Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

XLesio

Pasek do Vintage Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już w rękach nowy nabytek dla drugiej połowy

 

P1430826.jpg

 

Kobieta ma dylemat i pozostawiła mi wybór:

 

1) Jaszczurka HIRSHA

 

272b.jpg

 

czy

 

2) klasyczny PATTINI

 

60796346a4995158.jpg

 

Oba mi jakoś "nie konweniują", ale to jej wybór. Który wziąć - jak myślicie?

 

Chyba że macie jakieś dodatkowe propozycje. Warunek: brąz i racjonalna cena.

Tak w granicach 50 pln.

Nie chciałbym paskiem potrajać wartości zegarka ;)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaszczurka. Ewentualnie poszukaj pasków beck, jest polski przedsawiciel w sieci, ma pasek z ... karpia, moim zdaniem bardzo fajny.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, mógłbyś pokazać mechanizm tego zegarka?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu jak dla mnie jaszczurka którą zaproponowaleś, ewentualnie coś w brązowym kolorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku - zaraz poleci odpowiedź w naszej rozmowie na PW. Jeśli kobieta zaakceptuje twój wyrób, to bardzo chętnie zamówię 18kę do niego jako jeden z pasków od ciebie. Wątek założyłem przed namierzeniem Twojego rękodzieła :)

 

eye_lip - tu masz wątek z fotkami (m.in mechanizmu) pochodzącymi od hinduskiego zegarmistrza. Jak widzisz w wątku, whb ma pewne wątpliwości odnośnie związku napisu na tarczy z mechanizmem ;) Jestem przez weekend poza domem, więc nie mam jak wrzucić własnych fotek (zegarek odebrałem w czwartek), ale jak tylko zsynchronizuję odebranie nowej zabawki lepszej połowie / światło dzienne / i aparat w zasięgu ręki, sam go z ciekawością otworzę i obfocę.

Czyżbyś też miał jakieś wątpliwości?

:)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu jak dla mnie jaszczurka którą zaproponowaleś, ewentualnie coś w brązowym kolorku.

 

A Pattini wg teorii, to jest ich ciemny brąz przeszyty brązową nicią ;)

Niestety na większości zdjęć wygląda jak "prawie_czarny". Puściłem prośbę do sprzedawcy prośbę o jakieś real foto


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś też miał jakieś wątpliwości?

;)

Ja mam.Tarcza niestety wyglada na nieoryginalna.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam.Tarcza niestety wyglada na nieoryginalna.

 

Apropos tarczy mam niestety nie tylko wątpliwość ale też pewność. Tarcza była restaurowana przez hindusa, i nie wszystko jest takie jak być powinno...

 

f0c052a8d03b126cmed.jpg

 

Z całą pewnością zegarmistrz dorobił jeden z tych kwadratowych indeksów.

Ten na 12' - pierwszy od lewej wygląda na chałupnictwo, albo ma źródło w innym modelu. Kolor jest ok, ale wielkość, a przede wszystkim wysokość już nie. Na szczęście się ładnie komponuje i nie ma tragedii ;)

 

Mam też wrażenie że minuta i godzina nie są od niego. Kilka tygodni temu widziałem na zatoce model z identyczną tarczą - jednak wyraźnie w gorszym stanie. Indeksy wyglądały ok, napisy były umieszczone (wbrew podejrzeniom whb) w tych samych miejscach, ale wskazówki były zupełnie inne. Ponieważ tamta aukcja była prywatą z USA, przyjmuję ją za wiarygodny punkt odniesienia (zegarek był na bransolecie bikolor).

 

Ale w tym zegarku naprawdę nie chodziło o 100% autentyczność.

Miał być automatem i miał być w sanskrycie. Wiecie jak ciężko znaleźć coś takiego? :)

Widziałem jeszcze ciekawą cytrynkę (chyba lata 60'), ale sprzedała się za 90$

To seiko nie kosztowało nawet 50pln.

 

Mam tylko nadzieję że werk nie okaże się straszną wtopą, ale kupowałem już parę "vintage" u tego zegarmistrza i do tej pory wsio było ok


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.