Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zbudować napięcie...

Śliczna ta Eterna, jeszcze ten kolor tarczy, ale rękę masz faktycznie dużą. To ile ta Eterna ma milimetrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna ta Eterna, jeszcze ten kolor tarczy, ale rękę masz faktycznie dużą. To ile ta Eterna ma milimetrów?

Bez koronki 44, z koronką 47mm, L2L 50mm ale naprawdę wygląda skromnie...to pewnie przez ciemną tarczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie miłośnicy Eterny :)

 

Mam pytanie. Myślę poważnie o Kontiki Chrono z jasną tarczą. Czy ktoś poinformowany jest w stanie mi powiedzieć, czy biała Eterna Kontiki Chrono ma tylko jeden odcień tarczy, czy jest ich dwa? Pytam, bo przeglądając różne galerie w sieci mam wrażenie, że jest wersja stricte biała, z szarymi wskazówkami i indeksami, oraz wersja w kolorze powiedzmy ecru, gdzie wskazówki i indeksy zdają się być w kolorze wpadającym w brąz. 

 

Np:

 tu: https://pl.pinterest.com/pin/68328119330510551/

vs tu: https://pl.pinterest.com/pin/68328119330510076/

Edytowane przez Oset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie miłośnicy Eterny :)

 

Mam pytanie. Myślę poważnie o Kontiki Chrono z jasną tarczą. Czy ktoś poinformowany jest w stanie mi powiedzieć, czy biała Eterna Kontiki Chrono ma tylko jeden odcień tarczy, czy jest ich dwa? Pytam, bo przeglądając różne galerie w sieci mam wrażenie, że jest wersja stricte biała, z szarymi wskazówkami i indeksami, oraz wersja w kolorze powiedzmy ecru, gdzie wskazówki i indeksy zdają się być w kolorze wpadającym w brąz. 

 

Np:

 tu: https://pl.pinterest.com/pin/68328119330510551/

vs tu: https://pl.pinterest.com/pin/68328119330510076/

 

To ta sama Kontiki (ref. E1240-41-63-0219), tylko że to starsza wersja chrono, z dużymi trójkątami, od kilku lat już nieprodukowana (i trudniejsza do kupienia, raczej zostaje rynek wtórny), teraz robią małe trójkąty, które nie cieszą się już takim uznaniem - przynajmniej tak można wywnioskować z opinii wielu forumowiczów tutaj i na WUS. Jak chcesz się uważniej przyjrzeć rzeczywistym kolorom, to najlepiej obejrzyj filmik na YB:

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1240.41.63.1184 można jeszcze kupić nową, ale raczej nie ma co liczyć na wyprzedaże.

Czy dobrze rozumiem że 1184 i 0219 to ten sam model różniący się tylko tym że pierwsza referencja to czarny pasek a druga to bransoleta?

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tej kolor jest taki sam jak w Date z niebieskimi wskazówkami to jest to matowy "brudny biały", tzn wg mnie nie można go jeszcze nazwać ecru, ale przy śnieżnobiałym jest zauważalnie ciemniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tej kolor jest taki sam jak w Date z niebieskimi wskazówkami to jest to matowy "brudny biały", tzn wg mnie nie można go jeszcze nazwać ecru, ale przy śnieżnobiałym jest zauważalnie ciemniejszy.

To dobra wiadomość, dzięki. Właśnie takie lubię zwykle najbardziej.

 

 

Wysłane z mojego Moto Play przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć w klubie jestem już od ponad pięciu miesięcy, dopiero dziś wkraczam 9c470e95fbca5a7cdb329f7bee7d145a.jpg

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pmborek

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć w klubie jestem już od ponad pięciu miesięcy, dopiero dziś wkraczam 9c470e95fbca5a7cdb329f7bee7d145a.jpg

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Stara kontiki :-)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza Kontiki!!!

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna KonTiki i nie taka stara ;) Można je ciągle kupić ale cena lekko zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z dostępnością Kontiki Four Hands. U Dolińskiego jeszcze kilka tygodni temu mieli "na zamówienie" za ponad 8k. Kupiłem używany od przyjaciela, zresztą też forumowicza. W galerii jeszcze wiszą jego wywalające , kapci zdjęcia. Nawet mi przechodziło ostatnio przez myśl żeby go sprzedać, ale miodność i ilość detali jest tak powalająca, że chyba bym zgłupiał!!!

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pmborek

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zgłupiałem

 

Powinno być jak z samochodem - " Niemiec dzwonił, że odkupi".

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo udany model i ciągle dostępny, ale nie miałem na myśli Dolińskiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara kontiki :-)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

świetna jest, a do tego urzekająca historia o wyprawie Kon-Tiki. Taki zegarek raczej się nie znudzi.Sam myślałem o zakupie Eterny Kon-Tiki.Ciekawe jak wypada luma w porównaniu z Longines HC?. Edytowane przez Manio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo piękny model, ale czy ktoś w końcu otwarcie może napisać gdzie dokonać jego zakupu jak nie u Dolińskiego , no proszę, gdzie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo piękny model, ale czy ktoś w końcu otwarcie może napisać gdzie dokonać jego zakupu jak nie u Dolińskiego , no proszę, gdzie ?

na bazarku - masz Eterne Manufacture w cenie kontiki u dolińskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to gdzie ? Wszędzie tylko nie u Dolińskiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po Nowym Roku kupię coś nowego i będzie leżał w pudle że 3 miesiące to będzie na sprzedaż

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pmborek

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy :-)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.