Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

faf

Wave Ceptora poszukuję.

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku Casio to, co znajduje się wewnątrz zegarka nazywa się modułem (jest to rodzaj elektronicznego kalibru). Na spodzie koperty w prostokątnej ramce znajduje się 4-cyfrowe oznaczenie kalibru - anglojęzyczne instrukcje do danego kalibru możesz ściągnąć z netu - z niej dowiesz się dokładnie co i jak.

Same "mechanizmy" waveceptor (czyli te odpowiedzialne za odbiór sygnału radiowego) masz 2 rodzaje: bez napisu multi - obsługujące tylko Europę (jeśli zegarek jest w oficjalnej dystrybucji na Europę!!!) i z napisaem multi - obsługujące wszystkie (lub prawie wszystkie, bo w wersji multi 5 bez Chin) oficjalne nadajniki wzorców czasu na świecie.

Od strony użytkownika jest kilka wersji modułów, które podają informację o dacie i źródle(to drugie to dość unikalna funkcja!) ostatniej poprawnej synchronizacji czasu.

Poza tymi powyższymi większych różnic nie ma. Osobiście podoba mi się ostatni z pokazanych Waveceptorów.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Casio to, co znajduje się wewnątrz zegarka nazywa się modułem (jest to rodzaj elektronicznego kalibru). Na spodzie koperty w prostokątnej ramce znajduje się 4-cyfrowe oznaczenie kalibru - anglojęzyczne instrukcje do danego kalibru możesz ściągnąć z netu - z niej dowiesz się dokładnie co i jak.

Same "mechanizmy" waveceptor (czyli te odpowiedzialne za odbiór sygnału radiowego) masz 2 rodzaje: bez napisu multi - obsługujące tylko Europę (jeśli zegarek jest w oficjalnej dystrybucji na Europę!!!) i z napisaem multi - obsługujące wszystkie (lub prawie wszystkie, bo w wersji multi 5 bez Chin) oficjalne nadajniki wzorców czasu na świecie.

Od strony użytkownika jest kilka wersji modułów, które podają informację o dacie i źródle(to drugie to dość unikalna funkcja!) ostatniej poprawnej synchronizacji czasu.

Poza tymi powyższymi większych różnic nie ma. Osobiście podoba mi się ostatni z pokazanych Waveceptorów.

 

Dziękuję za powyższe uwagi i podzielenie się wiedzą na temat zegarków z funkcją Wave Ceptor.

Zastanawiam się nad jeszcze jedną rzeczą, otóż bardzo szczątkowo, ale kojarzę że występują również moduły, które automatycznie synchronizują czas podawany na wyświetlaczu ze wskazaniami wskazówek na tarczy (chyba przy każdych 55 min). Może lepszym słowem była by korekcja, jednak nie przypominam sobie jak to się nazywało. Osobiście najbardziej przypadły mi do gustu dwa ostatnie modele i tutaj rodzi się moje pytanie: jak rozpoznać czy dany zegarek posiada taką opcję? A może jest to domeną np: Citizena, lub Seiko, a samo Casio nie posiada takiej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jeszcze jedną rzeczą, otóż bardzo szczątkowo, ale kojarzę że występują również moduły, które automatycznie synchronizują czas podawany na wyświetlaczu ze wskazaniami wskazówek na tarczy (chyba przy każdych 55 min).

Niekoniecznie "czas podawany na wyświetlaczu", bo taką funkcję posiadają też czysto wskazówkowe modele (bez wyświetlacza). Chodzi o to, że po synchronizacji radiowej rejestr zegarka ma właściwy czas i wiedzę o aktualnej pozycji wskazówek, które mogą być w innym miejscu (na skutek różnych zewnętrznych czynników zakłócających). W tej 55 minucie u Casio zegarek sprawdza dzięki systemowi otworków, czy wskazówki są tam, gdzie być powinny. Funkcjonalność takiej autokorekcji zawiera się w ToughMvt - zegarek posiadający takowy mechanizm ma napis ToughMvt na tarczy.

 

Może lepszym słowem była by korekcja, jednak nie przypominam sobie jak to się nazywało. Osobiście najbardziej przypadły mi do gustu dwa ostatnie modele i tutaj rodzi się moje pytanie: jak rozpoznać czy dany zegarek posiada taką opcję? A może jest to domeną np: Citizena, lub Seiko, a samo Casio nie posiada takiej opcji?

 

W zegarkach Seiko i Citizena występuje podobny mechanizm. W Seiko pod nazwą AutoCorrect, u Citizena - Perfex 3000. Mechanizmy te różnią się częstością sprawdzań (np. u Seiko w AutoCorrect sekundnik jest sprawdzany przy każdym obrocie na pozycji 12-tej, a pozostałe wskazówki 2x na dobę o 12 i 24).

 

Z tego co kojarzę, to ToughMvt u Casio występuje tylko w nowych Oceanusach i G-Shockach. Płaci się za to ekstra. W pozostałych zegarkach jest zwykle funkcja ręcznej korekty - po jej uruchomieniu zegarek ustawia wskazówki na godz. 12, jeśli coś jest nie tak, to wtedy ręcznie (przyciskiem) się daną wskazówkę koryguje. Największym problemem jest zorientowanie się, kiedy taka odchyłka ma miejsce - pod tym względem zegarki z autokorekcją mocno podnoszą niezawodność wskazań.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio upolowałem model numer jeden z Twojego obrazka, fajna zabawka i choć początkowo denerwowało mnie w nim to że jest plastikowy po dłuższym kontakcie doszedłem do wniosku ze wygodniejszy bo lżejszy... Zresztą to mój 5 Kazio więc to chyba miłość a tej wybacza się wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kwestie techniczne zostały chyba wyjaśnione przez sergserga :) dorzuce od siebie też 1 waveceptora nad którym też myślałem (casio) ECW-M300EDB-1AER-watches-1290096210.jpg Ale niestety w głowie mi zawróciły citizen'y :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.