Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lucas22

!!! Przestroga !!! OMEGA Constellation Pie Pan z lat 60-tych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, oferuję na sprzedaż jeszcze jeden zegarek z mojej kolekcji - OMEGA Constellation Pie Pan z lat 60-tych - w stanie jak ze sklepu.

 

Wszystkie części oryginalne:

 

TARCZA: srebrna, promienista Pie-Pan

KOPERTA: stalowa, sygnowana

KORONKA: stalowa, sygnowana

SZKIEŁKO: zbrojone, sygnowane

MECHANIZM: cal.561, 24 kamienie, "Adjusted Five (5) Positions and Temperature", automatyczny

 

Założony nowy pasek skórzany HORIDO z oryginalną sprzączką OMEGA.

 

Cena: 3300 zł 2900 zł

 

omega1dx.jpg

omega2w.jpg

omega3h.jpg

omega4m.jpg

omega5.jpg

omega6.jpg

omega7.jpg

omega8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproszę wstępnie o rezerwację ,piszę PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zwalniam kolejkę,choć piękna Ci ona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz w celach edukacyjnych wkleic zdjecie wnetrza dekla?

 

Czy znasz historie zegarka?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany - wysłałem PW


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z uzasadnionymi watpliwosciami zgloszonymi przez kolege - prosilbym kupujacych przed podjeciem decyszji o zapoznanie sie z opracowaniem dotryczacym tarcz stosowanych w zegarkach omega constelation, nie jestem ekspertem w tej materi ale uwazam iz potencjalny kupujacy powinien sie zainteresowac

rowniez prosilbym sprzedajacaego o podanie numeru ref. z wewnetrznej dekla

 

opracowanie to obejrzenia tutaj

tarze czec 1

 

oraz czesc 2 tutaj

 

czesc 2

 

prosze zwrocic uwage min na MOY test

z wyrazami powazania

 

cytochrom


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zaczalem sie zastanawiac nad tym zegarkiem i skontaktowalem sie z cytochromem jako moderatorem i osoba oblatana w swiecie zegarkowym. To nie jest tak, ze ja jestem przekonany, ze zegarek jest podrobka, po prostu mam watpliwosci, ktore w czesci, mam nadzieje, pochodza ze skompresowania zdjec (niestety znany i czesty problem). Co zwrocilo moja uwage? Czcionka wydaje sie nie miec seryfow - dla porownania zblizenie tarczy mojej Omegi Constellation, bardzo podobnego modelu):

 

post-10448-0-76472900-1331637231.jpg

 

Co ciekawe czcionka w datowniku (jedynka w dacie 21) ewidentnie ma seryfy.

 

W nazwie "Omega" polaczenia liter sa w moim egzemplarzu wyraznie ponizej powierzchni liter, w egzemplarzu, o ktorym dyskutujemy na rowni z powierzchnia liter.

 

Z powodu braku ostrosci nie widac wyraznie czy obramowanie daty jest "fasetkowane" - uwazam, ze powinno byc - patrz moj egzemplarz (tu ewidentnie moze byc wina zdjecia - ciezko zlapac ostrosc na wszystkie szczegoly).

 

Dalej, ja nie widze wyraznie na zdjeciach masy swiecacej w indeksach - przy opisie T SWISS MADE T powinna byc - moja nie ma masy swiecacej w indeksach i nie ma tez literek T:

 

post-10448-0-07646300-1331637234.jpg

 

Mam tez watpliwosci co do ksztaltu koronki - oryginalna, z lat 1960-tych jest stosunkowo plaska, taka jak w moim egzemplarzu. Pozniejsze ORYGINALNE (tzn. wyprodukowane przez Omege) 10-boczne koronki sa nieco wyzsze i taka mi sie wydaje koronka w omawianym zegarku 8choc tu moge sie zdecydowanie mylic, roznice sa minimalne).

 

Takze i ksztalt uszu wydaje sie dla mnie byc minimalnie inny. Tu zdjecie spodu mojego zegarka:

 

post-10448-0-45411100-1331637236.jpg

 

Nie widze tez zdjec mechanizmu, choc tu akurat jestem przekonany, ze w srodku siedzi automatyczny werk Omegi z serii 56x.

 

Podsumowujac, mam pewne watpliwosci. Tarcza na pewno NIE byla odnawiana, jest zbyt dobra. Albo jest to oryginalna tarcza (na mojej jest tez jeden blad, ktory po konsultacji ze swiatowymi autorytetami :) zostal uznany za wade fabryczna), albo wspolczesna aftermarketowa produkcja. Ta sama rzecz tyczy sie koperty.

 

W tym kontekscie nabiera sensu moje pytanie o znajomosc historii zegarka. Moj np. kupilem w domu aukcyjnym niedaleko mojego miasta. Pracownik domu aukcyjnego znal osobe sprzedajaca - mocno starszy czlowiek, ktory w latach 1960tych kupil DWIE Omegi Constellation pie-pan - jedna stalowa, druga zlota, i glownie w chodzil w tej zlotej. Obie byly wystawione do sprzedazy i zlota byla mocno wytarta. Dla mnie byl to silny argument na rzecz oryginalnosci obu zegarkow. Jesli lucas22 zna historie swojego zegarka, to jest to dla mnie bardzo silny argument na rzecz autentycznosci. Jesli natomiast np. kupil ten zegarek poltora roku temu na ebayu od renomowanego amerykanskego sprzedawcy, to ma podstawy zeby wierzyc w oryginalnosc (renoma sprzedawcy!), ale ryzyko, ze nabyl w dobrej wierze wspolczesna produkcje zaczyna niestety troche rosnac.

 

Moja propozycja jest, aby sprzedajacy udostepnil nieskompresowane zdjecia (np. przez umieszczenie miniaturek, ktore mozna powiekszyc) oraz dolaczyl zdjecia wnetrza dekla i mechanizmu.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspomniane tutaj watpliwosci moga byc spowodowane zludzeniem optycznym

 

tutaj dokladnie jak poprwanie wykonac MOY

My linkMy link

 

ponadto znaczniki T T w przypadku tarczy z defintywnie nie flurescencyjnymi wskazowkami,

 

nieskompresowane zdjecia napewno pomoga oraz ref.


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja zwolniona.

 

Widzę, że moja Omega spowodowała ciekawą dyskusję. I bardzo dobrze - po to jest niniejsze Forum. Pozwólcie, że do powyższych postów odniosę się nieco później - teraz jestem w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wyjaśnienia Kolegi. Tymczasem podtrzymuję zainteresowanie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem i ciekawą analizę (zbyszke, cytochrom). Pozwoliło mi to na usystematyzowanie jakiejś tam wiedzy, którą do tej pory posiadałem o serii Constellation, a także zdobycia nowych informacji. Zaznaczam, że nie jestem specjalistą w temacie zegarków, nie jestem zegarmistrzem, ani handlarzem. Posiadam skromną kolekcję składająca się z kilkunastu egzemplarzy z lat 50 i 60-tych ? głównie po dziadku, i kilka współczesnych modeli, które noszę na co dzień. Kupuję zegarki nie te, które są dobre, prestiżowe, etc, tylko te, które po prostu mi się spodobają. Tak też było z tą Omegą.

 

Kupiłem ją w grudniu 2000 r. w Edynburgu (UK) od kolekcjonera, który podobno miał ją od nowości. Właściwie nie mam podstaw, żeby w to nie wierzyć ? byłem w jego domu, widziałem jego kolekcję (same vintage) i miałem możliwość wyboru spośród trzech Constellation. Wybrałem moim zdaniem najładniejszą. Tego samego dnia zaniosłem ją do poleconego przez kogoś zegarmistrza, który wykonał pełny przegląd i potwierdził autentyczność. Wraz z zegarkiem dostałem oryginalne (chyba) opakowanie i coś w środku - może certyfikat, może instrukcja, a może jakiś folder reklamowy ? nie pamiętam. Gdzie to wsadziłem, nie wiem. Notabene, chyba już tak mam, że nie przywiązuję wagi do pudełek i dokumentów, bo od kilku dni szukam w domu kompletu do Omegi Hour Vision Annual Calendar, którą też planowałem sprzedać (ze względu na potrzebne pieniądze na leczenie). Ale do rzeczy. Niniejszą Omegę Constellation posiadam od 2000 r. i właściwie do tej pory nie zastanawiałem się, czy jest oryginalna, czy podrobiona, czy w jakiejś części oryginalna.

 

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć szczegółów w większej rozdzielczości, które zauważył zbyszke.

 

1. CZCIONKA - nie ma wyraźnych seryfów. Czy jesteśmy pewni, że we wszystkich oryginalnych Omegach były?

 

2. LOGO ?OMEGA? ? połączenia liter są z nimi na równi ? rzeczywiście logo inne niż mam np. w Seamasterach. Czy to dowód na prodróbę?

 

omega01czcionkalogo.jpg

 

3. DATA ? obramowanie "fasetkowane", zatem wydaje się OK.

 

omega02data.jpg

 

4. T SWISS MADE T ? wskazówki i markery godzinowe są w części pokryte czarną farbą ? może z trytem (trochę dziwne, że czarne ale możliwe). Przyjrzyjcie się na zdjęciu załamaniu na tarczy ? zbyszke, czy w Twoim zegarku też jest taki uskok? Może jednak była odnawiana i stąd brak tych seryfow i ten ?tryt?...

 

omega03masa.jpg

 

5. KORONKA ? bez komentarza ? pozostają zdjęcia.

 

6. USZY ? nie dostrzegam różnicy.

 

7. MECHANIZM ? 561, nie sądzę by był podrobiony.

 

omega05mech.jpg

omega06mech.jpg

 

8. DEKIEL ? bez komentarza ? patrz zdjęcie.

 

omega04dekiel.jpg

 

Odnosząc się do MOY, mogę jedynie powiedzieć, że już pierwsze zdanie powoduje zmieszanie: ?MOY jest czymś, czego możesz być absolutnie pewien, ale nigdy w 100% pewien?. Albo ?MOY jest standardowym testem autentyczności, który może być stosowany do prawie wszystkich tarczy Constellation produkowanych aż do zmiany wzoru Constellation w późnych latach 60-tych?. Może kluczem do zagadki jest słowo ?prawie?, bo ? jaki piszą ? tarcze były produkowane również przez podwykonawców.

 

Muszę się przyznać, że z tego wszystkiego byłem dziś u zaprzyjaźnionego, znanego w Warszawie zegarmistrza, który jest przekonany, że zegarek jest autentyczny, powiedział jedynie, że tarcza z dużym prawdopodobieństwem mogła być odnawiana (patrz komentarz do p-ktu 4.), a koronka czyszczona.

 

I to tyle. Mam wrażenie, że zegarek jest już niestety ?spalony? jeśli chodzi o potencjalnych nabywców, ale dzięki temu zamieszaniu jest ?czystszy? niż nie jeden ?autentyk? z allegro :D W każdym razie, za sprawą jakiejś niepewności, zainteresowani mogą liczyć na większy rabat :D Może po numerze ref. koledzy coś więcej napiszą. Jak coś to PW. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne zdjecia.

 

Napisales wczesniej, ze mechanizm to kaliber 564. Na zdjeciu na plycie jest nabite 561. Czy zegarek ma opcje szybkiej zmiany daty - poprzez pociaganie koronki?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne zdjecia.

 

Napisales wczesniej, ze mechanizm to kaliber 564. Na zdjeciu na plycie jest nabite 561. Czy zegarek ma opcje szybkiej zmiany daty - poprzez pociaganie koronki?

 

"MECHANIZM: cal.561, 24 kamienie, "Adjusted Five (5) Positions and Temperature", automatyczny"

 

wysłałem jeszcze jedno info na PW..

 

ale musisz się sam przekopać przez to info ,bo moja wiedza jest zbyt mała żeby wydać werdykt..pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje za wyjasnienia i swietne zdjecia,

Nie sadze aby zegarek byl spalony - poprostu sklaryfikowales to co wzbudzalo watpliwosci - zegarek jest piekny i nawet jesli tarcza zostala kiedys odrestaurowana - na co 100% nie ma - to nadal ma duza wartosc kolekcjonerska - poprostu kupujacy bedzie wiedzial - nie ma nic zlego w restaurowanej tarczy pod warunkiem ze jest ona wspomniana - decyzja nalezy do nabywcy

 

pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za ustosunkowanie sie do tematu

 

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"MECHANIZM: cal.561, 24 kamienie, "Adjusted Five (5) Positions and Temperature", automatyczny"

 

wysłałem jeszcze jedno info na PW..

 

ale musisz się sam przekopać przez to info ,bo moja wiedza jest zbyt mała żeby wydać werdykt..pzdr

 

Widze, ale jestem przekonany, ze wyjsciowo w pierwszym poscie byl podany numer 564. Dlatego tez pytam sie, czy mechanizm pokazany na zdjeciach ma opcje szybkiej zmiany daty.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma tę opcje to raczej nie jest 561.W 561 date ustawia sie od 9 do 12 potem do trzeciej chrakterystyczany cicutki pstryk

i z powrotem do 9 .troche dłogo ale słyszałem ze szybka zmiana szfankuje czego sam nie doświadczyłem.

Dodam tylko że moje omegi tak mają. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku było 561 - nic nie zmieniałem. Gdyby było 564 wspomniałbym o funkcji tzw. szybkiej zmiany daty. W Constellation tylko 564 ma tą funkcję, a w Seamaster cal.565. Jeśli w Constellation są kalibry inne niż 561 lub 564 tzn., że jest to "składak" :D tutaj mamy ewidentnie najpopularniejszy mechanizm Constellation - 561.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y60, poszło PW, ale i jeszcze ogólnie to napiszę. Otóż trzeba przyznać, że ciekawe to wszystko... Niemniej jednak im dłużej się w to zagłębiam, trafiam na mnóstwo sprzeczności, np. jedni piszą że 14900 62 SC to obecna dalekowschodnia produkcja, podczas, gdy inni, że wcale nie i, że to często spotykana oryginalna seria wybita w latach 60-tych. Najlepszym rozwiązaniem byłby werdykt kogoś z Omegi, ale myślę, że nikt jednoznacznie nie chciałby tego oceniać - nie ma takiej potrzeby - w tym cały urok tych zegarków i dreszczyk emocji u kolekcjonerów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - 561 - w takim razie mialem omamy wzrokowe.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych watek, jaki pozwolilem sobie zalozyc na Timezone co do tego konkretnego zegarka:

 

http://forums.timezone.com/index.php?t=msg&goto=5377652&rid=73104#msg_5377652

 

Jeszcze raz szacunek dla lucas22 za swietne zdjecia i gotowosc do wspolpracy.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszke w wątku, do którego dałeś link podałeś, że to cal 564

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.