Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiony od Klubowicza. W końcu dostał pasek, więc czas się nim pochwalić.

Gdyby ktoś, coś wiedział o tym zegarku, może widział podobne to poproszę o info. Zadanie trochę utrudnione, bo niestety nie cyknąłem fotek mechanizmu, kiedy byłem z nim u zegarmistrza...

 

2sbtnrq.jpg

 

ubtom.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawił sie automatyczny longin admiral i paska doczekała sie omesia - oba z oryginalnymi pudełkami

 

zdjcie9o.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój drugi nabytek jeśli chodzi o zegarki wintage.

Właśnie taka mi się marzyła :) z naklejanymi indeksami i logiem. Koronka oryginalna. Pasek niestety nie i zapinka ale to się zmieni :lol:

Narazie zdjęcia z aukcji na której go kupiłem ale może jutro albo po jutrze poproszę mojego etatowego fotografa o zrobienie ładnych fotek :)

Przy okazji byłoby fajnie gdybyście się wypowiedzieli co do oryginalności. Tak mi się spodobała, że licytowałem bez zastanowienia :o Mam nadzieję, że nie pudło :)

post-48337-0-47027300-1333576020_thumb.jpg

post-48337-0-82359700-1333576024_thumb.jpg

post-48337-0-90109900-1333576031_thumb.jpg

post-48337-0-31410800-1333576038_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta omega i ogólnie wygląda nieźle. Koronka nie jest od tego zegarka.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w sumie faktycznie wygląda trochę nie proporcjonalnie:/ Chcę żeby był jak najbardziej oryginalny więc kupię koronkę jeśli się okaże, ze faktycznie nie jest Omegowska :lol: No i zapinka do paska (2 forumowiczy już się zemną skontaktowało może zdobędę ładną stalową). Jak tylko ją jutro dostanę to odrazu postaram się wkleić lepsze fotki :o

Edytowane przez Dirtyterror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chwilę, to popatrz sobie TUTAJ jaka powinna być koronka


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jaki to model? Bo dopóki nie dostanę do ręki nie mam numerów z dekla:/

A znalazłem coś podobnego na forum (jeśli chodzi o wygląd)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/64504-przymierzalem-dzisiajostatnio/page__st__160

 

Ciekawe czy to jakiś bliski krewniak :lol:

 

Wybacz mi pytanie bo jestem nowy. Ale czy to jest jakaś różnica jaką koronkę kupię? Może nie pasować do wałka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie widzę, że koronka nie taka. Ktoś na forum wklejał tego Seamastera wcześniej z inną koroną. Nie miała drobnych ząbków tylko takie grube co ok. 2-3mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, na razie tylko w marzeniach ale kto wie może kiedyś. Ale gratuluję zakupu. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jaki to model? Bo dopóki nie dostanę do ręki nie mam numerów z dekla:/

A znalazłem coś podobnego na forum (jeśli chodzi o wygląd)

http://zegarkiclub.p...o/page__st__160

 

Ciekawe czy to jakiś bliski krewniak :o

 

Wybacz mi pytanie bo jestem nowy. Ale czy to jest jakaś różnica jaką koronkę kupię? Może nie pasować do wałka?

 

Tak, to bliski krewniak, tyle, ze tak z 50 lat młodszy :lol:

A numery masz na zdjeciu dekla.

Koronka powinna być podobna do tej w reedycji.

Róznica jest - inny typ albo w ogóle nie pasuje, albo wizualnie nie bardzo. Ta którą masz obecnie też ma logo omegi, a jest za wysoka, za dużą ma srednice i sam widzisz, że "kłóci" sie z ogólnym wyglądem zegarka. Trzeba zawsze dobierać cos jak najbardziej zblizonego do oryginału, o ile oryginał jest nieosiągalny


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalę się nowym nabytkiem. Brytyjski wojak (pasówka) z lat 50 Longinesa. Zegarek kupiony od forumowego kolega w aluminiowej kopercie po długich poszukiwaniach odzyskał stalowy domek i dostał pasek od Pana Stasia:)

post-32260-0-83392600-1333620409_thumb.jpg

post-32260-0-11420600-1333620416_thumb.jpg


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to bliski krewniak, tyle, ze tak z 50 lat młodszy :lol:

A numery masz na zdjeciu dekla.

Koronka powinna być podobna do tej w reedycji.

Róznica jest - inny typ albo w ogóle nie pasuje, albo wizualnie nie bardzo. Ta którą masz obecnie też ma logo omegi, a jest za wysoka, za dużą ma srednice i sam widzisz, że "kłóci" sie z ogólnym wyglądem zegarka. Trzeba zawsze dobierać cos jak najbardziej zblizonego do oryginału, o ile oryginał jest nieosiągalny

 

Wiem, że starszy :o Chciałem coś z duszą z lat 50-60. Nie mogłem nigdzie znaleźć ceny ten nowej ale prawdopodobnie mnie nie stać ^^. Koronkę może dobiorę z tej strony którą podał kolega wcześniej.

Na deklu nie ma numeru jest tylko: waterproof, seamaster. Numer powinien znajdować się wewnątrz czy na zewnątrz dekla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, na razie tylko w marzeniach ale kto wie może kiedyś. Ale gratuluję zakupu. :lol:

 

A dziękuję dziękuję :o też się cieszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalę się nowym nabytkiem. Brytyjski wojak (pasówka) z lat 50 Longinesa. Zegarek kupiony od forumowego kolega w aluminiowej kopercie po długich poszukiwaniach odzyskał stalowy domek i dostał pasek od Pana Stasia:)

 

 

bardzo fajnie wyszedł ten Lonżin; jakie to ma teraz wymiary i jak się na ręku prezentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z koronką ma niemalże 40mm. Prezentuje się naprawdę dobrze. Pasek Stach świetnie komponuje się z tarczką i indeksami. Założyłem jeszcze szwancarskie szkło z bardzo niskim profilem.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawił sie automatyczny longin admiral i paska doczekała sie omesia - oba z oryginalnymi pudełkami

 

Gratuluję zegarków - bardzo ładne. Mam małe pytanko - jakiej firmy jest ten pasek w Omesi? Bardzo mi się podoba - szukam takiego, bo mój biedny złoty Poljot czeka już jakiś czas na coś takiego :lol: Gdzie go kupiłeś?

Będę wdzięczny za odpowiedź.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zegarków - bardzo ładne. Mam małe pytanko - jakiej firmy jest ten pasek w Omesi? Bardzo mi się podoba - szukam takiego, bo mój biedny złoty Poljot czeka już jakiś czas na coś takiego :o Gdzie go kupiłeś?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Chętnie bym Ci pomógł ale niestety nie mam pojęcia :/ Zegarek dopiero nabyłem i już miał ten pasek. Co mnie niezmiernie cieszy bo jest super :) Gruba skóra solidnie zszyty a przy tym mięciutki. Ale jedyne oznaczenie na pasku to: "echt leder" co zdaje się w niemieckich oznaczeniach oznacza 100% skórę po prostu :lol: Na zapince też proste: "s. steel:. I tyle, nic więcej tam nie ma. A szkoda bo pasek ma ciekawa fakturę i solidną, ładną zapinkę. Chętnie kupiłbym taki sam dla mojego WorldMastera:/

Ps.:Jak sprzedawca odpowie na mojego maila to może się dowiem co to za jeden :)

Edytowane przez Dirtyterror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiałeś go,czy tylko ładnie wytarty ściereczką ?

Nie nie ściereczką. Polerowałem ją dwoma rodzajami past polerskich.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek do omegi to horido jaszczurka, klasyk tez bardzo mi sie podoba, dlugo sie go oszukałem

 

img0703au.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę pracy kosztowało. Ładny i oko cieszy.

Troszkę, ale lubię odświeżać stalowe koperty.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę, ale lubię odświeżać stalowe koperty.

 

A napisz proszę jakich past używałeś? Może przejadę swoją Omegę :) I czy jakimś urządzeniem ? Tzn. Czymś w rodzaju dremmel z nakładką do polerowania czy po prostu ręcznie?

Edytowane przez Dirtyterror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek do omegi to horido jaszczurka, klasyk tez bardzo mi sie podoba, dlugo sie go oszukałem

 

img0703au.jpg

 

Klasyk = zegarek czy pasek ?:) Odnawiałeś ją jakoś? Zastanawiam się nad tym.

Edytowane przez Dirtyterror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.