Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Olex

Zakup Zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Nazywam się Olgierd. Niedawno ukończyłem 15 lat . Chciałbym zakupić sobie zegarek.

Tylko nie taki dla dzieci lecz jakiś dość porządny i żeby dość długo wytrzymał.

Wiem że może wydawać się że jestem jeszcze zbyt młody aby nosić porządny zegarek lecz ja chciałbym wydać pieniądze na coś pożytecznego a nie np. Na jakieś gry komputerowe.

Uprzedzam że nie chcę kupić tego zegarka dla jakiegoś "szpanu" ponieważ nie należę do takich ludzi.

Najlepiej aby zegarek był na bransolecie . I był dość stylowy.

Dawniej używałem zegarków Casio ale wydały się dla mnie zbyt "dziecinne".

No i jeszcze zapomniałem o budżecie. Najlepiej aby nie przekraczał granicy 600 złotych lecz uważam że najlepiej aby kosztował ok 300 złotych. Ewentualnie może być to zegarek porządny lecz np taki dla 20 latków

I jeszcze raz proszę o nie pisanie odpowiedzi typu że ktoś mi ukradnie że to jest głupie i że jestem zbyt młody na taki zegarek. Chciałbym aby ten zegarek starczył mi na jakieś 8 lat. I jeszcze jedno najlepiej kwarcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na bazarek - są czeskie JVD , zodiaki- na naszym bazarku nie ma szajsu, a i porządne zegary poniżej 600 Zł się znajdą.

Jest jeszcze tissot t-sport za 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 600 zł, a nawet do 300 zł poszukałbym jakiegoś Seiko z chronografem, np. http://www.60sekund.pl/index.php?p916,seiko-chronograph-army-snd187-p1

albo http://www.i-zegarki.pl/seiko-snd219p1-chronograph-p-706.html

Jeżeli taki styl Ci odpowiada.

 

P.s. Casio dziecinne? :lol: . Mam Casio G-Shocka i duuuużo więcej lat.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad jakimś Seiko nawet udało podnieść mi się budżet do 800-1000 złotych.p A ten http://www.i-zegarki.pl/seiko-snd219p1-chronograph-p-706.html nawet mi się spodobał :) Lecz jeszcze chciałbym poszukać jak na razie wpisuje go na listę potencjalnego wyboru

Malbert jeśli chromo wyszły z mody to jakie są teraz modne.

 

 

Ps: mirq . Chodziło mi o to że ja mam dziecinny model zegarka casio a nie że marka jest dziecinna. Według mnie Casio to jedna z lepszych marek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też za monsterem . Ale nie wiem czy seiko jest wytrzymałe i długotrwałe. Bo jednak to japoniec i nie wiem czy np jakiś szwajcar nie porządniejszy

Chciałbym zegarek dość porządny i wytrzymały o ciekawym designu który bez problemu wytrzyma bez problemu co najmniej 10 lat .

I aby był dość wytrzymały. Wiem że duże wymagania lecz chcę po prostu kupić zegarek jak najlepszy na jaki mnie stać .

Bardzo podobają mi się seiko ale nie wiem czy są wytrzymałe dlatego proszę specjalistów o pomoc. Mogę się odwdzięczyć poradą w zakupie np monet kolekcjonerskich ponieważ tym się interesuję:)

A np automatyczny monster jak jest "ładowany" w czasie noszenia. To czy to się szybko nie zepsuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zepsuje. Jakością seiko nie odstaje od szwajcarów. A w tej półce cenowej wręcz jest bardziej polecany.

 

Co to znaczy wytrzymały? Do codziennego noszenia do jeansów, czy do sportu / ciężkiej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podoba się Seiko to brać,bardzo porządne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malbert jeśli chromo wyszły z mody to jakie są teraz modne.

 

Modne, to takie, które nam się podobają i dobrze się w nich czujemy. Tzw. modom zegarkowym nie należy za bardzo ulegać MZ. Zegarek to nie kiecka, która w następnym sezonie jest obciachowa. Jeśli podoba Ci się chrono, to nie sugeruj się modą. Nawiasem mówiąc nie słyszałem o wychodzeniu z mody chrono.

Jeśli natomiast zdecydujesz się na Monstera, to też nie zgrzeszysz, to genialny zegarek, tylko czy chcesz automatika. W pierwszym poście napisałeś, że ma być kwarc. Automatic wymaga opieki. Monster będzie wytrzymały i ma niepowtarzalny styl, ale nie oczekuj od niego dużej precyzji chodu.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Nie kupuj tego seiko w sklepie do którego są linki tam kosztuje 579 PLN a w tym tylko 355 PLN ( LINK )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego seiko w sklepie do którego są linki tam kosztuje 579 PLN a w tym tylko 355 PLN ( LINK )

 

No oczywiście, że tak. Link podałem pierwszy jaki znalazłem, żeby zaproponować model zegarka, a nie po to żeby tego czy innego sprzedawcę polecić. Wiadomo, że jak się dobrze poszuka, to można znaleźć lepszą cenę. Szukać, szukać.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modne, to takie, które nam się podobają i dobrze się w nich czujemy. Tzw. modom zegarkowym nie należy za bardzo ulegać MZ. Zegarek to nie kiecka, która w następnym sezonie jest obciachowa. Jeśli podoba Ci się chrono, to nie sugeruj się modą. Nawiasem mówiąc nie słyszałem o wychodzeniu z mody chrono.Jeśli natomiast zdecydujesz się na Monstera, to też nie zgrzeszysz, to genialny zegarek, tylko czy chcesz automatika. W pierwszym poście napisałeś, że ma być kwarc. Automatic wymaga opieki. Monster będzie wytrzymały i ma niepowtarzalny styl, ale nie oczekuj od niego dużej precyzji chodu.

Co do chrono i mody na nie to jest tak: mało kto używa chrono, jest to coś na zasadzie bajeru, podejrzewam, że za jakiś czas mieć zegarek z chrono będzie obciachem.

To działa na zasadzie jak by teraz jeździć autem z tuningowanum wydechem wielkości wiadra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chrono i mody na nie to jest tak: mało kto używa chrono, jest to coś na zasadzie bajeru, podejrzewam, że za jakiś czas mieć zegarek z chrono będzie obciachem.

To działa na zasadzie jak by teraz jeździć autem z tuningowanum wydechem wielkości wiadra :P

grubo pojechałeś B)

ale fakt, że ja sam tak właśnie traktowałem chrono, oprócz zwykłej ciekawości, aby sobie popstrykać bajerami czasem włączałem i tyle. Teraz chyba żadnego nie mam(musiałbym dłuższą chwilę pomyśleć) i nie kupię jeśli czegoś fajnego poza tym nie będzie miał, bo mam wrażenie, że często ludzie kupują, bo zegarek wygląda na bardziej "wypaśny". Choć pewnie czasem zdarzają się tacy, którym dodatkowe funkcje są potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek
Co do chrono i mody na nie to jest tak: mało kto używa chrono, jest to coś na zasadzie bajeru, podejrzewam, że za jakiś czas mieć zegarek z chrono będzie obciachem.

To działa na zasadzie jak by teraz jeździć autem z tuningowanum wydechem wielkości wiadra

 

Ja z miłą chęcią będę się pokazywał z takimi obciachowymi zegarkami :PB) B)

Zdjęcia z forum:

aaawtf.jpg

p1050273.jpg

omega01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chrono i mody na nie to jest tak: mało kto używa chrono, jest to coś na zasadzie bajeru, podejrzewam, że za jakiś czas mieć zegarek z chrono będzie obciachem.

To działa na zasadzie jak by teraz jeździć autem z tuningowanum wydechem wielkości wiadra :blink:

 

Mieć zegarek chrono, nigdy nie będzie obciachem, ale obciach jest już teraz wtedy, gdy ktoś kupuje zegarek z chrono tylko dla mody i bajeru, nie mając zielonego pojęcia do czego to służy. Jeżeli porównywać do samochodów, to porównałbym to raczej do kupienia samochodu strażackiego z drabiną, tylko po to żeby sąsiedzi podziwiali tą drabinę... ;) Ja używam chronograf przynajmniej raz dziennie (w pracy, albo prywatnie), a najczęściej kilka razy i wcale nie do gotowania jajek, bo do tego mam minutnik przy piecu. Dla mnie małe faux pas jest gdy zakładamy chronograf o wyglądzie "sportowym" do garnituru, ale do stroju codziennego czy sportowego zawsze będzie OK.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.