Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dipsy007

Wave Ceptor i Tough Solar na przykładzie GW-1310

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów.

 

Wzięło mnie na opisanie moich doświadczeń z Wave Ceptorem i Tough Solarem w jednym z moich zegarków CASIO tj. G-Shock GW-1310.

 

 

post-2865-0-57455300-1331848314.jpg

 

 

 

Zegarek zakupiony w sklepie TimeTrend w lipcu 2008r., a więc standardowo wyposażony w 3 letnia gwarancję. Gwarancji nie przedłużałem, wychodząc z założenia, że prędzej zmienię zegarek, niż minie trzy lata, a do tego wierzyłem w jego niezawodność ( na podstawie posiadania innych G, bez WC i TS).

Zegarek działał bez zastrzeżeń, co noc następowała synchronizacja WC, a stan naładowania baterii przez cały czas był na najwyższym poziomie. Zegarek użytkowałem w sposób ?normalny?, jeżdżąc po krajach UE. Początkiem zimy 2010r. zauważyłem, że pomimo iż naładowanie baterii wskazywało na HIGH, przy uruchamianiu się np. dźwięku alarmu lub przy załączeniu podświetlenia funkcja ta wyłączała się i załączał się wskaźnik RECOVERY, oznaczający w skrócie ?brak prądu?.

Z innych rzeczy, już poza tematem głównym, zauważyłem, że wytarł się bardzo przycisk włączania podświetlenia. Jako, że umieszczony jest on jakby w głębi obudowy, do jego przyciśnięcia trzeba było użyć paznokcia.

Z w/w powodów postanowiłem skorzystać z gwarancji udzielonej mi przez ZIBI i oddałem zegarek do serwisu. Zegarek oddałem w jednym z salonów TT na śląsku. Trafił on do serwisu centralnego w Sochaczewie.

Tutaj napiszę kilka zdań co do serwisu. Pomimo, że salon TT, gdzie oddałem zegarek otrzymał e-maila z serwisu centralnego oraz posiadał mój numer telefonu, nikt nie pofatygował się zadzwonić do mnie i poinformować mnie o wynikach ekspertyzy dokonanej przez ?centralny?.

Dopiero, gdy zadzwoniłem do salonu TT, po około 3 tygodniach od oddania zegarka, dowiedziałem się, że dłuższy czas temu przyszedł mail z centralnego, gdzie stwierdzono, że akumulator ma słabą pojemność, co zostanie wymienione w ramach gwarancji oraz, że przycisk trzeba sprowadzić od producenta, co może potrwać 4-6 tygodni i będzie kosztować 10 zł. Wyraziłem zgodę na wymianę przycisku. Po kilku dniach zatelefonowałem do centralnego, celem potwierdzenia wcześniejszych ustaleń. I tutaj miłe zdziwienie. Pełna profesjonalna obsługa, Pani, z którą rozmawiałem, skontaktowała się z serwisantem, zajmującym się moim zegarkiem, gdzie poinformowano mnie, że akumulator został już wymieniony w ramach gwarancji, została wykonana próba szczelności, a teraz oczekujemy na sprowadzenie przycisku od producenta, co potrwa około miesiąca czasu.

Po tym czasie otrzymałem naprawiony zegarek, z nowym przyciskiem. Odebrałem go oczywiście w salonie TT, w którym go oddałem do naprawy. Otrzymałem go pod koniec marca 2011r.

Już po pierwszym dniu, a dokładniej, po pierwszej nocy, stwierdziłem, że zegarek nie dokonał synchronizacji WC. Ustawiłem go od nowa, wszystkie ustawienia były prawidłowe. Przed naprawą siła sygnału podczas synchronizacji była maksymalna ( 3 kreski), to teraz niekiedy pojawiała się 1 kreska na wskaźniku. Przez kilka kolejnych dni i nocy nie udało mi się jednak zsynchronizować zegarka, zarówno w sposób wymuszony, jak i automatyczny. Zadzwoniłem do salonu TT, do serwisanta w tym salonie i gdy opowiedziałem mu o swoich spostrzeżeniach, on odparł, że nie zna się na tego typu zegarkach i nic mi nie poradzi ( dziwne, był to salon TT z serwisem tego Typu zegarków, ale to szczegół;). Zdziwiony był też, że nie skontrolowałem tego przy odbiorze zegarka. Zapytałem się tylko, czy wie ile stron ma instrukcja obsługi GW-1310 i gdybym miał go po kolei skontrolować, to musiałbym zostać w salonie na dłuższy czas.

Oczywiście oddałem zegarek w innym salonie TT, zaznaczam, bez serwisu, bo po co mi serwisant, który nie pojęcia o serwisowanych zegarkach. Wysłać do ?centralnego? potrafi każdy. I takim sposobem zegarek trafił kolejny raz do Sochaczewa, skąd po kilku dniach otrzymałem sms-a, że zegarek zostanie naprawiony w ramach gwarancji, jednak uszkodzeniu uległa część dostępna wyłącznie u producenta. W dniu 05.06.2011r. , czyli po dwóch miesiącach odebrałem swojego G, z wymienionym mechanizmem ( taki wpis widnieje w karcie gwarancyjnej). Zegarek, tak jak dawniej synchronizuje się przez WC błyskawicznie, nawet w ciągu dnia.

 

 

Wnioski.

Nie chcę już zegarka z WC i TS, bo szkoda pieniędzy na te bajery. Odchyłka mechanizmu kwarcowego w zegarku bez WC to kilka sekund w ciągu 6 miesięcy ( przyjąłem, że podczas przestawiania czasu na zimowy i odwrotnie można dokładnie ustawić zegarek). Dla normalnego używania zegarka, bez lotów w kosmos i innych zadań, gdzie potrzebna jest dokładność czasowa, zegarek bez WC i TS jest bardzo dobrym i o wiele tańszym rozwiązaniem.

Raz na 2-3 lata mogę wymienić baterię, wraz z próbą szczelności u dobrego zegarmistrza. Nie będzie to kosztować chyba więcej niż 50 zł, ale zegarek będę miał za kilka minut. Posiadając zegarek z WC i TS, od pierwszych dni stycznia miałem go w rękach przez 7 dni, więc dziękuję.

Zaznaczyć trzeba, że GW-1310 posiada bardzo duże panele słoneczne, w porównaniu np. z GW-9200 Risemanem i innymi cyfrowymi zegarkami.

 

 

Edit- wyczytałem, że model GW-1310 przeznaczony na rynek azjatycki produkowany był do połowy 2004r. Nie znalazłem żadnej informacji na temat daty zakończenia produkcji GW1310 w wersji europejskiej. Przyjęcie takiego samego czasu zakończenia produkcji wersji europejskiej jak wersji azjatyckiej zmienia postać rzeczy. Akumulator padłby dopiero po 7 latach. Tylko gdzie zegarek przeleżał od połowy 2004r. do chwili kupna w ZIBI, czyli połowy 2008r. ?

 

DLATEGO KUPIŁEM MUDMANA G-9000-3 VER w zagranicznym sklepie B)), za niewiele ponad połowę ceny w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeboje nie do pozazdroszczenia. Zetknąłeś się z polską rzeczywistością - "jak sam nie przypilnujesz, to za Ciebie nikt tego nie zrobi" ;)

 

Natomiast wyciąganie wniosków z podejścia serwisu do funkcjonalności "Wave Ceptor i Tough Solar" w zegarku - chyba raczej niezasadne. Jeśli już, to kwestia danego zegarka i jego konstrukcji, a nie funkcji. To tak jakbyś napisał, że w zegarkach nie powinno być przycisków podświetlenia, bo w Twoim modelu ten przycisk się wytarł B)

 

Co do zasadności samych funkcji w zegarku, to każdy kieruje się własną wygodą - w G sporo jest odmian, jedne to mają, inne nie.

 

Co do zegarka - datę produkcji możesz odczytać z oznaczenia na deklu. To jest standard, że zegarki "leżakują". Parę miesięcy temu w Europie "czyszczono" zapasy starszych modeli Oceanusa, modele 2004/2005.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W założeniu swoich wywodów było uzmysłowienie nowym klubowiczom, którzy stoją przed dylematem- G z WC i TS za wyższą cenę, czy też bez tych udoskonaleń, że te udoskonalenia też są zawodne. Faktem jest, że do czasu pierwszych problemów zegarek był bezproblemowy, także podczas zmiany czasu na letni, czy też zimowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dipsy007, podejrzewam, że w "leżakowanym" zegarku spadła pojemność aku, a przy grzebaniu przez serwis - coś uszkodzili.

Więcej będzie wiadomo, jak podasz kilka pierwszych cyfr z numeru seryjnego z dekla.

 

Twoje wnioski mi się wydają nieuzasadnione (typu: bolą zęby -> to najlepiej za młodu wyrwać wszystkie - nie będą potem boleć ;) ).

 

TS / WC to nie są jakieś "dodatkowe części" do zegarka - w zegarku jest po prostu globalnie inny mechanizm, bardziej skomplikowany. Zgadzam się, że nie psuje się tylko prosty młotek, im więcej rzeczy, tym więcej możliwości "zepsucia się". Ale wymiana akumulatora to działanie serwisowe, a nie "zepsucie się". Przynajmniej do tej pory tak myślałem o wymianie aku w samochodzie czy tel. komórkowym B)

 

Tu fota od innego zegarka z TS/WV, wymana aku nie różni się niczym od wymiany baterii:

07.jpg

 

Akumulator jest formatu baterii (na powyższym zdjęciu to CTL1616, formatu baterii CR1616; 1616 to oznaczenie rozmiaru, litery przed mówią o rodzaju ogniwa), ma inne oznaczenia i wyższą cenę. Plus - chodzi znacznie dłużej od baterii.

Operację wymiany (jak się zakupi odpowiedni aku) może przeprowadzić każdy zegarmistrz - bo czynności są te same, jak przy wymianie baterii. Sposób extra czynności jest napisany na naklejce (co z czym na chwilę zewrzeć).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dipsy007, podejrzewam, że w "leżakowanym" zegarku spadła pojemność aku, a przy grzebaniu przez serwis - coś uszkodzili.

Więcej będzie wiadomo, jak podasz kilka pierwszych cyfr z numeru seryjnego z dekla.

 

Twoje wnioski mi się wydają nieuzasadnione (typu: bolą zęby -> to najlepiej za młodu wyrwać wszystkie - nie będą potem boleć B) ).

 

TS / WC to nie są jakieś "dodatkowe części" do zegarka - w zegarku jest po prostu globalnie inny mechanizm, bardziej skomplikowany. Zgadzam się, że nie psuje się tylko prosty młotek, im więcej rzeczy, tym więcej możliwości "zepsucia się". Ale wymiana akumulatora to działanie serwisowe, a nie "zepsucie się". Przynajmniej do tej pory tak myślałem o wymianie aku w samochodzie czy tel. komórkowym :)

 

 

Niestety nie podam Ci numeru seryjnego, gdyż w dniu odbioru z serwisu zegarek znalazł nowego właściciela ( niech mu się dobrze nosi ).

Tak jak piszesz, przy grzebaniu w zegarku przez serwis- coś uszkodzili. Dla mnie (wyłącznie z praktyki) każda wizyta, czy to zegarka, czy komórki w serwisie, to dyskwalifikacja przedmiotu i szukanie nowego nabywcy. Zawsze otrzymywałem z serwisu rzecz bardziej uszkodzoną, niż była przed oddaniem, a do komórek to chyba miałem wyjątkowe "szczęście". To samo okazało się w przypadku zegarka. Dlatego wybrałem- zegarek tani, wymiana baterii od ręki, na oczach zainteresowanego, a w przypadku poważnej awarii- rzut do kosza i zakup kolejnego. Co do "działań serwisowych" to wymiana akumulatora, zarówno w komórce, a tym bardziej w samochodzie trwa klika minut.

 

A zęby,to jak dbasz, to nie bolą ;).

 

A wnioski- hm..., to moje i wyłącznie moje wnioski, a ich rozumowanie i wykorzystanie pozostawiam każdemu z czytających do osobistego przemyślenia. Doskonale orientuję się co to akumulator i czym różni się od baterii, jakie ma oznaczenia itd, co napisałeś w swoim poście. Jest jedno ale- cena i nie mówmy tutaj o cenie na ebayu i innych tego typu wynalazkach, bo naprawdę nie każdy forumowicz ma o tym pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "działań serwisowych" to wymiana akumulatora, zarówno w komórce, a tym bardziej w samochodzie trwa klika minut.

 

I tyleż w zegarku, jak już kupisz nowy aku. Zerknij wyżej, uzupełniłem swój post.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyleż w zegarku, jak już kupisz nowy aku. Zerknij wyżej, uzupełniłem swój post.

 

Nie po to kupuję zegarek z gwarancją, aby w czasie jej trwania samemu wymieniać akumulator. A jak opisałem wcześniej- wymiana w serwisie ZIBI trwa około 3 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to kupuję zegarek z gwarancją, aby w czasie jej trwania samemu wymieniać akumulator. A jak opisałem wcześniej- wymiana w serwisie ZIBI trwa około 3 tygodni.

 

Hmm, ładnie, napiszę, że trochę za długo B)

 

Akumulatory do Twojego ex-zegarka na alle chodzą po 5 dyszek

aku%201616.jpg

 

Pewnie też bym czekał, jakbym miał gwarancję - 50zł piechotą nie chodzi. Szczególnie, że wymianę poza serwisem pewnie by zakwalifikowali jako podstawę do utraty gwarancji :)

 

Jeden wniosek się rysuje, negatywny dla Zibi. Lepiej kupić zegar za granicą, a ewentualną wymianę aku przeprowadzić za własne pieniądze u zaufanego, lokalnego zegarmistrza. Sumarycznie wyjdzie i taniej i szybciej ;)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ładnie, napiszę, że trochę za długo :)

 

Akumulatory do Twojego ex-zegarka na alle chodzą po 5 dyszek

aku%201616.jpg

 

Pewnie też bym czekał, jakbym miał gwarancję - 50zł piechotą nie chodzi. Szczególnie, że wymianę poza serwisem pewnie by zakwalifikowali jako podstawę do utraty gwarancji :)

 

Jeden wniosek się rysuje, negatywny dla Zibi. Lepiej kupić zegar za granicą, a ewentualną wymianę aku przeprowadzić za własne pieniądze u zaufanego, lokalnego zegarmistrza. Sumarycznie wyjdzie i taniej i szybciej ;)

 

I tutaj zgadzam się z Tobą w 100 procentach B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt inny nie ma nic do dodania w tym temacie :D

Pogadaliśmy z kolegą sergserg, ale myślałem, że trochę rozwiniemy temat, bo wiele jest pytań na temat WC i TS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to kupuję zegarek z gwarancją, aby w czasie jej trwania samemu wymieniać akumulator. A jak opisałem wcześniej- wymiana w serwisie ZIBI trwa około 3 tygodni.

 

no to chyba w serwisie zibi wszystko trwa długo. Zamówiłem gumowy pasek do g-shocka. W odpowiedzi przeczytałem "Termin oczekiwania ok. 1,5 miesiąca"


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może dodam tylko, że mam/miałem kilka zegarków z WC i TS i popieram kolegę sergserg :D

Nie miałem żadnych problemów dlatego też nie mogę opisać doświadczeń z serwisem.

Uważam jednak, że na podstawie jednego przypadku nie ma co generalizować negatywnych opinii dla ogółu.


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonujecie mnie do kolejnego zakupu :D.

Obecnie podobają mi się GW-7900B oraz GW-M5600. Przez dłuższy czas nie mogłem się przekonać do kwadratowo/prostokątnych zegarków (nie tylko G), a teraz od dłuższego czasu chodzi za mną coś z serii 5600, nie koniecznie z WC i TS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś mam zajawkę na WC i TS, chociaż z kwadraciaków bez bajerów (WC i TS) chyba najbardziej podoba mi się G-7800


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubię zegarki z WC,bardzo żałuję ze GX-56 go nie posiada.Bo od razu bym go kupił takie spaczenie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorny666

Ja obecnie użytkuje trzeci zegarek z WC i TS (poprzednio Protreka 2000 i Citizena Skyhawk)-obecnie Casio Edifice ECW M300E i nie wyobrażam sobie zegarka bez tych funkcji.

Musiałeś trafić na jakiś felerny model, predzej czy pozniej i tak do tych "bajerow" zatesknisz:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.