Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Taśma? To jakaś maniana, nie renowacja. Powinna być nałożona nowa masa świecąca


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z drugiej strony może tylko było od spodu podklejone aby masa się nie rozlała... A taką masę można gdzieś nabyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ta taśma czy papier to jakaś pomyłka - też to widziałem i chyba szału nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy świecą i jak już są na zegarku nie widać różnicy i wygląda dobrze. Chce sam uzupełnić jedne wskazówki a nie chce wiecznie płacić za to 80zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z drugiej strony może tylko było od spodu podklejone aby masa się nie rozlała... A taką masę można gdzieś nabyć?

 

ale masę nakłada się chyba od spodu - z drugiej strony może ktoś by sie podzielił jak to robić właściwie (użytkownik socjomatyk opisał to tak: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/76182-seiko-5-kal-7009-wskazowki/) i czy warto zastosować to co na All jest dostępne np http://allegro.pl/sp...3090116403.html

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

W jakim celu moczycie tarcze w nafcie kosmetycznej? Czy takie moczenie nie "zmiękczy" napisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uzupelniania masy swiecacej to sa zestawy specjalnie na te okazje np. sprzedaje je Boley (widzialem taki w Zodiaku we Wroclawiu), rozne kolory masy/swiecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

W jakim celu moczycie tarcze w nafcie kosmetycznej? Czy takie moczenie nie "zmiękczy" napisów?

 

A ktoś moczy? Ja bym się bał


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś moczy? Ja bym się bał

 

Kolega puma chyba nie doczytał... ze zrozumieniem ;)

 

[...] wskazówek, wcześniej wykąpanych w nafcie kosmetycznej.

Wskazówki traktowałem naftą kosmetyczną (coby ślady korozji usunąć) a nie tarczę... :)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki traktowałem naftą kosmetyczną (coby ślady korozji usunąć) a nie tarczę... :)

 

No, to zmienia postać rzeczy ;)

W ramach radosnych zabaw ze złomowymi tarczami próbowałem róznych środków, ale nafty akurat nie. Niemniej wszystkie ostrzejsze specyfiki, typu rozpuszczalniki, zmywacze itp bezpowrotnie niszczyły tarczę


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Niemniej wszystkie ostrzejsze specyfiki, typu rozpuszczalniki, zmywacze itp bezpowrotnie niszczyły tarczę

 

Jest to poniekąd zrozumiałe, napisy, i często sama powierzchnia tarczy to przecież substancje na bazie lakieru.

 

A efekt działania nafty kosmetycznej dobrze widać na tym przykładzie (chodzi o wskazówki 1 zdjęcie przed kąpielą, 2 zdjęcie po kąpieli) :

post-54087-0-83524700-1363819354_thumb.jpg

post-54087-0-96738600-1363819372_thumb.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło dobrze, czyli daje radę. Ja do czyszczenia wskazówek używam środków do chromu albo płynu do złota - zwilżony patyczek i efekty na ogół dobre, o ile oczywiscie nie ma poważniejszej korozji


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj korozja była dość spora na powyżej wrzuconym przeze mnie zdjęciu tego dokładnie nie widać... Na tym widać to lepiej:

 

 

96295a4398406fa6med.jpg

 

Po kąpieli śladu na wskazówkach po zanieczyszczeniu nie ma.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. :) Teraz biorę się do czyszczenia ostatniego nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masę nakłada się chyba od spodu - z drugiej strony może ktoś by sie podzielił jak to robić właściwie (użytkownik socjomatyk opisał to tak: http://zegarkiclub.p...7009-wskazowki/) i czy warto zastosować to co na All jest dostępne np http://allegro.pl/sp...3090116403.html

 

 

Kupiłem, użyłem i jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego.

Edytowane przez spec26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ten proszek z allegro - kolor ciemna zieleń. Ładnie świecą w nocy :)

 

e7609aefd97620cbm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przedstawiam efekt pracy p. Marcina z firmy Chronostar w Łodzi.

 

Przedmiot kompletnej renowacji była Doxa z lat 50tych. Renowacja obejmowała malowanie tarczy, ponowne chromowanie koperty, wymianę szkiełka i koronki, a także konserwację mechanizmu. Oczywiście taki zakres naprawy nie był uzasadniony ekonomicznie, ale jest to zegarek rodzinny. Mianowicie, babcia twierdzi, że kupiła go w połowie lat 50tych na wybrzeżu i zdaje się, że był to jej jedyny zegarek przez połowę życia. Niestety, nie nosi tego zegarka już od ok. 15 lat, czemu się nie dziwię, uwzględniając stan sprzed renowacji. Natomiast, kiedy babcia mi go pokazała, to wystarczyło kilka razy poruszyć koronką i zegarek zaczął chodzić. Byłem pod wrażeniem, ale jednocześnie podekscytowany (każdy z Was pewnie zna to uczucie, kiedy trafia na naprawdę ciekawy egzemplarz i to niezależnie, czy interesujący, bo rzadki, czy intrygujący, bo z historią :)). Nakręciłem więc zegarek i w ciągu doby zgubił tylko kilka sekund. Wtedy postanowiłem, że zrobię babci niespodziankę i doprowadzę Doxę do stanu, w którym babcia będzie znów mogła ją nosić.

 

Najpierw stan przed:

 

1przed.jpg

 

3przed.jpg

 

5przedm.jpg

 

4przed.jpg

 

2przed.jpg

 

5przedm.jpg

 

a teraz stan po:

 

2poyq.jpg

 

4pob.jpg

 

3pox.jpg

 

i na koniec jeszcze zdjęcie z Longinesem, którego renowację w tym samym miejscu przeprowadziłem pod koniec 2011 r. (to z kolei zegarek dla narzeczonej odziedziczony przez nią po zmarłym dziadku):

 

 

5poc.jpg

 

Jak oceniacie? Ja jestem zadowolony. W stosunku do poprzedniej renowacji jest chyba dużo lepiej. Przede wszystkim farba na tarczy nie ma już "brokatowego" połysku, czego niestety nie udało mi się pokazać na zdjęciu Longinesa. Natomiast, litera "Q" w napisie "ANITMAGNETIQUE jest inna, niż oryginalnie - kreseczka jest bardziej pozioma, podczas gdy pierwotnie była bardziej pionowa. No cóż, tak to już chyba bywa z renowacjami, że niemal zawsze trochę się różnią od oryginałów. Jakkolwiek, ten zegarek ma mimo wszystko wrócić na rękę i to nie kolekcjonera, więc ważniejszy od oryginalnego stanu był wygląd "na pierwszy rzut oka".

 

Wybaczcie przeciętną jakość zdjęć, ale wczoraj, kiedy odebrałem Doxę od zegaristrza, nie miałem aparatu pod ręką, a możliwe, że zegarek jeszcze dziś wróci do właściciela i nie będzie już szansy go pokazać.

Edytowane przez KamilZlg

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę stan pierwotny, to nieźle wyszło. Tarcza - no, nie jest mistrzostwo, ale tragedii nie ma. Koperta - w porównaniu z tym, co było, to tylko pochwalić.

Gratuluję przywrócenia zegarka do zycia :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza - no, nie jest mistrzostwo, ale tragedii nie ma.

 

Dzięki. A mógłbyś trochę rozwinąć zacytowany wyżej fragment? Chciałbym wiedzieć, na co w przyszłości zwracać uwagę i czego oczekiwać.

Edytowane przez KamilZlg

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napis antimagnetique przesunięty w stosunku do DOXA; koperta nie pownna być w kolorze złotym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napis antimagnetique przesunięty w stosunku do DOXA; koperta nie pownna być w kolorze złotym?

 

Rzeczywiście. Napis jest przesunięty w prawo. Dzięki. Koperta była chromowana - ewidentne ślady chromu wokół starego szkiełka.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak by mi się bardziej złote wskazówki i indeksy widzały w złotej kopercie...:)

fajnie że go uratowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Ciekaw jestem, jak zareaguje babcia, bo nic jej nie mówiłem.

 

Co do kolorów, to chyba kwestia stylistki tamtego okresu. Zwróć uwagę proszę, że Longines (podobnie z połowy lat 50tych) też ma złote indeksy i wskazówki, a przy tym stalową kopertę.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.