Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bodek

Roczniak KOMA

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kompletnego roczniaka KOMA, ktory wymaga regulacji. Prawdopodonie ma niewłasciwy

włos. Dowiozę go do W-wy lub okolic. Pozdrawiam miłośników zegaró[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem początkującym kolekcjonerem starych zegarów, choć nie znam się na nich. Poprostu pokochałem je. Nabyłem ostatnio ZEGAR ROCZNY ROCZNIAK KERN DUŻY (foto w załączeniu). Przesłano mo go pocztą i na czas przesyłki sprzedający zdjął włos. Troszkę byl pogięty (zalamany w 2 miejscach). Sprzedający twierdzi, że to nic takiego i taki włos może byc. Pytam Was jako fachowców. Czy zgięty włos może byc przyczyną tego ze zegar nie chodzi? To znaczy zegar chodzi, kulki się kręcą ale wskazówki sie nie przesuwają. Proszę o info.

post-36309-0-60661600-1299515432_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wskazówki się nie poruszają ? A koło wychwytowe i jakiekolwiek inne tez się nie poruszają ? Kompletny włos, oprócz górnego i dolnego zawieszenia ma jeszcze widełki - powinny one "objąc" taki pręcik (palec) kotwicy wychwytu. A z załamanym włosem zegar będzie chodził kiepsko, niemniej ruszyć powinien.

Na tym zdjęciu dość dobrze widać o co chodzi:

b12d8820cceca923.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wskazówki się nie poruszają ? A koło wychwytowe i jakiekolwiek inne tez się nie poruszają ? Kompletny włos, oprócz górnego i dolnego zawieszenia ma jeszcze widełki - powinny one "objąc" taki pręcik (palec) kotwicy wychwytu. A z załamanym włosem zegar będzie chodził kiepsko, niemniej ruszyć powinien.

Na tym zdjęciu dość dobrze widać o co chodzi:

 

Tak jak mówiłem, jestem całkowitym laikiem nie wiem co to kolo wychwytowe. Jeśli to tarcza ro nie rusza sie. A co do wskazówek to były luźne na tulejkach. Delikatnie je wepchnąłem na tulejkach i chodzą. Kulki zatrzymują się niestety po godzinie :) A jak mwiłeś o widełkach to chyba miałeś na myśli to co na fotkach mam w ręku. Właśnie. Wypadło mi to i nie wiem gdzie to założyć. Jak mogłbyś jakąś fotkę zamieścić ktora ilustrowałaby jak i gdzie ją założyć. Pozdrawiam

 

Tak jak mówiłem, jestem całkowitym laikiem nie wiem co to kolo wychwytowe. Jeśli to tarcza ro nie rusza sie. A co do wskazówek to były luźne na tulejkach. Delikatnie je wepchnąłem na tulejkach i chodzą. Kulki zatrzymują się niestety po godzinie ;) A jak mwiłeś o widełkach to chyba miałeś na myśli to co na fotkach mam w ręku. Właśnie. Wypadło mi to i nie wiem gdzie to założyć. Jak mogłbyś jakąś fotkę zamieścić ktora ilustrowałaby jak i gdzie ją założyć. Pozdrawiam

post-36309-0-80453900-1299526783_thumb.jpg

post-36309-0-77303400-1299527017_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja Ci wezmę te fotki ;). Nie mam w domu ani jednego roczniaka, jakoś mnie nie ruszają. A z terminologią...cóż. Pewne podstawy musisz zdobyć, bo nic pożytecznego z porad nie zyskasz. To dotyczy jakiegokolwiek tematu. . .

Polecam lekturę tu:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/1087-slownik-pojec-zegarmistrzowskich/


Pozdrawiam

Piotr

 

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgięty włos może być przyczyną tego, że nie chodzi, ale nie musi.

Zależy gdzie i jak mocno jest zgięty - jeżeli powyżej widełek to zapewne chodzić nie będzie.

 

Tak czy inaczej najwyraźniej Twój roczniak wymaga co najmniej regulacji.

Masz dwa wyjścia - albo nauka i własna praca , albo zlecenie tego komuś.

 

Wybieraj ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zatrzymuje dopiero po godzinie to znaczy ze chce chodzic i niewiele mu brakuje.

Zostaw go kilka dni w spokoju - niech sie drut naturalnie prostuje - najlepiej byloby sciagnac i pod luka przejrzec prostujac delikatnie miejsca pogiete.

Ale jak sie nie znasz nie rob tego. Nech postoi a potem go wypoziomuj i pusc. Jesli sie zatrzyma to pusc znowu i zobacz czy zatrzymuje sie na jedna i tas sama strone.

Jesli tak to znaczy ze pod wplywem zgiecia wlos nie jest ustawiony symetrycznie. Trzeba wtedy pozwolic kulka poruszyc sie dalej - przy pomocy tej sruby na gorze przesunac cale mocowanie wlosa w tym kierunku.

Zatrzymnie na jaks strone tzn - okreslenie w ktora strone wychwyt nie puszcza kola. Przyjrzyj sie jak dziala i pomysl troche a Ci sie uda. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zatrzymuje dopiero po godzinie to znaczy ze chce chodzic i niewiele mu brakuje.

Zostaw go kilka dni w spokoju - niech sie drut naturalnie prostuje - najlepiej byloby sciagnac i pod luka przejrzec prostujac delikatnie miejsca pogiete.

Ale jak sie nie znasz nie rob tego. Nech postoi a potem go wypoziomuj i pusc. Jesli sie zatrzyma to pusc znowu i zobacz czy zatrzymuje sie na jedna i tas sama strone.

Jesli tak to znaczy ze pod wplywem zgiecia wlos nie jest ustawiony symetrycznie. Trzeba wtedy pozwolic kulka poruszyc sie dalej - przy pomocy tej sruby na gorze przesunac cale mocowanie wlosa w tym kierunku.

Zatrzymnie na jaks strone tzn - okreslenie w ktora strone wychwyt nie puszcza kola. Przyjrzyj sie jak dziala i pomysl troche a Ci sie uda. Powodzenia.

 

 

 

A moze mi ktoś powiedzieć co to jest za część na fotce mam na myśli tą cześć którą w ręku trzymam. Byłbym wdzięczny za wklejenia jakiegoś zdjęcia jak ma byc to zamontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na to Twoje drugie zdjęcie.

Położenie widełek i uchwytu górnego włosa względem siebie jest jakieś co najmniej dziwne.

To nie powinno chyba chodzić - nie wiem jakim cudem chodzi godzinę :) ... chyba, że coś już zmieniałeś w położeniu.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położenie widełek i uchwytu górnego włosa względem siebie jest jakieś co najmniej dziwne.

... chyba, że coś już zmieniałeś w położeniu.

Czesc,

Malo tam widac - widelki powinny obejmowac w gornej czesci dzwignie wychwytu - 1-2 mm od konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułan - patrz a nie kombinuj :)

Zobacz jakie jest położenie/ustawienie górnej zawieszki a jakie widełek.

Włos w zawieszkę wchodzi "w płaszczyźnie" tej samej co widełki, a co tu jest ?

Ja cały czas bez okularów, więc jakby co to ... :)

 

PS chyba, że te widełki chwytają włos "w poprzek", czyli użyto widełek Petersena ( i wtedy są nieoryginalne, ale bardzo fajne :) )


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
92054cb00cdabbd1med.jpg

Pozdrawiam

Piotr

 

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wasz proszę abyście zamieścili może jeszcze jedno zdjęcie jak powinno byc to zmontowane bo to zdjęcie jest mało ostre. Pliss!!! Help!!! Hilfe!!! Pomocy!!! Albo moze na maila mozecie mi wysłać [email protected] (w adresie są dwa podkreślenia dolne).

 

Dzięki za dotychczasową pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Mariusz znalazl przyczyne - ale czy napewno przy takim ustawieniu bedzie chodzil godzine? Chyba ze wlos jest idealnie przygiety.

 

Ja patrzylem - na 2 zdjecie od gory, wyrazniejsze, gdzie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie zdjęcie od góry to nie jest ten zegar - to chyba Piotr je wstawił (z własnych zbiorów) :)

Uchwyt włosa jest inny ( ale ta różnica nie ma znaczenia ).

Nic nie znalazłem a jedynie zauważyłem coś "niepokojącego".

 

Te zdjęcia są na tyle źle zrobione, że niewiele widać, ale to niewielki problem.

Kolega BoloYang35 najwyraźniej nie chce przyjąć mojej rady, ze albo zegarmistrz, albo nauka i ... chce na skróty.

Bywają takie przypadki, że się udaje, więc powodzenia.

 

Statystycznie rzecz biorąc skończy się to źle - jeżeli nawet zacznie zegar chodzić, to przy złym ustawieniu szybko coś się zepsuje "bardziej trwale" i koszty będą większe.

 

A tak na boku - można by powrócić to wątku o roczniakach i "zbudować" roczniaka z najciekawszych elementów biorąc pod uwagę wszystkich producentów.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopa - jednak okulary potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ostatnio zegar roczniak KERN DUŻY (foto w załączeniu). Po odebraniu przesyłki z zegarem okazalo się że jedna część "odpadła". (Zdjęcie tego co odpadlo również w załaczeniu, mam to "coś" na dłoni). Najgorsze jest to że nie wiem skąd "odpadła" i gdzie, oraz w jaki sposób ją zamontować. Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

 

Pozdrawiam

post-36309-0-15036800-1300206394_thumb.jpg

post-36309-0-28288400-1300206407_thumb.jpg

post-36309-0-45712800-1300206419_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to osłonka zabezpieczająca widełki, zakładana na wspornik górnej zawieszki. Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to osłonka zabezpieczająca widełki, zakładana na wspornik górnej zawieszki. Pozdrawiam

 

 

 

DZIADEK a moze mógłbyś jakąś fotke dołączyć jak ma być to zamontowane?? Albo wiesz gdzie mozna taką fotke podejrzec??

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.