Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, no, Piotrek, ewidentnie prosisz się o bana, albo przynajmniej blokadę pisania w tym wątku :lol:

Piękna kolekcyjka zenithów - tylko pogratulować :)

 

@Cedrus - fajne pamiątki i warto o nie zadbać.

Pasówka ma prawdopodobnie szkło z celuloidu, dlatego tak zżółkło, a ma to swój klimat. Ciekawe, co w środku.

Doxa całkiem fajna i zdecydowanie warto ozywić - w środku pewnie ETA 1147 albo jakis inny popularny werk, więc z naprawa nie powinno być problemu

 

@Stary - fajne sa te duże tissoty. Gratuluję nabytku :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Cedrus - fajne pamiątki i warto o nie zadbać.

Pasówka ma prawdopodobnie szkło z celuloidu, dlatego tak zżółkło, a ma to swój klimat. Ciekawe, co w środku.

Doxa całkiem fajna i zdecydowanie warto ozywić - w środku pewnie ETA 1147 albo jakis inny popularny werk, więc z naprawa nie powinno być problemu

 

 

Zrobiłem zdjęcie mechanizmu (jest w moim temacie z zegarkami). Wybite jest Revue GT. Nie wiem tylko, czy robili werki dla Silvany, czy ta pasówka ma mechanizm i tarczę z innych zegarków.

Szkiełko rzeczywiście wygląda fajnie, jednak jest zbyt nieczytelne. Mniejsza patyna byłaby bardziej użyteczna przy zachowaniu klimatu.

 

Doxy na razie nie podejmuję się otwierać ;)

Edytowane przez cedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Artur :) bedę sie musiał wstrzymać parę dni .... bo mi sie paski pokończyły a gole słabo wyglądają.

 

zacząłem uzupełniać Zenkowe posty wstecz o zdjęcia i opisy mechanizmów z zakupinej książeczki - może się komuś przyda.

 

No sneer aleś tych zenków natrzepał. Ostatni Twój zakup mega i nawet jakiś takiś niezenkowaty, raczej milano mi przypomina :lol:

 

Ja poczułem szybsze bicie serca i bach:

 

Marcinek - Ładny gratki!

 

Myślałem o takim Rolku, ale chyba jednak dopiero po 40-dziestce - jeszcze nie teraz :P

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ładny stary cal 126-6, złocony, produkowany w latach 1947-56

 

img2228ck.jpg

 

img2221t.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem Piotrek skąd Ty w tym tempie te Zenki wykopujesz. Stan ostatniego zadziwiający i od frontu i od dekla. Graty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin...ale ja wkleiłem ładny mechanizm tylko.. ;)

 

Oficjalnie ja tutaj nie widzę żadnych zenków i naprawdę nie proszę się o bana :ph34r: )


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

stałem się posiadaczem kilku starych zegarków. Tylko jeden prawidłowo działa, ale jego tarcza wymaga renowacji. Pozostałe również wymagają naprawy oraz renowacji tarcz lub kopert. Jestem zainteresowany ich naprawą, jednak w temacie zegarków jestem zielony. Czy ktoś mógłby polecić mi zegarmistrza, który podjąłby się ich naprawy, najlepiej z woj. śląskiego? Poniżej wrzucam zdjęcia zegarków:

 

1) Tissot Antimagnetique (działa dobrze)

 

dsc0984d.jpg

dsc0960z.jpg

 

2) Atlantic Worldmaster (ma najbardziej ze wszystkich zniszczoną kopertę co mam nadzieję jest widoczne na zjdęciach, nie działa)

 

dsc0971x.jpg

dsc0976bo.jpg

dsc0977zx.jpg

dsc0979c.jpg

 

3) Poljot de luxe automatic (nie działa)

dsc0994e.jpg

dsc0995t.jpg

 

4) Wostok (nie działa)

dsc0967w.jpg

dsc0968dp.jpg

 

5) Molnia (nie działa)

dsc0983ym.jpg

 

 

 

Jakie są koszta takich renowacji, napraw? Które z nich są najbardziej warte takiej naprawy/renowacji? Napewno po udanej renowacji będę chciał korzystać z zegarków. Mnie najbardziej podobają się szwajcary oraz Poljot. Także na te chciałbym poświęcić środki w pierwszej kolejności. Oczywiście jeśli naprawa jest możliwa i jest w zasięgu moich możliwości.

Edytowane przez Kuba A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja tarczy to 100-150pln, wskazówek 30-60, koperty 60-100. Nie wiem co jest uszkodzone w ruskich tak ze nie pomogę. Zacznij od wymiany szkielek w szwajcarach i poszukać koronki do Atlantica u zegarmistrza ale nie nowej tylko używanej w lepszym stanie. Wtedy zrób zdjęcia i wrócimy do rozmowy

Powodzenia

 

 

 

Primabaleron dzięki za dobre słowo! Postaram się coś jeszcze wrzucić , jakiś ciekawy mechanizm :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja tarczy to 100-150pln, wskazówek 30-60, koperty 60-100. Nie wiem co jest uszkodzone w ruskich tak ze nie pomogę. Zacznij od wymiany szkielek w szwajcarach i poszukać koronki do Atlantica u zegarmistrza ale nie nowej tylko używanej w lepszym stanie.

 

Co mi po samej nowszej koronce skoro cała koperta jest w złym stanie. Dlatego pytam czy da się coś z nią zrobić za sensowne pieniądze? Sam nie wymienię szkiełek dlatego pytałem czy może mi ktoś polecić zegarmistrza w woj. śląskim, który robi dobrze takie renowacje. Chciałbym oddać zegarek do kompletnej naprawy/renowacji od początku do końca, a nie na raty szkiełko, koronko itd., ale dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym oddać zegarek do kompletnej naprawy/renowacji od początku do końca, a nie na raty szkiełko, koronko itd.,

 

Chronostar z Łodzi ogłasza się, że kompleksowe renowacje popularnych zegarków robi za 350zł


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to za frajda oddać i mieć wszystko zrobione.

Cała przyjemność w "kombinowaniu" i obserwacji jak sam dochodzisz do efektów zadawalających :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier przywiózł. Zdjęcia na gorąco trzęsącymi się łapami

post-39382-0-19290500-1350989052_thumb.jpg

 

Czekamy teraz na pasek, powinien być lada chwila. Myślę też nad jakimś żelastwem, może mesh?

post-39382-0-58485200-1350989155_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna omesia - jaki ma mechanizm i jakie to lata?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaliber 865 z 1970. Sam jestem zdumiony stanem zachowania, na pierwszy rzut oka wszysko wygląda na oryginalne. Wyrzuciłem tylko tandetną branzoletę, ubierzemy cacko w ładny pasek albo mesha.

Jeszcze dwie fotki z o rok młodszą siostrą

post-39382-0-83977200-1350994513_thumb.jpg

post-39382-0-86860600-1350994593_thumb.jpg

Edytowane przez dabbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna gratulacje mam takowa w swoim zbiorze one o niebo lepiej wyglądają na żywo niż na zdjęciach i o wiele bardziej przypadają do gustu oglądającym niż inne Omegi jakie posiadam :D Bardzo fajna !!!! wrzucam propozycję na pv odnośnie paska ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwycająca ta omega!

 

Jedna z kilku marzeń zegarkowych.

 

Piękny stan zachowania i od razu pytanie do kolegów czy one nie powinny mieć czerwonego loga?

 

Już miałem pytać o to kilka razy , ale jakoś umykało.

 

Czaiłem kiedyś takową , ale speniałem między innymi ze względu na tarczę która wydawała mi się malowana.

 

Pozdrawiam i gratki :).

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie Koledzy. Trochę już ochłonąłem i obejrzałem nowy nabytek dokładniej. Trafił mi się tak zwany NOS, koperta bez rys, szkło z malutkimi mikroryskami, oryginalne, logowane, mechanizm czyściutki, bez śladów ingerencji. Nawet dekiel jak nowy. Albo miałem niesamowitego farta, albo gdzieś tu jest haczyk. Na razie cieszę się jak dziecko. Tak na marginesie jakieś dziecko z mojej ulicy cieszy się razem ze mną, a wiem to, bo kurier wręczył mi przesyłkę w dość sporym kartonie i zawinął się. Byłem trochę zaniepokojony rozmiarami paczki, a po otwarciu ujrzałem traktorek zabawkę. Rzut oka na nalepkę adresową - ulica ta sama, numer podobny tylko nazwisko jakby nie moje. Szybki telefon i sprawa po pięciu minutach wyjaśniona. Tym razem paczkę otworzyłem przy kurierze - nie miał wyjścia - zamknąłem dzrzwi na klucz.

Fotki były robione na gorąco, byle jakie, nawet nie przetarłem zegarka ściereczką i efekt opłakany. Co do koloru loga - w większości można się spotkać z czerwonym, ale były też białe, w necie można znaleźć fotografie chronostopa z białym logo.

jeszce jedna fotka retroparki

post-39382-0-93212000-1351016438_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za kilka dni wklejam swoje pierwsze nabytki.

Nie wiem dokładnie jeszcze co :P prócz tego że to kilka szwajcarów i jeden Polski zegarek.

Oczywiście oprócz Atlasa który teraz jest w trakcje "reanimacji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój odświeżony cukiereczek , polerka szkła,nowa koronka sygnowana jeszcze ciężko pracuje ale mam nadzieję że się wyrobi :D , czyszczenie nowy pasek patini i oto jest

przed

 

2687954542.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I po

 

44527772.jpg

36916315.jpg

41871274.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wreszcie gotowy..udało Ci sie:) gratki Stary


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniutki ten atlantic, Maćku. I jaki ładny pasek dostał :) Gratulacje.

A koronce warto pomóc odrobiną smaru


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.