Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M.Mike

Użytkownik
 • Content Count

  1,221
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

327 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona

Recent Profile Visitors

1,204 profile views
 1. @hugo012 piękny. Super, że kwarc. Sam go wysyłasz czy za pośrednictwem jakiegoś serwisu? Ile takie odświeżenie w Japonii ma kosztować?
 2. Dzięki Jacek, a jaka może wyjść z takim "modelem" Na wieczór zmiana. Też warto.
 3. Fajnie się czytało W kwestii porównania ze starszymi - SBDX017 ma MEMS. Kiedyś czytałem, że SBDX001 też (od kiedy zaczęli w nich używać 8L35B), ale nie mogę teraz znaleźć źródła. Dodatkowo SLA021 jest wyższy (grubszy) od SBDX001/017 o 0,4mm przez inny bezel z wkładką.
 4. Ale próbowałeś przesuwać klamrę w różnych zegarkach i jesteś niezadowolony z efektu? Ja mam zgoła inne doświadczenia. Udało mi się tak dopasować każdy, nawet najgorzej leżący zegarek na bransolecie bez małych ogniw i mikroregulacji - JR Terrascope, Royal KonTiki GMT, których ogniwa mają po o ile dobrze pamiętam po 7mm. Po pierwszych przymiarkach nie mogłem ich w ogóle nosić, po przesunięciu klamry obydwa stały się wygodne. W Citizenie GT i GTS to samo robiłem pomimo obecności małych ogniw. Oczywiście wolę to załatwić małymi ogniwami i mikroregulacją, czasami dokupuję małe ogniwo, ale jeżeli nie ma innej możliwości to ratuje się przesuwaniem klamry. Póki co - ze 100% skutecznością, więc IMO warto spróbować. Jeszcze nie zdarzyło mi się odsprzedać zegarek z tego powodu, mimo że mam dosyć małą tolerancję pod tym względem i chcę mieć dokładnie dopasowaną bransoletę.
 5. Poprzekładaj ogniwa i przesuń zapięcie w którąś stronę. Pomimo tej samej długości bransoleta będzie się inaczej układać. Ja zazwyczaj jak mam przydługą to daje mniej ogniw przy dolnej części koperty, a jak przykrótką to mniej przy górnej.
 6. Oczy mnie wypadli przez tego Atlasa - oryginał jakiś czas temu kosztował ~150$, a teraz też nie jest to jakiś bardzo rozchwytywany model ;( https://www.olx.pl/oferta/seiko-sports-5-zegarek-meski-quartz-CID87-IDHuzeY.html Inne zegarki też ma fajne
 7. M.Mike

  Citizen

  Ja srebrnego bardzo lubię, rzadko spotykana wersja. Czytelnością nie grzeszy, ale nie miałem sytuacji w których nie byłbym w stanie odczytać godziny. No i są też zegarki znacznie bardziej nieczytelne np. wiele "stealthów". Kwarc eco-drive z wiecznym kalendarzem uznaje za zaletę Mikroregulacja bransolety przy zapięciu Przy okazji - mechanizm w Courageous ma też możliwość wyregulowania wskazówki minutowej (4 pozycje na minutę) i daty w okienku.
 8. Jest jeszcze granatowy i zielony w serii
 9. M.Mike

  Citizen

  Jeśli mówimy o nowych Grand Classicach to w budżecie 2k mieści się używany. Nowe wychodziły w przeliczeniu bardziej za 3-4k. Jarek pewnie ma na myśli NB0040, NB0046 itp. Ale tam jest Miyota 9015 (a dokładniej - zdobiony Citizen 9010, 9011 lub 9012 ) - koledze będzie pewnie przeszkadzać jednostronnością nakręcania
 10. Zgadza się, co prawda nie u nas, ale zawsze to trochę bliżej niż w JP, a i przesyłka łatwiejsza w UE. https://zegarkiclub.pl/forum/topic/130626-policzmy-marinemastery/?do=findComment&comment=2826260
 11. Zgadzam się, miałem kilka razy, znów sprzedałem. Żałuję, ale i tak nie miałbym go kiedy nosić Wczoraj i dziś na ręku następca: Za to oba GT trzymają się dobrze. Rzadko wpadają na rękę, ale za to regularnie.
 12. Dzięki, bardzo go lubię Oryginalny "Majetek" miał nakładane indeksy? Bo wyglądają na grubo malowane. Moim zdaniem z malowanymi wygląda dokładnie tak jak powinien, w końcu to reedycja prostego lotnika.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.