Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomek969

Delbana lata 40-te(?)

Rekomendowane odpowiedzi

Troszeczkę przeszła przez te 70 lat. Ale ja bym jej podarował renowacje tarczy i koperty ;)

Bardzo ciekawa koperta, ciekawe zdobienia plus uszka w stylu krabika,widać że pierścień otaczający szkiełko był kiedyś pozłacany, po renowacji dopiero by błyszczała!. Moim zdaniem wskazóweczki też są oryginalne - mieczowe. Fajny zegarek do odświeżenia ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sentymentu może tak.Z technicznego nie ma sensu bo ta Delbanka to taki pół buksiak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie byłaby ładna po zainwestowaniu w renowację, pasek widzę, że 20mm czyli jest chyba całkiem spora, ale czy ja dobrze widzę, że werk jest tylko na jednym kamieniu? Czyli faktycznie pół-buksiak. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie byłaby ładna po zainwestowaniu w renowację, pasek widzę, że 20mm czyli jest chyba całkiem spora, ale czy ja dobrze widzę, że werk jest tylko na jednym kamieniu? Czyli faktycznie pół-buksiak. ;)

 

7 jewels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Rzeczywiscie, to najskromniejsza wersja tego werku.Spotkalem sie z okresleniem polbuksiak, czy buksiak dla mechanizmow 7j. Buksiaki to 0j czesto z wychwytem kolkowym zwanych przez niektorych totalna kicha, bedaca nieraz zywotna kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widze 7-kamieniowa ETA - ciekawie wyglada.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od przodu" stoi 15 jewels.... Coś tu ktoś kiedyś poprzekładał...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu była 15-kamieniowa Columba


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Te 7-mio kamieniowe cal.AS byly robione glownie dla amerykanskiego walthama.Nawet w specyfikacji nie ma ze byly 7-mio kamieniowe. Nie widzialem jescze w Delbanie AS-a i to 7-mio kamieniowego,zegarek to skladak, werk powinien byc taki jak pisze Artur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze dopiero po waszych komentarzach zauważyłem, że werk jest 7 kamieniowy, a na tarczy stoi 15 rubis, faktycznie ktoś tu musiał coś majstrować ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem odkopać ten temat, ponieważ również jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu Delbany. Jak widać po zdjęciach, zegarek ten był używany na co dzień przez ładnych parę lat przez mojego Dziadka i niestety koperta jest w kiepskim stanie. Najbardziej niepokoi mnie to, że jeden z punktów mocować teleskopu jest mocno wytarty i istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy niewielkim szarpnięciu teleskop wypadnie i nie będzie chciał się już trzymać. Zastanawiam się, czy można to w jakiś sposób naprawić, wzmocnić ten słaby punkt? Może jakimś nadlaniem odpowiedniego stopu? Jeśli ktoś spotkał się już wcześniej z takim defektem i wie co powinienem zrobić, byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

Aktualnie zegarek jest u zegarmistrza na przeglądzie i niestety pojawił się kolejny problem, a mianowicie mocowanie koronki. Jak widać ta obecna oczywiście nie jest oryginalna. Poprzednia ułamała się bardzo głęboko i z tego co zostało mi powiedziane można dolutować odpowiednio długa koronkę, albo toczyć nowy wałek. Zależy mi na tym, aby ta koronka wyglądem jak najbardziej przypominała oryginał, ale niestety oprócz zdjęć kolegi z początku tematu, nie spotkałem się z tym modelem w Internecie. Być może ktoś z Was natknął się wcześniej na ten model i mógłby podesłać mi zdjęcie oryginału, albo chociaż przez analogię z innymi Delbanami z tego okresu podpowiedzieć, jak powinna wyglądać zbliżona do oryginału koronka. Z góry dziękuję za wszystkie informacje. Jeśli ktoś miałby na zbyciu takową to proszę o PW.

 

Na koniec mam pytanie o mechanizm. Kolega chronofil pisał, że w tych modelach była Columba. Szukałem jakiś informacji na temat tego mechanizmu na Forum, ale znalazłem tylko jeden link http://www.columba.ch/pocketwatch/klecoultre.htm , który już nie działa:/ Czy w moim zegarku znajduje się ten werk? Czy dobrze trzyma czas i czy ma jakieś wyjątkowo słabe strony na które powinienem zwrócić uwagę przy używaniu?

 

post-49042-0-38650600-1348701988_thumb.jpg

post-49042-0-57163900-1348701993_thumb.jpg

post-49042-0-35752900-1348701998_thumb.jpg

post-49042-0-87646200-1348702003_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim zegarku jest któryś z rodziny AS-984

 

Koronka powinna być niska (płaska), a jej średnicę pokazuje wycięcie w kopercie. Ewentualnie może być nieco wypukła - coś takiego, jak masz obecnie.

Złamany wałek to żaden problem dla zegarmistrza - bez problemu mozna dobrać cos, dorobić, zastosować przedłużkę, korobkę z długą szyjką - to zegarmistrzowskie abecadło.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.