Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otwieram ten temat dla zegarków Atlantic, analogicznie jak dla marki Delbana - i we wstępie pewnie będę się powtarzał bo również to marka nad wyraz popularna wśród kolekcjonerów a forum ciągle zaśmiecane jest nowymi tematami z prośbami o ustalenie oryginalności - zapraszam zatem wszystkich zainteresowanych do składania tutaj zapytań o oryginalność oraz stan Atlantic'ów zarówno przed ich zakupem, ale i po nabyciu, gdy gnębią nas wątpliwości - dzięki temu wiedza o wyjaśnieniu wielu kwestii bądzie miała szansę znaleźć się pod jednym adresem.

Mimo świetnemu opracowaniu W.K. oraz wypowiedziam już odnotowanym na forum innych doświadczonych użytkowników nadal jest wiele kwestii do wyjaśnienia a to z uwagi głównie na ogromną płodność firmy Atlantic - tę ogromną różnorodność modeli dziarsko wspierają domorośli artyści i szaleni majsterkowicze częstokroć tworząc całkiem wyjątkowe modele, które niekoniecznie mają wiele wspónego z oryginałami. Dlatego też upraszam zarówno doświadczonych jak i mniej zorientowanych do uczestnictwa byśmy wspólnie i w jednym miejscu się spotykając, w drodze merytorycznej dyskusji, dochodzili do właściwych wniosków wzajemnie sobie pomagając.

 

Na początek taki oto problem - rzecz o tarczy - dawno już nabyłem dwa niemal takie same zegarki, co prawda o różnym stopniu zużycia, ale w zarysie podobne. Oglądałem je już na wszystkie strony i sądzę, że nie ma podstaw sądzić, iż było w nich coś majstrowane. Zazwyczaj kolejność napisów na tarczy jest taka jak w przypadku tarczy nr 1, ale co sądzicie o sytuacji gdy napis Worldmaster nagle pojawia się na końcu jak na tarczy nr 2. Zauważyłem, iż na tarczy nr 1 literka "r" na końcu jest wybrakowana, ale uznałem to za albo to wadę fabryczną albo odprysk lakieru albo ... i tu Wasza rola, bo sprawa trochę dziwna

 

post-53152-0-70730000-1359835146_thumb.jpg

 

post-53152-0-20745900-1359835157_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać komentarzy bo powiem Ci, że tak nisko napisu jeszcze nie widziałam!


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już dwa takie widziałem , ale nie wiem skąd się wzięły - właściciele też nie znali odpowiedzi na pytanie o tę różnicę - może to jakaś "produkcja zaprzyjaźnionej manufaktury" albo .. no właśmie, też jestem ciekaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglądają IMO na malowanki. Chyba, że były malowane jakiś czas temu, ale jakoś nie mogę znaleźć śladów wskazujących na renowację.

Czy układ napisów w drugim zegarku jest nietypowy? Chyba tak. Były takie modele? Może inni koledzy się wypowiedzą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne, tak opisywane logiem Worldmaster również były.

 

Btw ten typ tarczy to protoplasta tzw malowanek warszawskich

 

pare zdjęć mojego w podobnej stylistyce

 

img3609gg.jpg

 

img3588ms.jpg

 

img3581au.jpg

 

img3584k.jpg

 

img3611o.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym? Co prawda nie jest to klasyk-worldmaster ale też ciekawy model.

http://allegro.pl/at...2976629748.html

 

ps.

na razie głównie zadaję pytania, ale jak się trochę podszkolę będę działać bardziej twórczo ;)

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby oprócz podawania linków do aukcji wklejać również zdjęcia zegarków w nich licytowanych. Aukcja za jakiś czas zostanie przeniesiona do archiwum i nie będzie wiadomo, o jakim zegarku była mowa.

Nie jestem specem od praw autorskich, ale takie wykorzystanie zdjęcia do celów niekomercyjnych chyba nie jest zakazane. Jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też o tym myślałam że trzeba wklejać ale różni są ludzie.. Dobra wklejam:

 

beachboy.jpg

 

bbinside.jpg

 

bbdekiel.jpg


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, że oprócz adresu aukcji fajnie gdyby znalazły się również zdjęcia - nie denerwuje Was gdy w jakimś historycznym temacie nie ma szans sprawdzić o czym właściwie mowa?

 

Co do zegarka to jeśli chodzi Beachboye to ten egzemplarz spośród innych beachboy'i jest jeszcze najbardziej w klasycznej nucie. Koperta z wierzchu wygląda jakby była pochromowana, choć zdjęcia od spodu jakby raczej tego już nie potwierdzały. Szkiełko nieoryginalne, ale sprzedawca o tym mówi - powinno być wypukłe, ale nie obłe a z krawędzią (jak w starych seahunterach). Wskazówki właściwe. Mechanizm w dobrej kondycji wizualnie. System antywstrząsowy właściwy odzwierciedlony w zapisie na deklu. Dekiel w bardzo dobrym stanie. Szkoda, że tarcza z drobnymi ubytkami. Ogólnie zegarek ciekawy.

 

a tu mój poglądowo tyle że z niebieską tarczą

 

post-53152-0-63468400-1359901714_thumb.jpg

post-53152-0-91151400-1359901724_thumb.jpg

post-53152-0-28766700-1359901733_thumb.jpg

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farba odłazi już na bokach tarczy..bedzie tylko gorzej

 

zegar orginalny


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, że wówczas lakier na tarczach pozostawiał wiele do życzenia i może odejść płatami, ale gdyby prysnąć werniksem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja Wam tej wiedzy zazdroszczę! I zegarków ;)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie go, BB często pojawiają się na A, w cokolwiek lepszym stanie.

Niestety cena wtedy idzie w górę, ale coś za coś...

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, werniks może by spowolnił erozję, ale jej raczej nie zatrzyma - posłuchaj rady Iko, bo może mieć rację

 

 

są dwie szkoły:

- szukaj, kupuj i dalej szukaj w lepszym stanie

oraz

- szukaj tylko w bardzo dobrym stanie

 

swój model każdy sam musi wybrać

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja Wam tej wiedzy zazdroszczę! I zegarków ;)

 

Prosta zasada.... Kupuj tylko ładne stany albo unikaty, wtedy lekko można oko przymknac..


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada.... Kupuj tylko ładne stany albo unikaty, wtedy lekko można oko przymknac..

 

ja sam staram się w/g tej zasady postępować, ale czasem jekieś diabli poniosą i... ojjjjj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie coś ostatnio poniosły te diabły.. :) odpuszczam więc :)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zapłacić wiecej i nie bawić sie w renowacje, chromowania, malowania

 

ale wtedy według mnie, jeśli chodzi o Atlantici to w zależności od modelu 400pln i do góry trzeba zapłacić


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zapłacić wiecej i nie bawić sie w renowacje, chromowania, malowania

 

ale wtedy według mnie, jeśli chodzi o Atlantici to w zależności od modelu 400pln i do góry trzeba zapłacić

 

Co i tak w całym rozrachunku wychodzi taniej, niż zakup trupka plus renowacja, no a efekt końcowy jest nieporównywalny


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ok. No i unitas. Ale niech się Znawcy nasi wypowiedzą :)

 

Tylko kwestia wskazówek-nie powinny być kwadratowe zakończenia?

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko odnośnik - zamieszczaj również zdjęcia w zapytaniu - czyli pytasz o tego:

 

post-53152-0-93923400-1359993324_thumb.jpg

 

 

 

jest kilka z takimi wskazówkami w bazie wkutera i choc sam takiego jeszcze nie mam to wydaje się, iż takie wskazówki faktycznie montowano; był czas kiedy a i c były większe; na wiekowość wskazuje również fakt zastosowania mosiężnego pierścienia dystansowego przy mechanizmie - później były plastikowe; szkoda, że nie widać dokładnie dekla - to też by dało jakiś obraz stanu i wieku, tarcza raczej nie dotykana - widać charakterystyczne słoneczko, koronka mimo, że przytarta to oryginalna

 

tu ten z bazy W.K.

 

 

post-53152-0-91201200-1359993609_thumb.jpg

 

 

choć, tak na marginesie, trochę mierzi mnie gdy widzę aukcje z cena minimalną - jakby nie mógł powiedzieć czego oczekuje

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko odnośnik - zamieszczaj również zdjęcia w zapytaniu - czyli pytasz o tego:

 

Przepraszam i na przyszłość obiecuję się stosować.

Dziękuję za opinie, zobaczymy jak rozwinie się licytacja, aczkolwiek mi też wydaje się, że warto;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam i na przyszłość obiecuję się stosować.

Dziękuję za opinie, zobaczymy jak rozwinie się licytacja, aczkolwiek mi też wydaje się, że warto;)

 

nie powiedziałem czy warto - te decyzje należą do nabywcy - to była tylko opinia na temat stanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.