Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lamitude

Jak nastawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie kupiłem w warszawskim butiku zegarek marki Emporio Armani AR4613. Jest to prezent dla mojego męża. Wiem że może być to śmieszne pytanie ale jak ustawić w nim miesiąc? Jest to chronograf posiada cztery pod tarcze : dni tygodni, miesiące, dzień miesiąca i aktualna godzina. Wszystko inne można ustawić wyciągając koronę i obracają ją, lecz miesiąc się nie zmienia. Próbowaliśmy przekręcić o 30 dni to też nic nie dało. Przekręciliśmy o 30dni i 23 h i 59min włączyłam go i nic sie nie zmienia. W ogóle zastanawiam się jak ten zegarek będzie pokazywał dzien miesiaca jak raz miesiac ma 30 raz 31 dni luty zaś 29. Jesteśmy laikami w dziedzinie zegarków i dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem w warszawskim butiku zegarek

 

Kupiłeś przed zakupem, a to ciekawostka... :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z boku koperty powinnaś mieć ukryty przycisk (nie wiem jak to lepiej opisać) naciskasz go czymś cienkim (spinacz?) i przestawiasz miesiąc. I tak co miesiąc :)

 

----------------

upsss... dopiero teraz wrzuciłem symbol w google. Z tym modelem nie miałem do czynienia. W innych modelach jest jak opisałem - więc sprawdź u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem w warszawskim butiku zegarek
Jest to prezent dla mojego męża.

 

chyba partnera?

 

A wracając do tematu - Z boku powinien być przycisk szybkiej zmiany daty czyli taka dziura, gdzie wkładając coś cienkiego data przeskakuje. Jeśli nie ma - to zrób zdjęcie zegarka - może wtedy coś wypatrzymy. Pozdrawiam

 

EDIT: Ktoś mnie ubiegł. Rzeczywiście zegarek nie ma chyba szybkiej zmiany daty.


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na tym forum wszyscy są złośliwi a tak naprawdę nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie. Wracając do pierwszego posta, pisał go mąż a ja go po prostu wkleiłam i i zapomniałam zmienić w tym miejscu na rodzaj żeński. Wracając do meritum czy zna ktoś odpowiedź na moje pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałaś przyciski o których pisałem? Z boku koperty lub na deklu ("od spodu zegarka")?

Co do pytania o dni miesiąca - jeśli miesiąc ma mniej niż 31 dni trzeba będzie ręcznie korygować...

A nasza złośliwość jest już legendarna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już date zmieniłam rzeczywiście są 2 małe przyciski nad i pod koroną. Bardzo dziękuje za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie czy zegarek ten bedzie uwzględniał że jeden miesiac ma 31 dni drugi 30 a luty 29?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już date zmieniłam rzeczywiście są 2 małe przyciski nad i pod koroną. Bardzo dziękuje za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie czy zegarek ten bedzie uwzględniał że jeden miesiac ma 31 dni drugi 30 a luty 29?

 

Żeby to uwzględniać musiałby mieć funkcję tzw. wiecznego kalendarza (perpetual calendar), czyli przy jego ustawianiu musiałabyś/musiałbyś wskazać aktualny miesiąc i rok. O takich rzeczach dobrze jest pomyśleć PRZED zakupem.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanko jak często muszę nakręcać ten zegarek. Nie pokazuje on naciągnięcia sprężyny. Kręciłem koroną bardzo długo i nie ma końca. Gdzieś czytałem że powinno się kręcić do oporu, lecz tu oporu nie ma. Dla jasności teraz pisze Mąż Marek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest automat - nie musisz nakręcać. Zresztą nie jestem pewien, czy ten mechanizm ma taką opcję... Jeśli będziesz go nosił - będzie chodził i do rana następnego dnia wytrzyma... Co jakiś czas będziesz musiał korygować czas, bo do najdokładniejszych ten mechanizm nie należy raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Jest to chronograf posiada cztery pod tarcze : dni tygodni, miesiące, dzień miesiąca i aktualna godzina...

 

 

No to pojawia się kolejny złośliwy :) , ten zegarek to nie jest chronograf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pojawia się kolejny złośliwy :) , ten zegarek to nie jest chronograf.

Dla wyjaśnienia - chronograf, to w skrócie stoper. Twój nie ma takiej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia - chronograf, to w skrócie stoper. Twój nie ma takiej funkcji.

 

Dla głębszego wyjaśnienia - stoper to stoper :) , a chronograf to zegarek z funkcją stopera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla głębszego wyjaśnienia - stoper to stoper :) , a chronograf to zegarek z funkcją stopera.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.