Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Manufaktury są super, do momentu kiedy coś się nie sypnie - przynajmniej co do zasady koszty przeglądu w Eternie przy własnych mechanizmach (przynajmniej na bazie moich doświadczeń z Big Date) są proporcjonalne do poziomu cen z metki - czyli jakiś 1.000€. Choć na całe szczęście znajdują się (choćby w Łodzi) zegarmistrzowie, którzy potrafią zegarki naprawić i serwisować bez wysyłania zegarków do CH i wystawiania kuriozalnych faktur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz że inne własne werki to tańsza zabawa?, raczej nie, dopiero oczy otwierają się kiedy właśnie potrzeba serwisu/przeglądu itp, tutaj oddając do AD a on oficjalną drogą dalej dostajesz cenę serwisu/przeglądu w cenach 100 a nie po promocji z metki - 60% i wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o Eternę, a ja mam historie za sobą - stąd taka odpowiedz. Przed zakupem Zenitha sprawdziłem koszt przeglądu i tam aż tak zaskoczony nie byłem (realna wartość nowego zegarka vs koszt przeglądu np chrono jest IMO bardziej proporcjonalna niż w Eternie). Co do reszty się zgodzę - vide serwis Panerai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak serwisowanie Manufaktury a Sellity 300, to jednak kompletnie nie te same pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie można gdzieś podejrzeć na żywo KonTiki Bronze ?

Timeless w Gdyni. Jeszcze niedawno mieli dwie sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając za sobą niedawny zakup Eterny, pozwolę sobie dodać, że warto chyba w tej sytuacji zastanowić się również nad niepewną przyszłością samej marki i to jak jej ewentualny upadek wpłynie na trudność serwisowania. Wprawdzie póki co nie znalazłem w sieci nic definitywnego w żadnym kierunku, ale przy wyborze postanowiłem się jednak ograniczyć do standardowego mechanizmu. Choć z drugiej strony, ponoć część Eterny odpowiadająca za mechanizmy póki co opiera się cięciom kosztów. 

 

Cześć wszystkim,

 

przymierzam się do zakupu Eterny 1948 Legacy Small Second, prawdopodobnie z bazarka. Doradzicie czy iść w manufakturę? Jak werk się sprawuje? Można go serwisować/naprawić w akceptowalnej cenie? Czy lepiej odpuścić temat i brać bez sekundnika? Chodzi mi dokładnie o ten:

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Oset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o Eternę, a ja mam historie za sobą - stąd taka odpowiedz. Przed zakupem Zenitha sprawdziłem koszt przeglądu i tam aż tak zaskoczony nie byłem (realna wartość nowego zegarka vs koszt przeglądu np chrono jest IMO bardziej proporcjonalna niż w Eternie). Co do reszty się zgodzę - vide serwis Panerai.

W sumie to najprostsza rzecz - spytać się bezpośrednio w serwisie. Big Date jest pewnie 2x droższa od Small Date, ale nawet okolice 500€ uważam na tą chwilę na za tyle wysokie by wchodzić w markę.

 

Chyba że macie sprawdzonego zegarmistrza w np. w Poznaniu, tóry podejmuje się takich wyzwań?

 

Co do przyszłości Eterny - widzę, że ubywa jej z Polski, ale nie chce mi się wierzyć, by taka firma miała zniknąć z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłeś Eterny a już zakładasz że się po prostu "rozwali", daj spokój bo się zagotujesz z takim podejściem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krwisty ma rację - nie ma co zakładać że się rozwali. Sprawdzić koszt serwisu przed zakupem można, ale chyba raczej w przypadku kupowania zegarka z rynku wtórnego - z datą sprzed np 4-5 lat. Wtedy koszt serwisu jest już realny i bliski do poniesienia. Nie tak jak w momencie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz nową, to prędzej Ci się znudzi, niż będzie wymagać serwisu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładam, tylko biorę pod uwagę przed podjęciem decyzji. Nie zależę do facetów, którzy zmieniają zegarki jak hm...rękawiczki, zegarek będzie towarzyszył mi długie lata. Nowej w regularnej cenie nie biorę pod uwagę, mam mieszane uczucia co do sprowadzania czasomierzy z USA czy chrono24.

 

Niemniej jednak dzięki za każdą radę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezbyt trafne porównanie, bo Ja noszę codziennie inny zegarek, a rękawiczki mam te same od 4 lat ;)

Jeśli nie chcesz zegarka z importu a tym bardziej z PL, to przepraszam gdzie chcesz kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że używkę z bazarku - czyli pozytywnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że z bazarku, to nie musi być używka ;) tylko nowy z importu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRWISTY rewelacja zegar !

 

Nie było mnie tu z pół roku, ale koledzy z Eternami widzę nie odpuszczają :)

 

Dla porządku ja nadal miłośnik Eterny ...

post-12004-0-36671600-1514648466_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie. Widzę Michał, że KonTiki cieszy niezmiennie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie

 

Inne zegarki w rotacji ten niezmiennie w kolekcji :-)

 

To taki uniwersal codzienny: wygodny i sprawdza sie na każda okazje.

 

Ty zmieniłeś na starsza wersje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i starszą i tę nową. Zobaczymy co nowy rok przyniesie. Chodzi mi po głowie od dłuższego czasu FH a teraz KonTiki Bronze. Ponieważ nie można mieć wszystkiego coś tam sprzedam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zmieniłem pasek na mesha, mam nowy zegarek :)

post-98957-0-16072100-1514811574_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Źle się wyraziłem, cieszy jakby był nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza zdobycz na targu

Dzisiejsza zdobycz na targu

post-69556-0-17390900-1515237112_thumb.jpeg


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.