Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość amator3nr

KOMANDIR

Rekomendowane odpowiedzi

popchnął obydwa za 58 złotych dobry deal jak dla kupującego IMHO

 

ale dziwnie potraktował tych co ich usunął z licytacji. Chodzi mi o powód usunięcia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popchnął obydwa za 58 złotych dobry deal jak dla kupującego IMHO

 

 

Po mojemu to koleś pchnął każdego po 58 o ile rozumiem zasady aukcji wieloprzedmiotowej.

Więc była to dla sprzedawcy okazja.

Od reszty by tyle nie dostał, więc ich wycofał....

Druga sprawa to powód, mógł się wysilić na jakąś bajkę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rudkos1993

a ten to może być oryginalny?? Nie moge zajżeć do środka nie jest mój a moge go mieć za grosze. Czekam na odpowiedz. Aby zobaczyć fotki kliknijcie na nie!

post-1-1203342460.jpg

post-1-1203342461.jpg

post-1-1203342462.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na tych zdjęciach to jest orginalny,

 

zresztą bardzo łatwo to poznać,

 

po koronce, ma być duża zakręcana,

po indeksach, powinny być wypukłe

i po napisach ale w twoim przypadku napisów nie potrafię odczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta tarcza jest taka oryginalnie spękana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, tarcza jest zniszczona prawdopodobnie od wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rudkos1993

To nie tarcza to szkiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rudkos1993

A jeśli chodzi o tą niby pajęczynkę to oryginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam komandira z tak spękaną tarczą


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w moim Komandirze, rowniez ma tak popekana "pajeczynke".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotro_n

Witam

Wczoraj kupiłem mojego pierwszego używanego Komandira, i narazie jestem zielony w tym temacie i mam pare pytań.

 

1. Czy jest to orginalny zegarek

2. Za ile mógłbym go sprzedać (chce sprawdzić czy nie przepłaciłem :D )

3. Jak moge ustawic datę, i jak go trzeba naklręcac żeby nie przecholować. Chodzi mi o to w którą strone mam kręcić (bo da się i w góre i w dół), i ile trzaba kręcić żeby nie przecholować.

1zcg20x.jpg

 

 

2elcenp.jpg

 

2ilg0tv.jpg

 

 

2j2zsbd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje - po mojemu jest OK.

Wartość 30- 40 pln'ów.

kręć na wyczucie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość batman

Witam. Chcialbym uzyskac pare informacji dotyczacych mojego zegrka. W tym temacie jestem nieobyty i niewiem co z czym sie je. Moglby mi ktos powiedziec kto jest producentem tegoz zegarka; kiedy mniej wiecej zostal wyprodukowany; co znacza te zielone paski przechodzace przez srodek tarczy; dlaczego nie ma numerow na kopercie, jak moze byc przyczyna ich braku; jaka jest jego wartosc historyczna i materialna :D ;czy ta obwodka z tymi czerwono-czarnymi punktami i kreskami powinna sie luzno przesowac; dlaczego niema notki o ilosci kamieni na tarczy (widocznych jest 5 kamieni); czemu niema cyferek na tarczy tylko kreski; co znaczy ten symbol pod wskazowkami a miedzy rosyjskim napisem; kto mogl go uzywac; no, troche tych pytan jest. Jezeli ktos moglby mi odpowiedziec na polowe pytan a najlepiej na wszystki to bylbym wdzieczny. Jako ciekawostke powiem ze Ojciec moj znalazl go na terenie bylej siedziby KGB na Europe Zachodnia w Poczdamie na Cecylienhof w 1997, dletego mam nieodparte wrazenie ze to nie jest podroba. Podarowal mi go na 18 urodziny jako ciekawostke nasych poj****ych czasow, jak to subtelnie okreslil ;D

 

 

ss850688zg8.jpg

 

post-0-0-69781100-1330802481.jpg

 

post-0-0-25854800-1330802484.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość batman

niestety mam problemy z wyslaniem zdjec na forum. Wiec jezeli ktos jest skory zaferowac mi pomoc to przesle zdjecia mailem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skopiowałem z regulaminu forum, jest to chyba najlepszy i najprostszy sposób na wstawianie zdjęć:

 

By wstawić zdjęcie wystarczy wejść na stronę http://www.imageshack.us . W polu "przeglądaj" wyszukać plik na swoim komputerze i nacisnąć klawisz "host it". Wtedy pojawi się nowa strona. Należy pierwszy wpis (ten w polu „hotlink for forums” skopiować (ctrl + c) a następnie wkleić go do własnego postu na forum (ctrl + v). Gotowe Operacja jest bardzo prosta.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość batman

OK zdjecia wklejone, dzieki za pomoc. teraz musze cierpliwie czekac na wasze posty :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moglby mi ktos powiedziec kto jest producentem tegoz zegarka; kiedy mniej wiecej zostal wyprodukowany; co znacza te zielone paski przechodzace przez srodek tarczy; dlaczego nie ma numerow na kopercie, jak moze byc przyczyna ich braku; jaka jest jego wartosc historyczna i materialna :lol: ;czy ta obwodka z tymi czerwono-czarnymi punktami i kreskami powinna sie luzno przesowac; dlaczego niema notki o ilosci kamieni na tarczy (widocznych jest 5 kamieni); czemu niema cyferek na tarczy tylko kreski; co znaczy ten symbol pod wskazowkami a miedzy rosyjskim napisem; kto mogl go uzywac;

 

Producent: ZSRR, Fabryka Zegarków w Czistopolu, Jest to Wostok komandirski wyprodukowany w latach 80, zielone paskie nie oznaczają niczego - taki element zdobniczy, nie we wszystkich zegarkach są nymery na kopercie, czy na deklu (w wielu innych radzieckich zegarkach też nie było żadnych numerów) - wszystko jest w porządku, Twój zegarek jest oryginalny, wartość historyczną Ty sam musisz określić, zależy to od tego, co ten zegarek "przeżył", wartość materialna - w tym stanie może na allegro ktoś da 30 zł, ta obwódka to pierścień lub bezel i powinna się obracać, notki o kamieniach na tarczy nie ma, bo nie wszystkie zegarki ją miały (np. w wielu zegarkach marki Rakieta też nie ma notki o kamieniach na tarczy), widzisz 5 kamieni, ale jest ich 17 - reszta jest głębiej, na tarczy są kreski, a nie cyferki, bo tak namalowali - nie w każdym zegarku są cyferki, mógł go używać każdy - te zegarki były ogólodostępne.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość batman

Wielkie dzieki za informacje !!! Nosze go juz ze dwa lata, ale stosunkowo niedawno cos mnie ruszylo zeby dowiedziec sie czegos o tym zegarku. Wczesniej mialem Casio z elektroniczna tarcza ( wskazowki byly wyswietlane na elektronicznej tarczy), ale zerwal mi sie pasek, a ze jestem leniwy to niechcialo mi sie go naprawiac. Bylo to troche przed moja 18-tka, tak ze dostalem wczesny prezent od Ojca, wlasnie ten Komandirski zegarek, i stwierdzam ze nie zamienie go na zaden inny, bo ten cos w sobie ma. Dzieki niemu latwiej jest poznac nowych ludzi, wzbudza zainteresowanie, bo jest "stary nakrecany" no i radziecki. A nakrecanie go co jakis czas sprawia ze niejest to zwykla rzecz, zegarek ktory nosi zwykly "Kowalski". Mam jeszcze jedno pytanie, do czego sluzy "Bezel" i co te dwie skrzyzowane "rakiet lub armaty" oznaczaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie rakiety - armaty to po prostu element zdobniczy. Zegarek nazywa się komandirski i dlatego ma na tarczy malunki związane z wojskiem, armią.

Jeśli chodzi o bezel, to można obracając nim zaznaczyć godzinę, np. o której masz coś zrobić. Podobne pierścienie mają także nurkowe Wostoki Amfibia. W nich przy pomocy tego pierścienia można zaznaczyć godzinę wynurzenia z wody, ale to tylko w Amfibi. Komandirskiego nie radzę moczyć.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotro_n

Mam pytanie dotyczące Komandira. Dzisiaj pocztą otrzymałem kupionego na allegro starego Komandira ale w bardzo dobrym stanie. No i że jestem zielony jeszcze w temacie zegarków nie wiedziałem że nie można za szybka kręcic żeby ustawic daty. Data była ustawiona na 9-ątego, no i zacząłem kręcić dosyć solidnie aż do 21, z małymi przystankami :wink: . No i póżniej pojechałem do zegarmistrza po nowy pasek. Rozmowa się jakoś rozwineła i powiedził mi żeby za szybko nie kręcić z tą datą bo może paść ten cały mechanizm datownika.

I teraz moje pytanie: czy nie przesadziłem z tym kręceniem, i jak możena to rozpoznaz że się przesadziło (datownik chodzi źle, czy wogóle). I jeszcze jedno jak powinno sie dbac o taki zegarek. Wiem że to pytanie banalne dla niektórych z Was ale wiecie jak to jest jak się dostaje jakąś starą-nową rzecz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datę w komandirskim (jeśli jest na mechaniźmie 2414) można usatawić w taki oto sposób. Zaraz po przeskoczeniu daty cofasz wskazówki do 8 potem znowu przesuwasz na 12 i data przeskakuje. Nie trzeba kręcić wskazówkami dookoła tarczy.

Jeśli datownik się popsuje to nie będzie chodził w ogóle, lub np. w okienku będzie widoczne tylko pół daty. Jeśli data przerzuca się co 24 godziny i "w miarę" całą datę widać w okienku to znaczy, że jest w porządku.

Jak dbać o Komandirskiego - nakręcać codziennie mniej więcej o tej samej porze, nie moczyć zegarka, oddać do zegarmistrza na przegląd - czyszczenie raz na 5 lat.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bizonik71

Witam. Ja moge sie pochwalić, że posiadam komandira. Jak go widziałem to odrazu mi sie spodobał. Dostałem go od Taty (dipsy007). Nic mi sie z nim nie dzieje, a trochę testów juz przeszedł. Polecam rosyjskie zegarki. Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lew

Czekamy na fotki Twojego Komandira :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bizonik71

Przepraszam za brak zdjęć. Narazie nie mam czasu. Ale napewno za nie długo dodam. Jeszcze raz przepraszam.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bizonik71

Witam. Zrobilem dzisiaj swojemu komandirowi zdjecie.

Oto link do zdjęcia

www.fotosik.pl/moje_obrazki.php

Czekam na opinie.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.