Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maggee

STOWA NA SZYJE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio kupiłam ten zegarek słyszałam ze jest to dobra firma ale za dużo o niej nie wiem. Interesują mnie także znaczki na zegarku tzn korona i księżyc oraz ciekawi mnie w jakim roku mógł on zostać wyprodukowany. Ogólnie rzecz biorąc chciałbym o nim dowiedzieć się jak najwięcej;)Zegarek jest nakręcany w związku z tym mam pytanie ile razy najlepiej go nakręcać tak aby go nie zepsuć

 

fb415307.jpg

c10e083f.jpg

9b103b03.jpg

dd11df13.jpg

efcd1fb5.jpg

126c0f53.jpg

b32db977.jpg

11563ff3.jpg

73aab606.jpg

 

Edyta:

Nie dubluj postow,bo to nie wplywa na szybkosc udzielenia odpowiedzi, a jedynie zasmieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ile trzeba, do wyczuwalnego oporu" - jeśli boisz się, że przeciagniesz sprężynę zapadki i nie chcesz nakręcać do pełnej rezerwy to musisz doświadczalnie ustalić ile Ci wystarcza. Zwykle pełny naciąg jest po kilkunastu ruchach koronką, ale "ruch" to nie jednostka miary i każdy robi to trochę inaczej :rolleyes: Nakręcaj delikatnie aż do wyraźnego oporu - nic na siłę, koronka powinna lekko odbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona i księżyc to niemieckie oznaczenia srebra - tu jak widać - próby 835. To, co odnośnie zegarka jest najważniejsze - mechanizm - jest niewidoczne. Zapewne lata 40/50-te. Nakręcamy do oporu...O cenach nie lubimy rozmawiać.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po stylizacji sądząc (szczotkowana tarcza, kostkowe indeksy, abstrakcyjna forma wokół zegarka) - raczej lata 60-e. Ciekawe, czy odwrócenie zegarka 12-ką do dołu było oryginalne, czy to pomysł właścicielki (koncepcja skądinąd praktyczna, podobna jak w zegarkach dla pielęgniarek)


Każdy dobry uczynek zostanie zawsze ukarany. Niby to wiem, a ciągle wpadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pierwszą jego właścicielką nie jestem więc nie wiem dokładnie, ale na zegarku nie widać żadnych śladów przeróbek więc raczej oryginalnie jest tak odwrócony 12tką do dołu;) ale w sumie jest to bardzo praktyczne ustawienie jak na zegarek na szyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zegarek jest ok( bez zadnych przerobek),niemieckiej firmy Stowa( o firmie jest wiele na forum).Okres powstania to lata 60-te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.