Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość jankos

Omega SMP Chronometer.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jankos

Witam.

W zeszłym roku dostałem w prezencie od Żony wymarzoną od lat Omegę SP Chronometer. Zegarek nosi się dobrze, czytając to forum stwierdziłem że niewiele jednak o nim wiem - poza tym że jest ładny i wodoodporny do 300m.

I tutaj moja prośba do forumowiczów - czy ktoś może napisać coś więcej o rozwiązaniach technicznych w nim użytych, czy mechanizm jest produkowany przez Omegę, czy też kupowany w innej firmie, generalnie wszystkiego co można!

Przypuszczam że na większość pytań odpowiedź znalazłbym na forum w już napisanych postach, jednak po wklepaniu w wyszukiwarkę hasła "Omega" pojawia się olbrzymia liczba postów, no i nie wiem czego tak naprawdę mam szukać - w dziedzinie zegarków jestem kompletnym lamerem :roll:

 

Pozdrawiam - jankos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

przede wszystkim gratuluję Żony, która robi takie wspaniałe prezenty.

Po drugie gratuluję wspaniałego zegarka:

 

Krótko:

 

Mechanizm:- Omega 1164 czyli zaadaptowany przez Omegę Valjoux 7750 Automatyczny Chronograf

Rezerwa chodu:- 44 godziny.

 

Cecha, która jest charakterystyczna dla tego modelu to możliwość wciskania przycisków chronografu pod wodą. Oczywiścei w wielu innych też można to zrobić, ale tutaj - bezkarnie :lol:

 

 

oto recenzja wersji chrono:

 

http://www.cones-stuff.co.uk/Omega%20Seama...Chronograph.htm

 

tu recenzja wersji zwykłej Seamastera:

 

tutaj kilka zdjęć:

http://www.omegawallpaper.com/seamastergallery1.htm

 

P.S Zmień tytuł posta na Omega SMP lub SMP Chrono, wtedy będzie to jaśniejsze.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdaje sie ze jankos nie ma chronografu :roll:

 

W zeszłym roku dostałem w prezencie od Żony wymarzoną od lat Omegę SP Chronometer

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jankos

Dokładnie,

to nie Chronograph lecz typowy "bondzik" który poza czasem pokazuje tylko dzień m-ca. Uważam że jest o wiele ładniejszy od trochę "przeładowanego" dodatkowymi tarczami i przyciskami Chronographa.

Rozumiem że mechanizmy są różne w obu modelach?

 

Pozdrawiam - jankos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Seamaster Pro ma mechanizm Omega cal. 1120

 

1120.jpg1120b.jpg

 

oparty na ETA 2892/A2

 

ffe304c4.jpg.orig.jpgffe304c3.jpg.orig.jpg

 

Omega dolozyla 2 kamienie i jest ich teraz 23.

28,800 wachniec na minute, 42 godzinna rezerwa chodu.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops:

 

to zmienia trochę postać rzeczy i znacznie ułatwia zadanie:

 

tzw. model James Bond

 

koperta stal. śr. 41mm

wys. 12,35 mm

kaliner Omega 1120 automat - a więc Eta 2892-A2

certyfikat chronometru

koronka i zawór halowy zakręcane

antyrefleksyjne szkło

przedłużenie paska - do stosowania z kombinezonem nurkowym.

jako wariant podaje się mech. kwarcowy - nie wiem jednak jaki ma nr.

 

To naprawdę piękny i dobry zegarek. Znakomita jakość wykonania.

 

kolega LucasS zbierał sporo informacji tutaj:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....p;highlight=smp

 

tutaj SPM PiteraM:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....ighlight=#43866

 

tutaj Instrukcja obsługi:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....r+proffessional

 

tutaj vs Rolex

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....r+proffessional


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jankos

Osobiście wolałbym wersję z laserem, ale detonator również jest OK!

Dzięki wszystkim za pomoc, oraz podane linki i informacje.

 

Pozdrawiam - jankos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję małżonki

 

i Omegi też :lol: Niech służy!

 

Aha, i pamiętaj o regularnej kontroli ciśnienia helu :idea:

 

:wink:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.