Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma znaczenia, kto jest producentem. Dystrybutorem jest Eterna - zakłada do swoich zegarków.

Napisz do Łukasza, może więcej się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, bo np. na zapięciu bransolety jest sygnatura Eterna. Na sprzączce paska również, ale sądziłem że firma produkująca zegarki wymaga sygnowania u poddostawców. Zapytam Łukasza na priva, może się coś rozjaśni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jakiś kompromis między tym co wybrałeś a tym co kupisz. Na razie czekam na to co uda się kupić i żeby nie zapeszyć chwilowo przemilczę :)

Trzeba jeszcze trochę cierpliwości ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Michal84.

Ten model niestety nie jest przeszklony od spodu. Metalowy dekiel z logiem Eterna w ksztalcie pieciokuli. 

Bardzo wygodny choc nieco ciezki ale jakos juz sie przyzwyczailem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem nastawiony na model KonTiki Date i to on wkrótce powiększy moją kolekcję. Zobaczymy co Nowy Rok przyniesie, bo tymczasowo brak towaru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KonTiki  w poprzedniej wersji bardzo ładna, ale ja nie przepadam za złoceniami. Dlatego postanowiłem zakupić nowy model :)


Korzystając z okazji : Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale nowe już rzadko spotykane. Poza tym decyzja już zapadła i tego się będę trzymał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Ja właśnie rozważam sprzedaż FH pierwszej generacji ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, apropo przepaści, to jak ktoś wcześniej napisał FH trudniejsza do utrzymania - powłoki antyodblaskowe zewnętrzne a w nowej Date wewnętrzne. Poza tym mechanizm zmodyfikowany czyli raczej nie może być gorszy. KRWISTY pokaż nam te różnice, bo jestem w trakcie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoje zdanie tyle ;)

Po porównaniu w salonie gdzie mieli starą i nową wersję Date i FH dla mnie jest to przepaść, mówię o tarczy indeksach wskazówkach,w starszych był to smaczek coś więcej od innych, oraz zachowane DNA KonTiki ,bo przecież pierwsza wersja z lat 50/60 niewiele się różniła, w tej chwili jest to dla mnie zegarek zwykły dobrze zrobiony który zatracił własną historię oczywiście piszę o linii KonTiki ,w ogóle nie rozumiem Eterny która swojego flagowca KonTiki zamiast pieścić i tylko udoskonalać ikonę po prostu pogrzebała tworząc masówkę, oczywiście Royal KonTiki to co innego...

To są moje odczucia po porównaniu w salonie, nawet tam stara wersja FH w stosunku do nowej była o 1k droższa, to też o czymś świadczy..... miałem kilka KonTiki ale w tej chwili jeżeli miałbym wrócić to tylko do starej KonTiki Date Orange lub KonTiki GMT nowe sorry ,ale nie wiem co wy w nich widzicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, mamy różne zdania , ale to chyba dobrze :) W nowych modelach jest to czego nie ma w starych - więcej klasyki i prostoty. Jednym się te wielkie trójkąty na tarczy podobają, a innym nie. Zarys atolu to też inna bajka, i to bym uznał za tradycję, ale czyni zegarek jakby mniej oficjalnym. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwanych stylizacji, a o gustach się nie dyskutuje.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od KonTiki oczekuje czegoś innego niż klasyki,zresztą chyba nie tylko ja....kiedyś to było nie do pomyślenia aby KonTiki walała się na prawo i lewo po grey marketach itp w cenach po prostu śmiesznych ,dla jednych fajnie dla mnie porażka no ,ale co mają zrobić jak nowe pewnie się nie sprzedają i kiszą w magazynach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w markecie można upolować nowe KonTiki ??? Właśnie szukamy tych, co się nie sprzedają, a jak już są, to się sprzedają :(


Normalnie cenowo w Polsce poza zasięgiem :(

post-94831-0-55798400-1483275828_thumb.jpg

post-94831-0-85729200-1483275833.jpg

post-94831-0-90046300-1483275844_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria Soleure moonphase chronograph to bardzo udane modele Eterny, ale trzeba wziąć pod uwagę, że cena 2 razy taka jak KonTiki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszy model KonTiki był bardziej charakterystyczny. Nowy, jak zostało już wspomniane, jest bardziej uniwersalny. Dla niektórych może to być wadą, ale jeśli ktoś jest jednozegarkowcem, nieco bardziej klasyczny design nowszych modeli uzna raczej za zaletę, bo łatwiej dopasować je do większej liczby strojów. Dla mnie zaletą starszych modeli jest sposób przeszycia paska. Pozytywny detal.

 

jak przez 3 miesiące miałem wystawioną czarną za 3000zł to chętnych nie było ;)

Przez trzy miesiące to miałeś wystawione za więcej niż 3 000.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez trzy miesiące to miałeś wystawione za więcej niż 3 000.  :)

No coś podobnego - a na PW skrobnąć się nie dało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiele więcej :)

inna sprawa, że teraz jak sprzedałem nagle okazuje się, że cena była bardzo dobra i jeszcze kilka mógłbym zamówić ;)

a okazja na manufakturkę za 4000zł uciekła bezpowrotnie ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.