Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M.Mike

Użytkownik
 • Content Count

  1174
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

230 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona

Recent Profile Visitors

1131 profile views
 1. Nie mam na myśli oczywiście że Mako USA 2 jest "biedny" bo nie jest (szafir, pełne ogniwa końcowe, przewiercone uszy), bardziej zwracam uwagę na to że to tańsza i mniejsza alternatywa (kolorystyczna) dla Saturation Divera. Kosztowo to raczej okolice M-Force, ale dalej ~3x taniej od Saturation. Co do rozmiaru - mimo że nie mam małego nadgarstka to zmęczyły mnie już klocki i fajnie czasem założyć coś wygodnego
 2. Nie mogę już sprawdzić, ale o ile dobrze pamiętam to jakoś około 51mm. Ogólnie jest duży. Gdyby koperta była odrobinę mniejsza jak w GT, IMO byłby idealny. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś Citizen wróci do tego projektu i go trochę unowocześni (zmniejszy). Bikolora miałem 3 razy, niebieskiego raz. Przymierzałem się kolejny raz do niebieskiego ale brakuje mi w nim koloru - szkoda że nie ma niebieskiego ze złotem Musisz sam zdecydować, który bardziej Ci się podoba. Jeżeli miałbym go odkupić to pewnie teraz dla odmiany wybrałbym niebieskiego, ale jeśli miałbym się zdecydować raz na zawsze to byłby to bikolor.
 3. Jak Saturation niewygodny to ja od siebie polecam bardzo wygodną "biedę" na zastępstwo
 4. Bez przesady z tymi przeżyciami Kwestia kąta patrzenia i oświetlenia. Chuchałem i dmuchałem - to te słynne ślady od patrzenia na wew części bezela . A tu zdjęcie już archiwalnego składu ;(
 5. Wiem, wiem Wracając do Courageousa w tej wersji - chrono na zdjęciach w ogóle mi się nie podobał, ale jak zobaczyłem zwykłego czarnego na żywo to zmieniłem zdanie. Na dodatek udało się znaleźć w takiej skromnej wersji. Niewiele zegarków aż tak mnie zaskoczyło na plus w stosunku do wyobrażeń. Finalnie GTS nie ma szans dopchnąć się na rękę.
 6. Ja to bym chyba zamienił cygana na pomarańczę Do czasu zakupu czegoś konkretnego wrzuciłem Majątek na takie nato
 7. Dzięki Jacek. Wszystkie są rewelacyjne i nie byłbym w stanie stwierdzić który lepszy. Prawdziwy czarny (a dokładniej to szary) koń tego zestawienia to ta sztuka: Spowodował, że NB1036 w ogóle przestał już trafiać na nadgarstek. Mimo, że z zasady nie lubię chrono.
 8. Co tu taka cisza. Wszyscy się pozbyli ctizenów? Courageous to co prawda nie Touring, ale że ten temat stał się też trochę klubem miłośników kolekcji Signature to myślę, że pasuje Od jakiegoś czasu w kolekcji I nie jedyny.
 9. 40mm bk (oryginał z epoki miał 38mm) , l2l jakoś ok. 49mm. Bardzo udana reedycja, moim zdaniem wyszła lepiej niż przywoływany często Longines 1935 w którym w stosunku do oryginału nie pasują mi proporcje - powiększyli go, stał się bardziej klockowaty, do tego rzucająca się w oczy data i mała sekunda trochę za wysoko. A w Eternie 1939 jest prawie jak w oryginale, tylko współcześnie. Bardzo odpowiada mi czarny datownik ze złotym kolorem cyfr i długie wskazówki [emoji7] Zegarek chyba jeszcze z dobrych czasów, zaprezentowany w 2014. Co ciekawe na 2824 a nie SW200. Jeśli chodzi o pasek, który ma nieco zaskakującą szerokość 22mm, to chyba pójdę w tym kierunku: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/126805-eterna-heritage-military-193941461298/
 10. Po sprzedaży lotnika od Stowy długo nie byłem w stanie wytrzymać i tym razem wybrałem lotnika od ulubionej szwajcarskiej manufaktury Dawno nic na mnie nie zrobiło takiego wrażenia [emoji7] Teraz muszę mu jeszcze wymyślić jakieś paski, bo oryginalny trochę krótki i trochę za gruby.
 11. M.Mike

  Orient

  Można szukać też pod: SDV02002B0 DV02002B i japońskim nr ref WZ0051DV
 12. Super, że coś o nim napisałeś. Jako że model ma już kilka lat, a marka zdechła to niestety nieczęsto można przeczytać coś nowego i obejrzeć nowe zdjęcia. Dzięki. Gwoli ścisłości to 44mm to faktyczne 46 jest. JR chyba nie chciał straszyć ludzi na papierze Tym lepiej się go nosi jak sobie uświadomić, że to aż 46bk, które tak dobrze leży na nadgarstku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.