Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lwasikowski

STOLICZNYJE-ODNAWIAĆ CZY SPRZEDAĆ ZA GROSZE

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie...mam zegareczek stolicznyje gdzies z lat 50 tych lekko pekniete szkiełko tarcza w dobrym stanie, koperta w dosc niezłym-delikatne wzery i wytarcia..... niestety nie byl serwisowany od ladnych nastu lat ale chodzi po nakreceniu...czy opłaca sie inwestowac w odnowienie czy sprzedac to za grosze w cholere a jesli tak to jaka jest realna cena 20, 50 zł?


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się poświęciłem i odnowiłem.Zal mi było się pozbywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile dać za co żeby nie przepłacić...czyli nowe szkiełko, chromowanie, doprowadzenie do ładu mechanizmu....zupełnie sie nie orientuje


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ja swoją Kamę z 1954 roku odnowiłem za 37 złotych. W skład remontu wchodziło wymienienie szkiełka, czyszczenie tarczy,mechanizm(cały był zardzewiały), wskazówek, koperty i dobranie (zakup) paska (wyglądającego jak z epoki. Jeśli Cię interesuje efekt, to tak wygląda po naprawie:

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5507888264895162226

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba zartujesz...mnie krzykneli w annopolu ze 250-300 zł za to wszystko


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe szkiełko to koszt 15zł, polerowanie koperty pewnie drugie tyle, smarowanie tego mechanizmu (jeżeli nie jest nic popsute) wg. mnie max 50zł, co do chromowania to nie wiem jakie ceny, niedawno oddałem swojego Edox'a diver'a z lat 60tych na Ecie 2472 dla zegarmistrza w celu wypolerowania koperty i szkiełka oraz konserwacji mechanizmu, cena jaką mi zaproponował to 100zł i myślę, że to dobra cena. Powinieneś szukać dalej, bo gość troche zdziera, chyba, że te chromowanie takie drogie.

 

PS.

 

Wrzuć foty, będzie można zobaczyć w jakim jest stanie, może aż tak źle nie jest ;)


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f7596e2443f04bb8med.jpg

 

 

 

f1cd5a1720f1253cmed.jpg

 

Wrzucam fotki, zegarek jest ciut w gorszym stanie niż na fotce ale niewiele. Nie wiem czy opłaca się to odnawiać w krakowie czy sprzedać za grosze.


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza fajna koperta też na pierwszy rzut oka nie wygląda tragicznie.

 

Daj do polerki koperty, czyszczenia i smarowania mechanizmu oraz wymiany szkiełka no i ewentualnej regulacji - ja za taki komplet płacę w Lublinie 50 PLN w zwykłym mechaniku i 70 w automacie. Oczywiście usługa przy założeniu że all działa i nie trzeba wymieniać żadnych części. Pewnie znalazłbym coś taniej ale z mojego zegarmistrza jestem zadowolony więc nie szukam. Cena którą Ci krzyknęli w Annopolu wygląda na zaporową żeby Cię zniechęcić :) Za 300 to zrobisz renowację całego zegarka łącznie z renowacją tarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quest dziękuję za odpowiedź....widzę ze w mniejszych miastacg jest dużo taniej niż w Krakowie...chyba będę musiał kogoś poprosić aby mi oddał poza Krakowem do renowacji....

 

a tak na marginesie...wiem że ten zegarek niewiele jest wart....ale tak mi przeszła myśl czy jest sens się zamienić z kimś na np. Poljota, jeden z dość popularnych modeli ale bądź co bądź późniejszych jeśli chodzi o lata produkcji a zatem w lepszym stanie


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zegarek jest w niezłym stanie, zważywszy na jego wiek. Wizualnie efekt polepszy polerowanie koperty i szkła. Wtedy już będzie super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jednak oprocz polerowania koperty i wymiany szkiełka zrobić coś z tarczą, bo jest jednak zażółcona....


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Akurat z tarczą nic się nie da zrobić. Pozostaje albo renowacja (malowanie od początku), albo zamiana na inną, z tego samego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o renowację tarczy.

 

Czyli reasumując ile warto dać za taką usługę aby nie przepłacić?:

 

1. wymiana szkiełka

2. polerowanie koperty (bez chromowania)

3. renowacja tarczy i wyczyszczenie wskazówek\

4. konserwacja mechanizmu z ewentualną naprawą

 

ile za całość


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ja za taką naprawę mojej Kamy (i jeszcze pasek) zapłaciłem 37zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciech1500 no niestety ale efekt nie powala w przypadku tej Kamy..... dalej pytam sie zorientowanych ile maks mozna dac za w/w robocizne


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwasikowski - sprawdz PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak powziąłem decyzję o niesprzedawaniu zegarka....w końcu to pamiątka rodzinna a poza tym trochę lat już ma...dałem do P.Kowala na Basztową, za śmieszne 25 zł ma mi doprowadzić werk na tip top, wymienić szkiełko i spolerować kopertę.... ogólnie zegarek zrobił na Nim świetne wrażenie odnosnie stanu jak na tyle lat


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zegarek jest dla mnie zbyt małej średnicy dlatego zastanawiam się nad sprzedażą- ile można wziąć realną cenę za niego- dzisiaj wrócił od Pana Kowala z Basztowej w Krakowie- mechanizm zrobiony na tip top z gwarancją, szkiełko nowe wymienione, z koperty została usunięta patyna- w dość dobrym stanie oczywiście ryski od używania- do ewentualnego chromowania i nowy czarny pasek


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś to ja jestem zainteresowany tylko zobaczymy jaką ceną rzucą eksperci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nabyłem dziś Stolicznyje.

Zegarek w dobrym stanie zachowania jak na czas pochodzenia (lata 1940/50'te), tzn koperta chromowana ze słabo widocznymi wżerami (widoczne tak naprawdę dopiero w powiększeniu w trybie makro), oryginalne wskazówki, tarcza oryginalna w prawie doskonałym stanie. Koronka raczej wtórna, ale też z epoki (grzybek). Zegarek do konserwacji i przede wszystkim do umocowania werku (brak dwóch śrubek mocujących)

20150602_202302_zpswm1vclcg.jpg

20150602_175630_zpslf5z4fdi.jpg

20150602_175638_zpsezj9dyob.jpg

20150602_165520_zpsfqaksimr.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, w nagrodę otrzymujesz złotą łopatę ! :D

post-46829-0-44991700-1433277455.jpg

 

A tak na przyszłość od chwalenia się nabytkami jest temat NAJNOWSZE NABYTKI, więc zapraszamy do niego, tak dla porządku :)

P.S. Świetna sztuka !


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabaq u made my day :) Zgadzam się, dobry odkop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dla mnie poproszę drugiego złotego szpadla ...ale z czerwonym czubkiem  :)

post-54348-0-58388200-1433591221_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis niemal od razu przeniosłem tam gdzie zasugerowano.

Przy okazji mam pytanie, prośbę, sugestię,

Czy nie można założyć kilku osobnych Tematów dedykowanych poszczególnym markom rosyjskim/radzieckim, np Stolicznyje.

W zasadzie nie ma takich indywidualnych Tematów.

Wszystko wpada jak do jednego wora do Tematu "Tu się chwalimy/ Najnowsze nabytki rosyjskie", jest tego kilkaset podstron - nie do ogarnięcia, nie do skupienia się na jednej marce.

Pomysł podsuwam Moderacji/Administracji Forum.

Pozdrawiam,

Paweł


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy nie można założyć kilku osobnych Tematów dedykowanych poszczególnym markom...

ależ można! właśnie to uczyniłeś @pawelmcstock :)

 

sowieckich brandów jest takie mnóstwo, że zabrakłoby pięciu ekranów na "umocowane" w czołówce markowe posty. Złota łopata, to był żart. Bardzo dobrze, że odgrzebałeś wątek dotyczący stolicznoje. Jak odnowię/odbuduję okaza z gliszowaną tarczą "arlekina", to też go tutaj wkleję


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.