzo do mnie przemawia ale szukam info na temat dokladnosci, jakosci wykonania, budowy bransolety itd. Najlepiej w odniesieniu do Big Mako i Sumo. Zegarek jest dostepny w zibi za 1400 ale za 1000 mozna juz na jebaju kupic. Ja chyba sie zdecyduje ale czekam na opinie forumowiczow.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ostatnio moja uwage przykul Seiko SRP043 K1, oczywiscie wersja na bransolecie

 

Obecnie mam Orienta Big Mako i designersko 5+ ale wykonanie niektorych detali pozostawia troche do zyczenia. Rozgladalem sie za sumo ale pojedyncza data i waski pasek troche mnie odpychaja.

 

O SRP043 K1 jest bardzo malo na forum wiec postanowilem zalozyc ten watek. Wiem ze ma 43mm, mechanizm 4R15 z rezerwa 50h i 20mm w uszach. Wygladem i rozmiarem bardzo do mnie przemawia ale szukam info na temat dokladnosci, jakosci wykonania, budowy bransolety itd. Najlepiej w odniesieniu do Big Mako i Sumo. Zegarek jest dostepny w zibi za 1400 ale za 1000 mozna juz na jebaju kupic. Ja chyba sie zdecyduje ale czekam na opinie forumowiczow.

 

Widziałem na żywo, jest zrobiony dobrze. Moim zdaniem lepiej niż BM, ale do Sumo to dużo mu brakuje. Poza tym nie ta klasa mechanizmu. Na bransolecie nie wiedziałem, ale mierzyłem wersje na kauczuku i nie powiem na łapie układa się super, jest bardzo wygodny. Moim zdaniem za kwotę z ebaya nie ma się co zastanawiać.

Jakbyś chciał kupić:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/44611-nowy-seiko-srp043k1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go ok. 2 tygodnie, co do jakości wykonania,

wszystko pięknie, nie doszukałem się żadnych niedokładności.

Na prawde nie ma sie do czego przyczepić, jak by miał jeszcze "S" na koronce,

byłoby idealnie :D.

 

Na temat bransolety się nie wypowiem, bo mam wersję na gumie,

swoją droga jest świetna.

 

Natomiast co do dokładności, kiedy przyszedł, zrobił 2 min. więc sie troszkę zmartwiłem,

ale ze spokojem czekałem az sie ułoży, teraz robi ok 15sek., myślę że jeszcze spadnie,

za krótki okres go mam żeby ostatecznie potwierdzić dokładność,

 

ogólnie rewelacja, strasznie mi sie podobał od początku,

piękne połączenie typowego divera Seiko i Sinnowatej przejżystej tarczy.

Optymalne rozmiary, leży pięknie, poglądowa fota poniżej ;).

 

 

 

147101de1c773bd8med.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek super. Bardzo dobrze układa się na ręku. Mój ma tydzień i chodzi co do sekundy, chociaż na początku trochę się póżnił. Może nie jest to Sumo, ale ja bardzo polecam. Jedyny problem to ciężar wersji na branzolecie. Myślę, że kupno paska zalatwia sprawę. Ktoś na tym forum, w opisie jakiegoś zegarka użył określenia "daje dużo radości z noszenia". I takie wrażenie odnoszę ja, odkąd pojawił się w moim domu, innych nie noszę.

ps. Mój kupiony od klubowicza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezar to dla mnie zaleta ale martwi mnie troche bransoletka. W big maku ma 22mm oyster ktora wg mnie pasuja jak ulal i obawiam sie ze zwezana 20mm bedzie zwyczajnie za delikatna (w wygladzie).


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo fajny diver :)

Przymierzałem tylko wersje na gumie. Dobrze leży, ladnie świeci. Ale... może to wina egzemplarza, który macałem, jednak pierścień nie trafiał idealnie w niektóre indeksy. Odchyłka była co prawda niewielka, ale jednak była.

Z tego co widziałem jest tylko w czarnej kolorystyce. A może się mylę?

 

Edit:

Żeby nie być gołosłownym, co do pierścienia:

post-24450-0-79168600-1331576792.jpg

post-24450-0-08969300-1331576795.jpg


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale... może to wina egzemplarza, który macałem, jednak pierścień nie trafiał idealnie w niektóre indeksy. Odchyłka była co prawda niewielka, ale jednak była.

 

taka pierdoła, ale czasem jak ktoś zwraca na takie szczegóły uwagę, to potrafi zepsuć całą radość z noszenia. Miałem podobnie w snda13 tylko tam było naprawdę minimalnie, ale oprócz wielkości i kształtu koperty, to była chyba jedyna denerwująca rzecz i musiałem się zegarka pozbyć, bo jak to raz zauważyłem, to potem tak mnie to wkurzało, że w ogóle go nie nosiłem :) nawet obracanie bezela w różne pozycje nic nie dawało, bo oczami wyobraźni i tak to widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22292-0-62022900-1331578013.jpg<

post-22292-0-47932100-1331578011.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszr, ale pierścień w tej pozycji jest idealnie na "klick". Ba! Po "klikcku" próbowałem go obrócić troszkę w prawo, ale wiadomo, że się nie da.

 

Oczywiście można ustawić pierścień między jednym "klick" a drugim tak aby zgrał się np. z godz 9tą, ale to chyba nie o to chodzi...

 

PS: ostatnio Seiko mi podpada, np niewycentrowana wskazówka od stopera itp. eh...


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. rozumiem

 

u mnie można delikatnie cofnąć i wszystko układa sie równo.

Może coś w tym zawodzi.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na gumie i uważam, że w swojej cenie jest bezonkurencyjny. Nie moge powiedzieć, że koperta gorzej wykonana niż w Sumo, jest prostsza, bardziej tool watch, ma mniej smaczków ale dokładność wykonania jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, a zegarek mam od miesiąca, za tę cenę jakość rewelacyjna. Mój chodzi super dokładnie, po okresie dotarcia praktycznie co do sekundy. Oczywiście można znaleść lepiej wykonane zegarki, ale nie za takie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z salonu Time Trendu gdzie miałem odebrać swojego SRP043 no i niestety trafiłem na taki przypadek jak wskazał yanek... indeksy na godzinie 4 i 10 poprzesuwane względem kresek na wewnętrznym pierścieniu i bezel niestety nie trafia nie tyle, że nieidealnie w indeksy ale wręcz wcale nie trafia...

Jak na razie poprosiłem o inny egzemplarz ale tu mam pytanie do kolegów którzy kupili te zegarki, a wiem że ten model ma wzięcie, bo chwilę rozmawiałem z paniami w sklepie.

Czy w waszych egzemplarza też są jakieś drobne niedociągnięcia czy tylko mi się tak trafiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli faktycznie coś niefart z tym pierścieniem. Fakt, że mało się go używa i w ogóle ale jednak denerwuje.

 

Skoro już tak rozmawiamy o tym modelu, to ponowie pytanie. Jeśli dobrze widziałem zegarek ten występuje tylko w czarnej kolorystyce. Czy widział ktoś inny kolor lub wie coś o planach pojawienia się takiego modelu?


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzałem tylko czarne.Czy wyjdzie inny kolor nie wiem.Nie wiem też jaki inny kolor do niego by pasował.

Ale wiem jedno szukam divera w kolorze niebieskim/granatowym o rozsądnych dla mnie wymiarach.Takiej alternatywy dla sumo które mi się niebardzo podoba.

W jakim kolorze byście go widzieli i ciekawe czy doczeka się jakiejś nazwy hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, może doczeka się nazwy. Choć do tego potrzeba więcej czasu i sprzedanych egzemplarzy :)

 

Co do innego koloru. Cały czarny jest ok, ale jakiś taki... smutny, bez wyrazu. Może chociaż jakiś akcent kontrastu jak w Davosie Argonautic. Generalnie myślę, że taki diver mógłby być fajnym sportowym, "wakacyjnym" zegarkiem gdyby był w kolorze niebiekim, pomarańczowym itp. Czy by mu pasowało? Nie wiem. Spróbować można. Jeśli będzie się dobrze sprzedawał to być może Seiko pokusi się o wydanie innych wersjii.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie smutny dobrze to ująłeś ale z drugiej strony foto z zegarkiem na ręce bardzo mi się podoba i ma swój klimat.

Ciekawi mnie też ta nowa guma na zdjęciach wygląda świetnie dużo lepiej niż fale,które zawsze wypadały u mnie po bokach ręki.Wygląda to średnio i pomniejsza zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guma jest świetna, idealnie spasowana do tego zegarka,

i świetnie układa sie do ręki,

jak na razie to najlepsza guma seiko jaką użytkowałem,

a użytkuje tylko gumy lub paski, bransolety u mnie nie występuja :).

 

A że zachodzi brudem w szczelinach, to wcale nie wada,

zawsze jest powód żeby go do wody wsadzić biggrin.gif .


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszr miałeś racje guma jest świetna :blink: ,chciałbym taką 22.

Co do zegarka jest spory :lol: ,problemu z indeksami nie widzę.Super układa się na ręce i daje się lubić od pierwszego założenia.Narazie tyle ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldii byłeś wczoraj z jakąś kobietą pod wieczór w salonie TT w Pestce i kupowałeś SRP043?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.Odbierałem dzisiaj w Browarze.

Ale tak sobie grzebie i szukam informacji o tym modelu i wiecie co.

Okazuje się ,że on ma już na niektórych forach swoją nazwę :blink: .

Seiko Spork-od SRP043K2 i jak się podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.Odbierałem dzisiaj w Browarze.

 

No to ok, bo ktoś kupił ten egzemplarz z którego ja zrezygnowałem przez te poprzesuwane indeksy.

 

Spork?... hehe... no to na polskie łyżko-nożo-widelec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś następny?Są jeszcze?

 

Ciekawe czy ten niedoszły Twój pojawi się na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raf_fkn

Też się skusiłem ;)

 

post-4799-0-51999200-1331578610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.