Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tiret

Atlantic Worldmaster? Czy może coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od dawien, dawna choruje na punkcie kultowego modelu Atlantic Worldmaster. Ten model po prostu mi się podoba, po za tym pamiętam że Worldmastera nosił mój dziadek, więc mam do niego dodatkowy sentyment.

Powiedzcie mi drodzy fachowcy czy dzisiaj warto zainwestować 1,5 tysiąca w nowego Worldmastera, czy też w tej cenie lepiej kupić coś innego? Pytam ponieważ dość często (nie tylko wśród bywalców tej strony) spotykam się z ostrą krytyką właśnie Worldmasterów. Krytyka ta dotyczy głównie wadliwego automatycznego mechanizmu, który to raz śpieszy, raz spóźnia, a czasami zupełnie pada i to w pierwszych miesiącach po zakupie. Czyli zachowuje się zupełnie nie po szwajcarsku.

Po niżej dołączam kilka linków z Worldmasterami, które mi się podobają:

 

http://www.demus.pl/...1751-45-25.html

 

http://www.demus.pl/...1751-45-35.html

 

http://www.demus.pl/...1650-45-35.html

 

Który z Worldmasterów byście mi polecili, bo widzę że różnią się mechanizmem?

Czego w Worldmasterach mam unikać, co traktować jako priorytet?

A może lepiej kupić Tissota, Doxę, albo coś zupełnie innego?

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:

 

tiret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

W nowych Worldmasterach najczesciej problem jest z walkiem.Sa zegarki szwajcarskie i szwajcarskie.Z Worldmasterow mozna by sie ewnetualnie rozgladac za egzemplarzem NOS z lat 90-tych,natomiast z nowych zegarkow w tym przedziale cenowym moze byc Tissot.Moze koledzy cos lepiej doradza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zachorowałeś na Worldmastera, to inny wybór nie wyleczy Cię z tej choroby.

Te, które podałeś, różnią się mechanizmem.

 

Atlantic 51750.41.60:

- 38 mm

- Eta 2824 to dobry wybór, koń roboczy wielu zegarków, powszechnie dostępny i każdy zegarmistrz da sobie z nim radę.

 

Atlantic 51751.41.20:

- 40 mm

- Te trochę tańsze napędzane są Claro 888, to dobry mechanizm, o reputacji ciut gorszej od Ety, ale nie ma na niego zbyt wielu skarg.

 

Generalnie kupując nowy produkt, zakładam, że masz gwarancję od Zibi, więc o ile potencjalna naprawa wchodzi w grę, to będzie bezpłatna.

Jeśli nie będziesz zadowolony, sprzedaż, a ponieważ A ma bardzo dobre ceny odsprzedaży w Polsce, nie powinno być problemu z uzyskaniem satysfakcjonującej Cię ceny.

Czy warto w tej cenie? Hm, to już Twój wybór, poszukaj też tychże NOS na ebay, ale z tego co pamiętam, nie osiągają tam atrakcyjniejszych cen.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.