Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tojfels

Zegarek HERMA/HE?MA

Rekomendowane odpowiedzi

..... Czy nakręcać go do oporu?

Teraz nakręcam go o 3-4 obroty i dość szybko się zatrzymuje. Chciałbym też wyjąć mechanizm aby wyczyścić kopertę. Nie wiem jak wyciągnąć koronkę aby bez problemu ją potem zamontować.

 

Nakręcać musisz do oporu, inaczej na pewno szybko się zatrzyma.

Żeby wyjąć wałek naciagowy, musisz poluzować tę małą śrubkę najblizszą koronki. Odkręć ją nie więcej, niż 1,5 obrotu. Następnie delikatnie wyciąg wałek z koronką. Nic na siłę! Wałek powinien wyjąć się dosć płynnie. Nie wykrecaj za dużo (jak powiedziałem max ok półtora obrotu), bo potem moga być problemy - trzeba zrzuciś wskazówki, tarczę i poskładać naciag na nowo).


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Postaram się niebawem wyciągnąć wałek. Wstyd się przyznać ale jeszcze nie ma mam porządnego zestawu śrubokrętów. Nie chce nic popsuć, dlatego jeszcze się za to nie zabrałem. Zegarek nakręciłem o kilkanaście obrotów do leciutkiego oporu. Wcześniej z obawy o sprężynkę wolałem ograniczyć nakręcanie :lol:

Wymiarów zegarka nie podam bo aktualnie nie mam suwmiarki, ale jest to mały, damski zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest to mały, damski zegarek.

 

Nie koniecznie damski. Herma (w zależnosci od daty wypustu) np. z lat '40 może być "mała" ale jest męska. Na pasku z podkładką wcale ładnie się prezentuje.

 

O HERM'ie już tu trochę było, oj było :lol:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/19354-herma-kilka-pytan/page__p__246520entry246520


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.