Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Na starówce i terenie liceum,wszystko w centrum.

Kazda ostatnia niedziela miesiaca.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook tarcza na milion % oryginalna :)... Nie spotkałem się jeszcze z tym aby ktos odnawial tarcze w taki sposób - patrz m.in. sekundnik na 15 i 45 sekunde ( obrócone cyfry) lub zachowanie sekundnika w "macie" a reszty tarczy na "blysk" z lakierem... Zdarzają sie po dzień dzisiejszy jeszcze okazy z lat 30 które maja cyferblaty w stanie idealnym... Z mila chęcią zaplacilbym za tarcze w takim stanie nawet i po 200-300 zl... Szkoda tylko ze takowych juz nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie moge sie mylic:-)

Ale koperta zegarka zniszczona -raczej nie od dekoltu jakieś pani:-) ,a tarcza wyglada jak swiezo po renowacj..

Dodam jeszcze ze w tamtych latach Omega nie slynela ze szczelnosci kopert.

Upieram sie przy 'swoim":-) :-)

 

 

Edit

Pisalem posta jak dodales zdjecie..

No i..?

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook specjalnie dla Ciebie zrobiłem kilka zdjęć mojej kolekcji żeby pokazac jak wyglądają oryginalne nieodnawiane tarcze w kieszonkach Omegi z lat 30... Nie najlepsza jakos gdyż robione przed sekunda przy sztucznym świetle ale cos widac:)

 

WP_20150111_20_31_46_Pro_zps95570fe0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o innym egzeplarzu...

 

Kolekcja ladna,gratuluje.

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Nowiutki nabytek i chyba pierwszy raz na ręku, bo nie nosi żadnych śladów używania. Nasmarowana i wyregulowana Doxa Grafic w wersji złotej próby 585 cal.103:

 

gallery_26467_836_66344.jpg

 

I cieszy  mnie jeszcze bardziej bo moja gromadka bauhausowych teraz pełniej się prezentuje!

 

gallery_26467_715_113575.jpg

 

gallery_26467_836_103361.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna!


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zdobyłem taką oto kieszonkę, która pod tarczą ma puncę przedstawiającą lwa i trzy litery przedzielone kropkami L' I ' S. Czy ktoś z kolegów wie co może oznaczać?

 

post-27317-0-59605500-1421009172_thumb.jpg

 

post-27317-0-51293000-1421009180_thumb.jpg

 

post-27317-0-97488700-1421009187_thumb.jpg

 

post-27317-0-56364300-1421009194_thumb.jpg

 

post-27317-0-21813700-1421009206_thumb.jpg

 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowiutki nabytek i chyba pierwszy raz na ręku, bo nie nosi żadnych śladów używania. Nasmarowana i wyregulowana Doxa Grafic w wersji złotej próby 585 cal.103:

 

gallery_26467_836_66344.jpg

 

I cieszy mnie jeszcze bardziej bo moja gromadka bauhausowych teraz pełniej się prezentuje!

 

gallery_26467_715_113575.jpg

 

gallery_26467_836_103361.jpg

Cudowna! Zazdroszczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

D@dik - gratuluję kolekcji :).

W kolekcji brakuje Ci jeszcze tylko niemieckiej i polskiej wizji bauhausu. Poszukaj jeszcze gdzieś oryginalnego Max Billa, Zodiaka lub Bloneksa ;).

Robisz świetne zdjęcia. Podoba mi się Prim z piórem Pelikan. Mógłbyś trochę bardziej pokazać tego Pelikana.

Gdybyś nie wiedział co zrobić z jednym z Twoich Primów, to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Dzięki za dobre słowa! @norbie - Junghans Max Bill chodzi mi po głowie od dawna, ale jeszcze się nie "napatoczył" do zakupu ;-)

Polskich kilka miałem, ale w bardzo mizernym stanie i jakoś mnie nie porwały...być może kiedyś do nich powrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne pudełko!

 

 

Piękna kolekcja i super pudełko  :wub:  :wub:  :wub:

Przypominam że zdjęcia były dla mnie :lol:  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa faktycznie - zdjęcia dedykowane były Markowi przepraszam że wtrąciłem nosa  ;)

Omegi są piekne i nie ma co dyskutować - jedyne co miałbym wątpliwości to zegarek z szarą tarczą - ona bynajmniej na zdjęciach wygląda na odświeżoną (odmalowaną) i chyba kolorystycznie nie zgrywają się wskazówki ale to można ocenić oglądając zegarek na żywo - taką możliwość ma właściciel i z racji tego że tymi zegarkami się pasjonuje to pewnie się na nich zna i tą informacją podzieli.

 

Dadik-owa Doxa - co można powiedzieć o zegarku w takim stanie    :wub:  :wub:  :wub:

 

Kieszonkowy zegarek kiniol-a    Niestety nie znam się na mechanizmach i ich sygnaturach na tyle żeby coś podpowiedzieć 

Co do koperty to strasznie kręcą mnie Polskie akcenty na zegarkach a tu mamy wpis na środkowym deklu Józef Weif.......  Zegarmistrz i pewnie nazwa miejscowości albo gminy lub miasta co pewnie wiąże się z herbem na zewnętrznym deklu - obstawiam polski herb rodzinny , rycerski , gminy , szlachecki 

Troszkę szukałem ale identycznego nie znalazłem - motyw wież i lwa przewija się w co drugim herbie a jest tego mnóstwo warto pokopać 

kilka linków 

https://www.google.pl/search?q=herby+rodowe&rlz=1C1FDUM_enPL520&espv=2&biw=1440&bih=785&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nHmzVMDWJeHOygOk34LoBQ&ved=0CCcQsAQ#imgdii=fm9ZCYqK6KtERM%3A%3BahfqWd_9eRsnqM%3A%3Bfm9ZCYqK6KtERM%3A&imgrc=fm9ZCYqK6KtERM%253A%3B6inQ38mmkOxivM%3Bhttp%253A%252F%252F2.bp.blogspot.com%252F-sFhQfIqa_pM%252FT8fdaVzOFaI%252FAAAAAAAAA6M%252Fh79_lcyuVF0%252Fs1600%252FMaszewo%252B%2526%252BHolzminden.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fmassovia.blogspot.com%252F2012%252F05%252Fkrolewscy-potomkowie-w-dawnym-maszewie.html%3B1059%3B628

https://www.google.pl/search?q=herby+rodowe&rlz=1C1FDUM_enPL520&espv=2&biw=1440&bih=785&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nHmzVMDWJeHOygOk34LoBQ&ved=0CCcQsAQ#tbm=isch&q=herby+rod%C3%B3w+polskich&revid=826134766&imgdii=fm9ZCYqK6KtERM%3A%3BahfqWd_9eRsnqM%3A%3Bfm9ZCYqK6KtERM%3A

https://www.google.pl/search?q=herby+rodowe&rlz=1C1FDUM_enPL520&espv=2&biw=1440&bih=785&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nHmzVMDWJeHOygOk34LoBQ&ved=0CCcQsAQ#tbm=isch&q=herby+wzory&revid=826134766&imgdii=fm9ZCYqK6KtERM%3A%3BahfqWd_9eRsnqM%3A%3Bfm9ZCYqK6KtERM%3A

https://www.google.pl/search?q=herby+rodowe&rlz=1C1FDUM_enPL520&espv=2&biw=1440&bih=785&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nHmzVMDWJeHOygOk34LoBQ&ved=0CCcQsAQ#tbm=isch&q=herby+rycerskie&revid=826134766&imgdii=fm9ZCYqK6KtERM%3A%3BahfqWd_9eRsnqM%3A%3Bfm9ZCYqK6KtERM%3A

https://www.google.pl/search?q=herby+rodowe&rlz=1C1FDUM_enPL520&espv=2&biw=1440&bih=785&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nHmzVMDWJeHOygOk34LoBQ&ved=0CCcQsAQ#tbm=isch&q=herby+szlacheckie&revid=981568684&imgdii=fm9ZCYqK6KtERM%3A%3BahfqWd_9eRsnqM%3A%3Bfm9ZCYqK6KtERM%3A

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa piękna,stan niespotykany aż szkoda nosić :D

Kiniolowi chodziło tylko o sygnowanie wytwórcy mechanizmu,zegarek wiadomo że jest od zegarmistrza Józefa Weisa ze Lwowa więc i jest herb Lwowa na kopercie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa piękna,stan niespotykany aż szkoda nosić :D

Kiniolowi chodziło tylko o sygnowanie wytwórcy mechanizmu,zegarek wiadomo że jest od zegarmistrza Józefa Weisa ze Lwowa więc i jest herb Lwowa na kopercie ;)

To po grzyba ja szukałem przez pól godziny?a oni wiedzieli i się śmiali ze mnie :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe nawet sobie skopiowałem zdjęcie tego herbu tylko tam nie byl opisany jako herb Lwowa po prostu nic nie bylo.Cale życie człowiek się uczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez powtarzanie, wiedza się utrwala. :D Teraz to i ja będę pamiętał. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie maja oryginalne tarcze ( nigdy nieodnawiane )... Niebwiem czy mówimy o tej samej, ale jezeli chodzi o ta co w pudelku leży w prawym dolnym rogu to tarcza jest oryginalna jednakże wykonana inna metodą i nie jest ona tak zjawiskowa jak reszta... Wskazówki to pewnie kwestia światła gdyż zdjęcia robione wieczorem przy zwyklej lampie i na dodatek telefonem :)... Omegi kolekcjonuje od kilku lat i wszystkie modele posiadają u mnie tarcze w oryginalnym stanie zachowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie maja oryginalne tarcze ( nigdy nieodnawiane )... Niebwiem czy mówimy o tej samej, ale jezeli chodzi o ta co w pudelku leży w prawym dolnym rogu to tarcza jest oryginalna jednakże wykonana inna metodą i nie jest ona tak zjawiskowa jak reszta... Wskazówki to pewnie kwestia światła gdyż zdjęcia robione wieczorem przy zwyklej lampie i na dodatek telefonem :)... Omegi kolekcjonuje od kilku lat i wszystkie modele posiadają u mnie tarcze w oryginalnym stanie zachowania ;)

 

 

Tego nikt nie neguje:-)

Ja natomiast upieram się ze tarcza i wskazowki (godzinowa nazbyt krotka) w prezentowanym damskim modelu są dorabiane.

Wszystkie egzemplarze ktore udało mi sie odnalezc z tego okresu(1937-1938) mialy zupelnie inne wskazowki a tarcze roznia sie od tej przedstawionej przez Ciebie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem parę przedwojennych Longinesów Kolegi @mmisiekwatch. Teraz te Omegi... Pełen szacun dla wiedzy i gustu ! :)

 

U mnie takie coś wpadło z moich klimatów sześćdziesiątych: najwcześniejszy Wittnauer chronodiver na L 248. Na razie to on bardziej diver, bo chrono nie funguje trochę...  Ale jak to mówią: przyjdzie czas, będzie rada :)

 

16263010771_c415493e0b_b.jpg

 

16264831885_8cc3b02a57_b.jpg[/url]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry kierunek jest Tomku :) - u mnie venus


zSLGpQ.jpg
BRu3Wc.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.