Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

A napisz proszę jakich past używałeś? Może przejadę swoją Omegę :) I czy jakimś urządzeniem ? Tzn. Czymś w rodzaju dremmel z nakładką do polerowania czy po prostu ręcznie?

Są dwie drogi. Ja poleruję koperty ręcznie. Szmatka bawełniana i poleruję. Używam dwóch past. Jednej bardziej ściernej i drugiej do polerowania na wysoki połysk w formie półpłynnej. Tej drugiej używam jako wykończenia. Potem filcowa nakładka np.: na wiertarkę i poleruję już beż pasty. Drugi sposób to tak jak napisałeś nakładka i można polerować mechanicznie przy użyciu pasty.

Edytowane przez victor86

Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odnawiany, w żaden sposób 100 oryginał wraz z pudełkiem, w pięknym stanie, obity złotą blachą


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca, ale użycie Dremela może być niewskazane - zbyt duże obroty. Chyba lepiej użyć wkrętarki nad nią jest większa kontrola.

A jakich past używałeś, możesz podać nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dremel nic nie zrobi kopercie. Ale żeby zachować trochę wyglądu Vintage koperty lepiej robić to ręcznie. Jako pasty nr.1 używam K2 Ultra Cut a potem pasty polerskiej Starwax.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bałem się obrotów, ale skoro mówisz to spróbować można . Dzięki za nazwy, będzie wiadomo czego używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bałem się obrotów, ale skoro mówisz to spróbować można . Dzięki za nazwy, będzie wiadomo czego używać.

Jeśli chodzi o pasty to nimi polerowałem ręcznie a maszynowo tylko filcową końcówką. Te pasty dostępne są w popularnych sklepach z art. budowlanymi.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starwax jest swietny - zgadzam sie z victorem


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już moje zdjęcia moich cykaczy :)

Atlantic Worldmaster ~55 i oczywiście Omega :)

post-48337-0-24071800-1333731492_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atlantic to chyba niestety malowanka po renowacji z dziwnymi wskazówkami.... uroki allegro:)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety Atlantic po nieudolnym malowaniu tarczy. Wskazówki od Worldmastera z lat 60.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście Pewni? Odnośnie tego malowania tarczy? Autor aukcji napisał, że jest oryginalna a więc okłamał mnie celowo... Jeżeli się nie zna mógł się nie wypowiadać... Jeżeli jesteście pewni mogę reklamować.

Albo lepiej jeżeli posiadacie taką wiedzę doradźcie gdzie mogę znaleźć oryginalną tarczę i wskazówki to tego modelu. Chętnie go odbuduję bo chodzi naprawdę ładnie :)

Czy ten model nie powinien wyglądać jak ten z załączonego zdjęcia?

post-48337-0-03264900-1333741565_thumb.jpg

Edytowane przez Dirtyterror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowany na 100%. Tak powinien wyglądać jak na tym zdjęciu poniżej.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak ładny, tylko fajnie by było przywrócić do oryginału. :)

Edytowane przez fuel111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh tak coś czułem:/ spodobały mi się Worldmastery i zacząłem czytać publikacje na ich temat. Także te które pozwalają określić wiek zegarka. I chociaż szukałem wytrwale we wszystkich mojego modelu z tą tarczą nie znalazłem.

Ja rozumiem, że każdy musi się sparzyć :) Zapłaciłem za niego trochę ponad 600 zł i zabolało mnie, że kupiłem coś co zostało po prostu popsute przez jakiegoś "artystę"... Będę się starał odzyskać pieniądze. A nawet jeśli nie to będę chciał zwrotu lwiej części kwoty za którą go kupiłem żeby go odrestaurować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) 600zł no to nieźle pojechałeś. No cóż nie martw się każdy musi się sparzyć zanim dojdzie do wprawy w odróżnianiu czegoś wartego uwagi od różnych kombinacji zegarkowych.

Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście Pewni? Odnośnie tego malowania tarczy? Autor aukcji napisał, że jest oryginalna a więc okłamał mnie celowo... Jeżeli się nie zna mógł się nie wypowiadać... Jeżeli jesteście pewni mogę reklamować.

Albo lepiej jeżeli posiadacie taką wiedzę doradźcie gdzie mogę znaleźć oryginalną tarczę i wskazówki to tego modelu. Chętnie go odbuduję bo chodzi naprawdę ładnie :)

Czy ten model nie powinien wyglądać jak ten z załączonego zdjęcia?

 

Jesteśmy pewni. Przynajmniej ja, że tarcza jest po bardzo tandetnej renowacji.

Jesli mozesz, to po prostu oddaj ten zegarek - szkoda pakować pieniędzy w niego przy takiej cenie zakupu.

Za te pieniądze spokojnie kupisz oryginał w swietnym stanie.

Tzw. dobra rada na przyszłość: najpierw zdobywamy wiedzę o zegarku, a potem go kupujemy. Odwrotna kolejność często boli :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zakupić płytkę u Wojtka na Helwecji z bazą danych i zdjęciami. Unikniesz niepotrzebnych wydatków.

 

http://atlantic.helwecja.com/

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z radami kolegów. Ale czasem tak bywa ja też parę razy się na coś naciąłem. Lepiej poczytać, poradzić się. Tak jak chronofil napisał za 600 zł można naprawdę ładną sztukę kupić.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... Napisałem do Pana który mi go sprzedał. W opisie aukcji wyszczególniał każdą część zegarka (tarcza, wskazówki itd) i wyraźnie przy opisie tarczy i wskazówek jest napisane, że są oryginalne...

- Tarcza metalowa w kolorze białym z czarną obwódką. Tarcza oryginalna,

sygnowana: „ATLANTIC WORLDMASTER, 17 JEWELS, INCABLOC , WATERPROOF”. Tarcza w idealnym stanie.

 

Mogę ewentualnie wkleic link do aukcji, jeśli jest to dozwolone. Zastanawiam się co by w razie kłopotów ze sprzedawcą powiedziało Allegro... No i kodeks cywilny. O 600 zł warto już powalczyć.

Chociaż najpierw poczekam na odpowiedz na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo te części są oryginalne. Na pewno były wyprodukowane przez firmę Atlantic. Ale wskazówki są od innego modelu a tarcza malowana. Celowe wprowadzanie niejednoznacznych stwierdzeń.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że walcz. Myślę również, że trzeba piętnować oszustwa.Gdyby było napisane, że po renowacji to przynajmniej uczciwie. Co do jakości renowacji to rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że walcz. Myślę również, że trzeba piętnować oszustwa.Gdyby było napisane, że po renowacji to przynajmniej uczciwie. Co do jakości renowacji to rzecz gustu.

 

No tak masz rację. Przeżyłbym, że kupiłem zegarek po renowacji którą ktoś spieprzył... Ale nie przeżyję, że ktoś mi wcisnął coś takiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację. Przeżyłbym, że kupiłem zegarek po renowacji którą ktoś spieprzył... Ale nie przeżyję, że ktoś mi wcisnął coś takiego....

 

Nie wcisnął Ci. Sam kupiłeś. Widziałeś przecież fotki i nikt Cię nie zmuszał do zakupu. Rozumiem Twoje rozgoryczenie i wkurzenie, ale obawiam się, że walką niewiele wskórasz.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest tzw polubowne załatwienie sprawy. Chyba się domyślam, od kogo kupiłeś. Jeśli dobrze myślę, to jest to rozsądny człek i nie będzie Ci robił problemów ze zwrotem


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wcisnął Ci. Sam kupiłeś. Widziałeś przecież fotki i nikt Cię nie zmuszał do zakupu. Rozumiem Twoje rozgoryczenie i wkurzenie, ale obawiam się, że walką niewiele wskórasz.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest tzw polubowne załatwienie sprawy. Chyba się domyślam, od kogo kupiłeś. Jeśli dobrze myślę, to jest to rozsądny człek i nie będzie Ci robił problemów ze zwrotem

 

Też odniosłem takie wrażenie. Rozmawiałem z Tym Panem przez telefon bo jak dostałem zegarek szkiełko nie było dobrze założone i nie wiedziałem o co chodzi. Mieliśmy bardzo miły dobry kontakt, zresztą ja zawsze taki mam z ludźmi od których coś kupuję i którzy coś kupili ode mnie. Mam nadzieję, że się dogadamy. Trochę zgrzeszyłem ufnością tym razem. Przy kolejnym zakupie będę ostrożny.

 

I tak dobrze, że to się stało teraz a nie przy okazji jakiegoś większego zakupu :) A mam nadzieję sobie sprawić jakąś bogatszą Omegę Vintage w nie bardzo odległej przyszłości :) Marzy mi się chronograf jakiś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.