Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tommaso

Czy ta Omega Seamaster 600 jest oryginałem?

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek jest oryginalny - numery z dekla się zgadzają, tarcza wydaje się być nieodnawiana w bardzo ładnym stanie, mechanizm oryginalny.

 

Natomiast moje zastrzeżenia budzi koperta- prawdopodobnie została bardzo mocno wypolerowana. Dlatego pomimo tylu lat jest bez rys, a konik morski na deklu jest taki niewyraźny (jak dla mnie po prostu zniszczony). Dla jednych taka polerka to duża zaleta (bo zegarek wygląda jakby był prosto ze sklepu), dla innych duża wada (jakby nie było to znaczna integracja w oryginalny stan zegarka, szczególnie szkoda konika na deklu).

 

Szkiełko zapewne nieoryginalne (nie widzę znaczka Omegi na środku), ale to element eksploatacyjny i jako taki jest często wymieniane na tańsze zamienniki.

 

Czy warto? Na plus tarcza w świetnym (sądząc po zdjęciach) stanie, na minus mocno spolerowana koperta. Decyzja należy do Ciebie :rolleyes:

 

Pozdrawiam!


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos tego znaczka na szkiełku, gdzie dokładnie powinno się znajdować? I czy tak są oznaczane wszystkie Omegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos tego znaczka na szkiełku, gdzie dokładnie powinno się znajdować? I czy tak są oznaczane wszystkie Omegi?

Mały, przeźroczysty na środku. Wygląda to dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej ;) A czy wszystkie są oznaczane - hmmm, nie wiem od którego roku to wprowadzili, ale z ostatnich +/- 50 lat wszystkie.

post-32759-0-27442200-1303052660_thumb.jpg


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

moim zdaniem polerka oczywiście zrobiona tak jak należy jest bardzo na plus,jest to wysokiej jakości stal i to w niczym nie koliduje

zegarek tylko wygląda lepiej,ale niestety dla mnie rozmiar 34mm to zegarek damski.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Omegi z tamtych czasów mają taki rozmiar. Zresztą większość męskich zegarków z lat 60-70-tych, które widzę na allegro ma 34-35 mm średnicy. Ale akurat dla mnie to nie wada, mam bardzo mały nadgarstek.

Zakupiłem, podzielę się zdjęciami, jak do mnie dotrze.

 

Pozdrawiam

cer_tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Omegi z tamtych czasów mają taki rozmiar. Zresztą większość męskich zegarków z lat 60-70-tych, które widzę na allegro ma 34-35 mm średnicy. Ale akurat dla mnie to nie wada, mam bardzo mały nadgarstek.

Zakupiłem, podzielę się zdjęciami, jak do mnie dotrze.

 

Pozdrawiam

cer_tom

 

W takim razie życzę miłego użytkowania :>

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.