Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat gole sie brzytwa. Zaczynalem od brzytwy wapieniaca, potem zmienilem na jakis model z razors.pl. Wtedy kosztowala 200zl, teraz znacznie podrozaly. Ostrze na pasku ktory trzeba juz wymienic i na kamieniu kupionym na allegro- ponoc z wojskowej wyprzedazy. O ostrzeniu brzytywy sporo czytalem ale dalej nie jest tak ostra jak bym chcial. Mysle ze problem lezy w narzedziach do ostrzenia. Czy ktos ma jakies pewne info jaki kamien i pasek kupic. Fajnie zeby kosztowaly w granicach rozsadku bo widze ze za takie akcesoria niektorzy sobie sporo licza.

 

Jesli ktos z was goli sie brzytwa i ma jakies doswiedczenia odnoscnie zakupow w sieci, ostrzenia albo zna sprawdzone i nie drogie sklepy w kraju lub za granica to prosze o info.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale fajny temat! moj dziadek golil sie brzytwa i zawsze patrzylem na to jak zaczarowany.. to takie meskie zajecie :blink: nawet niedawno pomyslalem, ze fajnie by bylo choc nauczyc sie golic tym starym sposobem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaglądałeś na knives.pl..? może coś podpowiedzą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarantul ! Życie Ci niemiłe ??!?!?

Każdy facet wie ... że golenie brzytwą ćwiczy się na teściowej :)

mam gdzieś 2 brzytwy ... ale nigdy nie miałem odwagi przyłożyć tego do pyska !

Jeszcze jak okaże się tępa to nie wiem czy mnie jakiś chirurg plastyk wyskłada :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=7KVooiNSi3Q

 

http://www.knives.pl/www/faq/knifeopedia/ostrzenie_brzytwy.html

 

 

Ostrzenie brzytwy

Brzytwę ostrzymy na bardzo gładkim kamieniu. Układamy ją na kamieniu w taki sposób, aby dotykała kamienia grzbietem. Następnie przekręcamy, aby oparła się o kamień jednocześnie grzbietem i ostrzem. Lekko dociskając do kamienia pchamy brzytwę w kierunku ostrza. Po zakończeniu ruchu przekręcamy (koniecznie przez grzbiet) na drugą stronę i znów przesuwamy po kamieniu w kierunku ostrza. W zależności od stopnia stępienia brzytwy i "ostrości" kamienia ruchy te powtarzamy od 5 do 30 razy, od czasu do czasu spłukując kamień wodą.

 

Po naostrzeniu na kamieniu, brzytwę spłukujemy wodą i rozpoczynamy polerowanie na pasku skórzanym, którego jeden koniec zaczepiony jest o gwóźdź wbity w ścianę. Rozpoczynamy od strony wewnętrznej paska. Ruchy, tym razem w kierunku grzbietu brzytwy i obroty koniecznie przez grzbiet. Po wykonaniu kilkudziesięciu ruchów powtarzamy to samo na stronie zewnętrznej paska.

 

Zawsze ostrzymy brzytwę przed jej użyciem, nigdy po.

 

Niektóre kamienie ? tzw. "oliwne" ? lepiej jest zwilżać olejem o niskiej lepkości, a nie wodą. Dotyczy to najczęściej kamieni typu "arkansas" Niektóre paski lepiej polerują na sucho, inne po namoczeniu wodą albo mydlinami.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuuurcze ... kosmiczne !

Cały ten "ceremoniał" ostrzenia brzytwy to prawie jak samurajski !

Tylko miej chłopie codziennie rano czas na to wszystko !

a film jak się GOLIĆ też jest ? czy to w dziale masochizm i sadyzm ?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knives poczytalem, na yt widzialem chyba wszystkie mozliwe filmiki. Brzytwa gole sie chyba z 5 lat juz wiec troche doswiadczenie mam. Przyznam ze najbardziej interesuje mnie info jaki pasek i kamien kupic. Moj kamien wydaje sie gladki ale byl kupiony bardzo tanio i domyslam sie ze ma gruba gradacje (nie pamietam jaka). Co do paska to w necie wszyscy pisza ze kilkanascie pociagniec po wewnetrzenej stronie i kilkadziesiat po zewnetrzenej to najlepsza opcja. Z mojego doswiadczenia brzytwa jest najostrzejsza gdy ostrze tylko po wewnetrznej. Stad moje obawy ze posiadam zle narzedzia do ostrzenia.

 

Aha, brzytwa nie tnie wlosa :blink:

 

Edyta: Solingen to nie firma tylko miasto w Niemczech gdzie produkowano wysokiej jakosci stal uzywana do produkcji wszystkiego co ostre. Wiele firm podpiera sie ta nazwa.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Polecam filmiki z Murray Carter'em. Jak się zrobiło 14tys noży i naostrzyło się 40 tys, to się zna człowiek na ostrzeniu...

 

54 cm miecz

http://www.youtube.com/user/WesAtCarterCutlery#p/u/5/VAXjyQB4yaQ

 

Brzytwa

http://www.youtube.com/user/WesAtCarterCutlery#p/u/6/0WXgiltbKY0

 

Nożyczki + Siekiera

http://www.youtube.com/user/WesAtCarterCutlery#p/u/12/uoFz-hno1bE

 

Maczeta

http://www.youtube.com/user/WesAtCarterCutlery#p/u/22/GM60prhzj_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce się nauczyć golić proponuję zacząć od balonika.

Nadmuchujemy balonik, pokrywamy pianą i próbujemy ją zebrać, żeby balonik nie pękł.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego z mojego miasta,za twoją inspiracją kupiłem przed chwilą brzytwę.Miesiąc temu zapatrzyłem się na volvo forumowicza ...i też kupiłem.Nie pokazujcie mi swoich żon;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka? Pochwal sie, prosimy o foto :>


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solingen,ale kupiona na allegro,więc fot jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz na sprobowanie to moge Ci swoja poprzednia dac. Polska wapienica, uroda nie grzeszy ale jak ja naostrze to wyparzysz sobie, spirytem przemyjesz i na pasku od spodni przeciagniesz kilka razy to mozna sie calkiem komfortowo golic. W razie czego pisz na PW. Bede za jakis czasw w gda to akurat moglibysmy sie na rewanz umowic :)

 

Co do kupowania "zabytkowych" brzytw to te z allegro czesto maja bardzo nierowna krawedz tnaca. Ktos je ostrzyl na czym popadnie i po prostu zepsul.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor Sinna w Polsce ma w ofercie brzytwy i akcesoria -> Boker


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny malo przyjazne, razors.pl wyglada na duzo tanszy.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny wysokie, ale wyglądają na wysokiej jakości :)

Przy jednej z brzytew ze stali damasceńskiej podają ciekawy test -> "gwarantem najwyższej jakości jest tzw. test paznokcia - perfekcyjnie wykonana krawędź i jej obróbka gwarantują, że ugnie się ona, sprężynując gdy zostanie delikatnie dociśnięta do płytki paznokcia" -to musi być golenie :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sie nie ugina:P Cos w tym musi byc :)


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, brzytwa ze stali damasceńskiej o 180 warstwach za 3058 zł w limitacji 500 szt to nie przelewki !

 

Brzytwy nie używam, mam natomiast w kuchni nóż ze stali damasceńskiej - tnie jak brzytwa, naskórek przecinam przez nieuwagę dostawiając jedynie ostrze delikatnie do palca ...


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, brzytwa ze stali damasceńskiej o 180 warstwach za 3058 zł w limitacji 500 szt to nie przelewki !

 

Brzytwy nie używam, mam natomiast w kuchni nóż ze stali damasceńskiej - tnie jak brzytwa, naskórek przecinam przez nieuwagę dostawiając jedynie ostrze delikatnie do palca ...

Całkiem drogie hobby, ale nie droższe niż zegarki :) Choć być może w perspektywie lat wyjdzie taniej golić się brzytwą niż gilettem.

Napaliłem się na brzytwy Thiers Issarda, bo a propos mieczy samurajskich, zrobione są z podobnej jakości twardej stali.

Podoba mi się taka:

ale jest droga przez rączkę z kości bawoła. Z drugiej strony będę używał jej codziennie... Sam nie wiem...

Myślicie, że warto wydać prawie 1300zł na brzytwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nigdy nie goliłeś się wcześniej brzytwą to nie warto. Najpierw sprawdź czy się Tobie spodoba ten sposób golenia, kupując na początek tańszą brzytwę (maksymalnie do 300 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Czy jest jeszcze na forum ktoś kto goli się brzytwą? Postanowiłem kupić brzytwę do golenia, czy do 100 zł da się kupić coś czym można się ogolić?

 

Myślałem, że wezmę brzytwę po dziadku, ale wujaszek coś nią rzezał i spartolił ostrze.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.