Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Arek odpowiedział na pytanie, a ja podpowiem odnośnie edycji.  Masz zamieszczone dwa razy te same zdjęcia (przynajmniej mi sie tak wyświetla). Pod swoim postem widzisz ikonkę Edytuj. Po kliknięciu otwiera się post i możesz przeedytować go ponownie i usunąć zbędne zdjęcia, nanieść poprawki.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko poprosimy o lepsze zdjęcie tarczy i dobrze by było mechanizm również.

Delbana z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Wskazówki oryginalne i od tego modelu, tarczy wygląda też na oryginalną choć z tego zdjęcia to racze zgadywanie.Jeśli wkleisz lepsze zdjęcie tarczy to coś więcej Ci napiszę. Koperta delbanowska koronka bardzo zużyta , ale z dużym prawdopodobieństwem od niej. Tyla z tego zdjęcia. Pokaż inne zdjęcia to może coś dorzucimy. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko poprosimy o lepsze zdjęcie tarczy i dobrze by było mechanizm również.

Delbana z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Wskazówki oryginalne i od tego modelu, tarczy wygląda też na oryginalną choć z tego zdjęcia to racze zgadywanie.Jeśli wkleisz lepsze zdjęcie tarczy to coś więcej Ci napiszę. Koperta delbanowska koronka bardzo zużyta , ale z dużym prawdopodobieństwem od niej. Tyla z tego zdjęcia. Pokaż inne zdjęcia to może coś dorzucimy.

Może wystarczy. fdc167ee1464a6fa024a4532a9d296e9.jpg03a0eba564de0731b79b687a2f7d33c1.jpg

 

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ciekawszych mechanizmów w Delbanach z tamtych lat Venus 220. Tarcza też ok.

Fajna Delbana, oczywiście wymaga czyszczenia i trzeba by było również zadbać o kopertę. Wymiana szkiełka i koronki i będzie dawała dużo radości jeszcze przez wiele lat.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ciekawszych mechanizmów w Delbanach z tamtych lat Venus 220. Tarcza też ok.

Fajna Delbana, oczywiście wymaga czyszczenia i trzeba by było również zadbać o kopertę. Wymiana szkiełka i koronki i będzie dawała dużo radości jeszcze przez wiele lat.

Serdeczne dzięki.

 

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłem trochę przypadkowo swoją pierwszą Delbane. Jest to jakiś współczesny model napędzany mechanizmem ETA 2824-2 ale myślę że warto jest się nią tutaj pochwalić ;)

post-101036-0-28306300-1549819115_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, bo to by znaczyło, że obecna Delbana poszła w dobrym kierunku jeśli chodzi o mechanizmy. Kupowałeś ja na pierwotnym czy wtórnym rynku, jak kształtują się ceny tego modelu z mechanizmem Ety?   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, bo to by znaczyło, że obecna Delbana poszła w dobrym kierunku jeśli chodzi o mechanizmy. Kupowałeś ja na pierwotnym czy wtórnym rynku, jak kształtują się ceny tego modelu z mechanizmem Ety?   

Kupiłem ją na rynku wtórnym za 630zł a cena nowej to jakieś 1600-1900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo korzystnie, nawet z punktu widzenia samego mechanizmu.To ta sama ETA co w pokazanym przez Ciebie Hamiltonie .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym bo mam takiego Hamiltona, tylko tam nie ma datownika. Jestem ciekaw co się działo z Delbaną przez te lata bo ciężko jest znaleźć ich współczesne zegarki. Mam na myśli to że są bardzo mało popularne.

 

Zastanawiam się czy jest sens nieść ją do profilaktycznego czyszczenia czy jeszcze poczekać bo mocno się śpieszyła (30s na 24h), trochę zmniejszyłem prędkość pracy balansu i teraz jest 15s na 24h i nie wiem czy dalej ją kalibrować czy może oddać do czyszczenia. Z drugiej strony to nie ma żadnych gwałtownych odchyłek w obie strony więc raczej brudna ani zatarta nie jest więc chyba nie ma sensu płacić za czyszczenie?

Edytowane przez Arek0402

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą, ale znam trzy podstawowe powody wzrostu prędkości chodu i żaden raczej nie jest związany z zabrudzeniem mechanizmu. Pierwszy to namagnesowanie, ale tu wzrost jest gwałtowny i dość znaczny, drugi sklejenie się włosa przez co skraca się gwałtownie robocza długość włosa, a trzecie to po prostu źle wyregulowany mechanizm i jeżeli odchyłka jest w miarę stabilna to postawiłbym na regulację. (Oczywiście może być źle dobrana długość włosa, źle zamocowany, a przy wymianie balansu inna jego waga, ale to nie przy takim zegarku i nie przy Ecie). Jeżeli odchyłka jest stabilna, a nie boisz się regulować, to nie ma co inwestować w przegląd, lepiej samemu wyregulować, pamiętając, że nie nosimy zegarka przez całą dobę i odkładając go w określonej pozycji też będzie miał inną odchyłkę chodu. Ważne by dokładność chodu tobie odpowiadała. :)    


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przedstawiam swoją Delbane odziedziczoną po dziadku w rodzinie jest od półwieku co widać po stanie werku posiadam też nowy po renowacji czeka na wymianę u zegarmistrza ale czy może lepiej zostawić stary ze śladami przeszłości oceńcie sami :-) Pozdrawiam

post-59714-0-25805000-1550784732_thumb.jpg

post-59714-0-66603500-1550784782_thumb.jpg

post-59714-0-48166900-1550784790_thumb.jpg

post-59714-0-50032600-1550784835_thumb.jpg

post-59714-0-37858300-1550784841_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą którą powinieneś zrobić, to przegląd mechanizmu i wymiana koronki na wzór podobny do oryginału. Nie zamieniaj koperty na odnowiona. Ta która jest pokazuje charakter zegarka i jego historie. Nie można uważać za pamiątkę zegarka, którego pozbawisz śladów przeszłości. Ten zegarek nigdy nie będzie nowy i to jest jego największa wartość.Pomyśl, że za kilkanaście, może kilkadziesiąt lat przekażesz go swojemu wnukowi i powiesz mu ..."to jest zegarek po Twoim pradziadku..." warto nie zmieniać w nim nic?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił koronkę i to wszystko. Ona i tak nie jest częścią historii tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie koledzy zauważyli.

To o czym piszesz to nie werk a koperta. Wymień jedynie koronkę, jeśli znajdziesz podobną do stosowanych kiedyś Delbanach, zrób przegląd mechanizmu, wyczyścić porządnie kopertę i ewentualnie lekko przepoleruj szkło.

Piękna pamiątka. :)

Ciesz się jej oryginalnością.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny stan. Ale cena niefajna.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, próbujesz?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, próbujesz?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Ja już Mam Voltige , podrzuciłem dla Was


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

 

Wszystkim nam doskwierają braki czasowe i przycichło co nieco w naszym temacie.

Więc dla odświeżenia wygrzebałem coś z niepokazywanych zaległości.

 

Z góry przepraszam za jakość zdjęć ale sprzęt zaniemógł i fonem cykane.

 

Zakup jeszcze z listopada zeszłego roku:

 

post-75614-0-40148500-1557393322_thumb.jpg

 

post-75614-0-07578800-1557393333_thumb.jpg

 

post-75614-0-96360000-1557393345_thumb.jpg

 

post-75614-0-91757800-1557393356_thumb.jpg

 

Jak widać wymaga porządnego czyszczenia. Bransoleta już oczywiście zdjęta. Na przegląd będzie musiał poczekać.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.