Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pasztor

Pasek do zegarka Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Noszę się z zamiarem kupienia paska do mojego zegarka, który aktualnie siedzi na bransolecie.

Oryginalne Longines'a są tylko dwa do wyboru i nie chciałbym się ograniczać w tylko do nich (aczkolwiek brązowy jest całkiem ładny).

Poszukuję raczej paska z aligatora i takiego, który by pasował do motylka Longines'a (nie wiem jeszcze jaki ma rozmiar ta klamra, ale pewnie 18 jak w bransolecie) No i raczej w ciemniejszych barwach, jakiś ciemny brąz.

Wiecie gdzie mogę dostać w Warszawie paski w takim rozmiarze, najlepiej z opcją przymiarki do zegarka?

Ew. czy polecacie jakieś sklepy internetowe(aczkolwiek wolałbym to widzieć na żywo :) ) albo w ogóle jakieś firmy robiące paski?

Przejdę się jutro do apartu zobaczyć hirshe, ale w "od czasu do czasu" nie mieli 21mm

 

Pozdrawiam

Tomek

 

PS: Dołączam jeszcze zdjęcia, może ktoś zaproponuje jakiś fajny pasek :)

 

869c2e83de8ed48fm.jpg b2bde591bc595ff7m.jpg bf9c1eeeab926d2dm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 to taki niezbyt popularny rozmiar, zawsze możesz wcisnąć 22, tylko wtedy klamra bedzie na 20 lub 22 z reguły.

W każdym razie ja kupował paski z linka powyżej i polecam.

 

Ewentualnie poproś któregoś z kolegów z forum aby wykonał pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapięcie motylkowe jakie jest?

Tzn. czy na krótszej części paska są wymagane szlufki czy nie ?

 

ih6589_4.jpg

 

br2595_4a.jpg

 

mz9619_4b.jpg


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego Longinesa bym poszedł właśnie w rekina :o ewentualnie w tego Croco ostatniego, zależy ile masz funduszy ;)

 

Darek ty jak dasz jakieś zdjęcia to można paść z wrażenia jeżeli chodzi o paski i o zegarki (to twój Zenith?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek ty jak dasz jakieś zdjęcia to można paść z wrażenia jeżeli chodzi o paski i o zegarki (to twój Zenith?)

Thx :o Zenith mój.

Może jeszcze być na pasku z płaszczki niebieski

og8092_8.jpg

 

ewentualnie na brązowym rekinie

bc8961_011.jpg

szarej jaszczurce

pl9794_5.jpg

 

a,i na byku będzie Longines'owi ładnie ;)

xl54_6.jpg


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Darku paski masz fajowe ;) i zegareczek też niczego cool.gif sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku (jeżeli można) , strasznie wpadł mi w oko ten niebieski croco ? aligator ? na Zenicie w Twoim pierwszym poście . Mógłbyś mi podać namiary (może być PW) na ten paseczek ?

mz9619_4b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapięcie motylkowe jakie jest?

Tzn. czy na krótszej części paska są wymagane szlufki czy nie ?

 

ih6589_4.jpg

 

 

Tak, zapięcie motylkowe jest takie, że wymaga szlufek (długi pasek idzie na zewnątrz).

Zapięcie Longines'a jest w tym stylu:

http://compare.ebay.com/like/380244835156?ltyp=AllFixedPriceItemTypes&var=sbar

ale rozmiarów nie znam (poza 21 przy kopercie).

Jeżeli chodzi o budżet, to razem z zapięciem do 1000zł (oryginalny zestaw longines to chyba coś koło 700-800 zapięcie + aligator)

To zapięcie nazywa się triple safety clasp u nich, ale w necie nie mogę znaleźć danych i jeszcze nie miałem czasu, żeby podskoczyć i zapytać.

W sumie to mogę zadzwonić, ale nie odbierają, jak się dodzwonię to dopiszę :o

 

PS: Świetny Zenith, jak będę starszy i za bogaty, to sobie sprawie El primero ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku (jeżeli można) , strasznie wpadł mi w oko ten niebieski croco ? aligator ? na Zenicie w Twoim pierwszym poście . Mógłbyś mi podać namiary (może być PW) na ten paseczek ?

Wszystkie tu pokazane paski są z Official Time

Dostałem serię/17 sztuk/ prototypów szytych specjalnie pod Zenith'a czyli 22/18mm.

Wkrótce podobne kadry tych pasków,z tym Zenith'em będą na oficjalnej stronie OT :D

Poszukaj na powyższej stronie odpowiedniego wymiaru, ewentualnie jeszcze na ich stronie na Ebay

 

Tak, zapięcie motylkowe jest takie, że wymaga szlufek (długi pasek idzie na zewnątrz).

Zapięcie Longines'a jest w tym stylu:

http://compare.ebay.com/like/380244835156?ltyp=AllFixedPriceItemTypes&var=sbar

ale rozmiarów nie znam (poza 21 przy kopercie).

Jeżeli chodzi o budżet, to razem z zapięciem do 1000zł (oryginalny zestaw longines to chyba coś koło 700-800 zapięcie + aligator)

To zapięcie nazywa się triple safety clasp u nich, ale w necie nie mogę znaleźć danych i jeszcze nie miałem czasu, żeby podskoczyć i zapytać.

W sumie to mogę zadzwonić, ale nie odbierają, jak się dodzwonię to dopiszę :D

 

PS: Świetny Zenith, jak będę starszy i za bogaty, to sobie sprawie El primero ;)

Postaraj się przyłożyć jakiś 22mm.Zobacz ,czy jest możliwość założenia takiego paska?

Official Time ma takie 21/18 mm w tej chwili.

Jeśli Ci się jakiś spodoba ,a nie ma takiego,to Ci uszyją .Są bardzo elastyczni :o

Trochę to dłużej potrwa ,ale warto poczekać :)

Jak będzie pasował 22 mm to zapraszam na PW :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , napisałem jeszcze na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płaszczka i jaszczurka chyba zbyt pstrokate, co do byka też chyba nie jestem przekonany i wydaje mi się, że nadal będę obstawał przy aligatorze ten czarny i niebieski do Zenitha całkiem fajne, na stronie OT wszystkie paski są z białymi wyszyciami i chyba bardziej podoba mi się wpasowanie w ton, jak na tych ze zdjęć.

Jak będę miał czas, to skoczę jutro do złotych tarasów i pochodzę po tych jubilerach. (przy okazji zobaczę jak to z tymi paskami 22mm)

 

[EDIT]: Mam już dokładne informacje co do zapięcia (kontakt mailowy z działem części swatch group)

Rozstaw paska to 21mm przy kopercie i 18mm przy zapięciu.

[...]

zapięcie L639119706 - 289zł brutto mamy na miejscu

Zatem zapięcie ma rozmiar 18, a nie wie ktoś, czy da się gdzieś taniej kupić, czy to będzie raczej jedyna cena? (niby mam dość duży budżet, ale jeżeli można przyoszczędzić, to czemu nie? :( )

 

I jeszcze jedno takie spostrzeżenie, na OT jest strasznie tanio, 43 USD za pasek z aligatora, fajny komplecik i darmowa wysyłka? Całkiem nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.