Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krs

Citizen NightHawk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie w/w zegarka:

 

Chodzi mi o tak banalną rzecz jak ustawianie daty w Nighthawku. Jak tu zakombinować, żeby data zmieniała się po 00:00 a nie o 12:00 w południe? Pokombinowałem coś wg instrukcji ale bo ja wiem, czy dobrze? Pozwolę wkleić sobie fragment instrukcji opisujący schemat postępowania poprawnego ustawiania daty:

 

To set Base or ?0? position and then the time/date:

1) If your model features a screw down crown, unscrew crown ?A? from case.

2) When the second hand reaches 12:00, pull crown ?A? out two ?clicks?. This will stop the second hand at the 12:00

or ?0-position?.

3) With the crown ?A? pulled out two ?clicks?, turn the crown clockwise until the PM side of the 24-hour indicator

(red tip side in this example) is pointing to 12:00 or ?0-position? (minute hand should also be pointing at 12:00 or

?0-position?). Note: The AM side of the 24-hour indicator hand (white tip side in this example) indicates AM hours

(12:00 am through 11:59:59 am), while the PM side of the 24 Hour hand (red tip side in this example) indicates PM

hours (12:00 pm to 11:59:59 pm)

4) Push crown ?A? in 1 ?click?. Rotate crown ?A? clockwise to move the hour hand until you see the date change. If

the hour hand is not already at the 12:00 position, continue to rotate the crown clockwise to move the hour hand to

the 12:00 position. This sets the hour to ?midnight? ensuring the date will change at night, rather than during the day.

5) Set the current date by rotating crown ?A? counterclockwise until the current date is shown in the date window.

The watch is now set for ?midnight? on the current date.

6) Pull crown ?A? out one ?click? to the time setting position.

7) Rotate crown ?A? clockwise to set your current time. Keep in mind that your watch is currently set at ?midnight?

on today?s date.

8) Push crown ?A? to the closed position. The time, date and 24-hour time are now set. If your model features a

screw down crown, be sure to screw crown ?A? into the case.

 

 

Zaznaczę, że czerwony 'samolocik' na zegarze wskazuje czas po południowy (od 13 do 24) - to jest dobrze ustawione. Być może dziś w nocy data wskoczy poprawnie ale wolę zapytać, tak na chłopski rozum - jak to powinienem ustawić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, doszedłem co jest nie tak. Tak, jak pisałem wcześniej - zegar 24-godzinny wydawały się być ustawione dobrze. O 10 rano biały samolot pokazywał 10, o 22 czerwony 22. Data zmienia się po dwukrotnym okrążeniu godziny 12 (wiem, Ameryki nie odkryłem ale staram się napisać tak, żeby ktoś, kto być może będzie miał taki sam problem mógł to ustawiać).

 

Zacząłem bawić się koronką wyciągnięta do 1 pozycji i kręcić nią w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) - ruszała się sama wskazówka godzinowa, minuty i sekundy płyneły swoim normalnym rytmem, a wskazówki zegara 24-godzinnego stały w miejscu - i to był trop ;) Zrobiłem w ten sposób 1 obrót po tarczy wskazówki godzinowej (zacząłem bawić się zegarkiem chwilę po 9:10 więc wskazówka godzinowa wróciła na godzinę 9 po jednym okrążeniu całej tarczy). Wskazówki zegara 24-godzinnego nadal wskazowały dobry czas przed południowy, lecz czas główny był o jakby jeden cylk (o 12h) do przodu, co rzutowało brakiem zmiany daty w południe a o północy ;) Sprawdziłem ręcznie czy na pewno działa i jest ok. Kiedy czerwona wskazówka zegara 24-godzinnego przekroczy 23:59 data zmienia się (a nie jak poprzednio - gdy przekraczała 12 w południe). Podsumowując: wskazówki zwykłego zegara były jakby 12h za wskazówkami od zegara 24-godzinnego.

 

Inna sprawa, że gdy zegarek dostałem w łapki wszystko chyba było ok ;) Zacząłem ustawiać czas, datę, patrzeć jakie są funkcje koronki w obu pozycjach i wtedy właśnie musiałem zrobić 1 pełny obrót tylko wskazówką godzinową - stąd całe zamieszanie.

 

Mam nadzieję, że wiadomo mniej więcej o co chodzi - ciężko coś takiego napisać w zrozumiały sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko podsumowujac, przestawiles AM/PM Indicator i nie zwrociles na to uwagi?

 

Pozdrawiam,

voytecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko podsumowujac, przestawiles AM/PM Indicator i nie zwrociles na to uwagi?

 

Pozdrawiam,

voytecku.

 

 

Dokładnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Wczoraj o 20 przestawiłem datę z 2 na 3. Nic więcej nie zmieniałem. Czasu nie zmieniałem, tylko jeden przeskok datownika i tyle. Okazało się, że o północy data nie przeskoczyła sama na 4-ego.

Przestawiając ręcznie (kręcąc koronką i przestawiając godziny), data przeskakuje normalnie. Zaznaczam, że nie rozjechał się czas 24 godzinny z 12 godzinnym. O co kaman? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.