Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ZAX

Wasze zegarki Glashutte (GUB)

Rekomendowane odpowiedzi

Miło buran , że Ci się podoba... B)

 

W dobie ideologi "genger" ( czy jakoś tak ) ..... UNISEX ....

 

post-41508-0-21744000-1392488996_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nim ? Glashutte spezimatic 26 rubis z naciagiem automatycznym. Zlocony. Wszystko sprawne idealnie. Troche porysowany i mysle o przepolerowaniu ? Te wszystkie rysy co jak by na tarczy są, to własnie szklo daje taki efekt. Moze mi ktoś coś o nim powiedziec ? Bylbym wdzieczny :)

 

http://zapodaj.net/0e4eb1c6977fe.jpg.html

http://zapodaj.net/c584a6d38a301.jpg.html

http://zapodaj.net/5b9db567dfd1d.jpg.html

http://zapodaj.net/ea54016bdfea6.jpg.html

Edytowane przez daniio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnij ten temat ,a znajdziesz wszystko o spezimaticach, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też Spezimatic'a, tyle, że stalowego...ten sam mechanizm, który jest bardzo popularny i solidny.

 

tu: http://manufakturaczasu.pl/glashutte-spezimatic-recenzja/  znajdziesz jego pełną recenzję i wiele cennych informacji o tym modelu...

 

Mam nadzieję, że Ci to przybliży nieco historię Twojego zegarka

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego Caliber 89 :) Czytalem kazda strone tego tematu ale jakos czulem niedosyt. Myslicie ze warto go przepolerowac ? Swoja droga chce go oddac do konserwacji to chca za taki zabieg 90 zl :) Pozwole sobie na maly off topic - za konserwacje atlantica original 21 jewels z datownikiem 190 zl ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego Caliber 89 :) Czytalem kazda strone tego tematu ale jakos czulem niedosyt. Myslicie ze warto go przepolerowac ?

 

Głód wiedzy jest wskazany i bardzo to pochwalam, ale obawiam się, że niewiele więcej będziesz w stanie się dowiedzieć :)

 

Sporo czasu poświęciłem aby znaleźć informacje, jakie tam zawarłem...modeli w ramach linii Spezimatic było tak dużo, że nie sposób je wszystkie wymienić...a wszystkie oparte były o kaliber GUB 74 ( bez daty) albo GUB  75 (z datą)

 

tu może znajdziesz jeszcze coś ciekawego : http://www.glashuette-archiv.de/gub/spezimatic/index.html

 

Gdybyś jednak dowiedział się czegoś ciekawego - koniecznie napisz ! Chętnie poszerzę swoją wiedzę :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Caliber 89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Caliber 89 jeszcze raz za ciekawe linki :) Jak sie czegos dowiem na pewno napisze :P !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka parka

2014-03-01%2009.11.11.jpg

ps

Chętnie wymienię na starsze modele (lata 30/40/50)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepściutki stan, pierwotnie miałem go puścić dalej, ale urzekła mnie wręcz idealna tarcza. Kopertę i szkło może kiedyś uda się skompletować w adekwatnym stanie do tarczy.

DSCF0272_zpsda95a9b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka parka

 

ps

Chętnie wymienię na starsze modele (lata 30/40/50)

 

 

Kiepściutki stan, pierwotnie miałem go puścić dalej, ale urzekła mnie wręcz idealna tarcza. Kopertę i szkło może kiedyś uda się skompletować w adekwatnym stanie do tarczy.

 

 

Świetne bliźniaki, super stan...tak utrzymane to rzadkość...a Bison faktycznie ma przyjemną tarczę, nieco ciemną, ale to może kwestia zdjęcia...kopertę możesz poddać ponownemu chromowaniu i będzie, jak nowa...ten rodzaj koperty jest bardzo wygodny, ma fajne wymiary.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nad tym zastanawiałem by ją pochromować. I masz całkowitą rację, że kształt koperty i jej rozmiar powodują, że fajnie się nosi ten zegarek :) Tarcza jest raczej jasna, tylko na zdjęciu tak to wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz polecić dobry zakład? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnicą, że koperta była chromowana...zegarek ma swoje lata i szczerze mówiąc wolę jak jest odświeżony ale przy tym nieco bardziej "naturalny" - widać pewne nierówności i małe uszkodzenia, ten prezentowany w linku jest gładki, jak pupa niemowlaka... :) ...kwestia gustu...generalnie koperty mosiężne nie należą do najtrwalszych...z tym Bison'em to była w zasadzie pewna przygoda, bo do tej pory nie podejmowałem się takich zabiegów jak chromowanie...a generalnie staram się kupować koperty stalowe...

 

Atlantic wygląda zbyt idealnie...być może nawet lepiej niż, jak wyszedł oryginalnie z fabryki...to się jak dla mnie za bardzo rzuca w oczy...

 

ja chciałem aby koperta odzyskała nieco blask i była odświeżona...można było polerować i dopieszczać ale nie chciałem...mnie taki efekt jak widać bardzo zadowala,

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł,fotki jeszcze poprzedniego właściciela

4032183208.jpeg

4032183208_1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś takiego zawitało i chyba zostanie :) 

 

iAlOIB9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwojenny UFAG

2014-03-26%2011.10.08.jpg

img2601s.jpg

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.