Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mag77

DOXA - prośba o informacje

Rekomendowane odpowiedzi

Pewne wątpliwości budzi ta Doxa. Wygląda na zegarek z lat 40-tych ale...mechanizm to nie typowe dla Doxy z tamtych lat werki (zwykle ETA) sygnowane DOXA, tak jak i dekielek z niemieckimi oznaczeniami. Może się mylę, ale wygląda to na jakiś składak.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkalem Doxy z nie sygnowanym mechanizmem i koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tarant. Mam nadzieję, że twoja diagnoza nie jest słuszna, ale kto wie...

Napis na dekielku to "Boden-Edelstahl". Zegarek przy jakiejś okazji pokazałem zegarmistrzowi który zajmuje się także renowacjami, i stwierdził on, że jest oryginalny. Ale rzeczywiście, przeglądając zdjęcia starych dox, głównie na aukcjach, zwróciłem uwagę, że mają one raczej sygnowane mechanizmy. Nie spotkałem też podobnego modelu - wzoru tarczy i koperty. Stąd też bierze się moja ciekawość - głównie co do tego jak może on wyglądać po renowacji. Co do wieku zegarka - lata 40-ste są prawdopodobne - jest to zegarek mojego dziadka, chociaż ojciec twierdzi, że raczej dziadek miał go już przed wojna - miał on pochodzić z jego "kawalerskich" czasów. No, ale tego to już się niedowiemy. Zegarmistrz mówił, ze przy ewentualnej renowacji, posługiwałby się rysunkami (albo zdjęciami)zegarka otrzymanymi od producenta, po przesłaniu mu nr zegarka. Ja tam żadnego nr nie widzę, ale nie będę w nim grzebał, bo się nie znam.

W każdym razie, jeżeli ktoś może powiedzieć coś więcej, będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Diagnoza taranta jest sluszna. Napewno nie jest to Doxa ,zas mechanizm to zaden z kalibrow Fhf uzywany w Doxach,pozatym nie jest to Fhf.Wyglada mi on na Thiela kraba z lat 40-tych z pozniejsza serwisowa tarcza do Doxy, na bardzo wczesnym mechanizmie wlasnym pod powojenna nazwa UMF-2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Chyba trochę zmienię plan co do renowacji zegarka :(. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Chyba trochę zmienię plan co do renowacji zegarka :(. pozdrawiam

Ja tutaj też widzę Thiela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.