Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diablo_

Glycine - który byście wybrali i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

zamierzam się z kupnem zegarka standartowego, ale wysokiej jakości automatu. z tego co przeczytałem firma glycine ma pochlebne opinie.

poniżej zamieszczam 4 zegarki chciałbym, żebyście coś o nich powiedzieli, a mianowicie

 

- który byście wybrali?

- jak wg. was jest najlepszy?

- czy zakup jest wart swojej ceny?

 

dodam, że szukam właśnie dużego zegarka :rolleyes: budżet ok. 3k

tylko nie wiem czy lepszy będzie automat czy naciąg ręczny jak uważacie?

 

z góry dziękuje za wypowiedzi i serdecznie pozdrawiam

 

 

1. GLYCINE Incursore 46mm 3874.19-SL

 

http://allegro.pl/glycine-incursore-46mm-3874-19-i1701818669.html

 

2. GLYCINE Incursore 46mm 3873.19-1

 

http://allegro.pl/glycine-incursore-46mm-3873-19-lb9-i1701818668.html

 

3. Glycine Incursore III 44mm automatic 3900.19 P-LB9

 

http://allegro.pl/glycine-incursore-iii-44mm-automatic-3900-19-p-lb9-i1701817006.html

 

4. Glycine Incursore III 44mm automatic 3900.19L-LB7

 

http://allegro.pl/glycine-incursore-iii-44mm-automatic-3900-19l-lb7-i1721788779.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w sprawie kupna Glycine kontaktuj się najlepiej z użytkownikiem piotrkrakow.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

przy zakupie, szczególnie jesli nie masz możliwości przymierzenia weź pod uwagę rozmiar. Ja mam pierwszą z wymienionych i o ile jest zegarkiem dla mnie świetnym to rozmiar ma znaczenie i zdarza się, że rezygnuję z niej i wybiaram mniejszy zegarek. Korona wyrobiła mi już piękny odcisk na nadgarstku. O ile nie zmiania to mojej fascynacji tym zegarkiem, to przy mniejszej ręce brałbym zegarek o średnicy 44. 46 może być niewygodny i wyglądać nienaturalnie w przypadku szczuplejszych osób.

Pozdrawiam

żbik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej odpowiadał nr 2 i od 7 miesięcy jestem zadowolony. Wielkości aż tak bardzo nienależy się bać, dość szybko człowiek się przyzwyczaja. Jedyna wada to fakt, że początkowo ( do tej pory nosiłem niewielkie vintige )kilka rzy faktycznie zdażyło mi się "puknąć" czy zaczepić - nic poważnego, ale jakies tam ryski są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mały nie jestem właśnie wiec duzy zegarek nie bedzie zawadzał na pewno.

Mniejsze już mam wiec chcialbym co wiekszego!

 

 

Pateonik - dlaczego akurat wybrales naciag reczny a nie automat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba się stylistycznie nr .4 a do tego rozmiar 44mm wydaje się taki w sam raz-46mm to już sporo i wypada mieć grubszy nadgarstek.Mechanizm eta 2824-2 jest ok choć bez rewelacji ale w tej cenie nie można zbyt wiele wymagać-ogólnie zegarek bardzo przyzwoity :rolleyes:


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja od kilku miesięcy noszę nr 3. Jak na razie jestem zadowolony.

Jedyny mankament to szkiełko mineralne. Niestety już lekko porysowane choć staram się uważać.

Pewnie do spolerowania w przyszłości. Dokładność +9s na dobę.

 

Zegarek od kolegi piotrkrakow - polecam - pełen profesjonalizm.

 

Pozdrawiam MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jedynke" polecam :rolleyes: ale...

ale nie polecam bransolety... wykonanie bardzo slabe tej czesci jest - jakby od zupelnie innego zegarka - maskownice teleskopu z "blaszki" :/


czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mały nie jestem właśnie wiec duzy zegarek nie bedzie zawadzał na pewno.

Mniejsze już mam wiec chcialbym co wiekszego!

 

 

Pateonik - dlaczego akurat wybrales naciag reczny a nie automat?

 

Czytałem sporo przed zakupem, jak dla mnie to spora inwestycja, niespotkam ani jednej opini,że automat jest lepszy od automatu w drugą stronę juz tak,chocia nieliczne, jakoś niemogę ich teraz znaleźć. Unitas ( w wersji manualnej ) jest uważany za bardzo przyzwoity mechanizm i nigdy nie widziałem jego krytyki więc tak jakoś, bez jakiegoś wielkiego powodu, no i bardzo podobał mi się mały sekundnik jest inny jak w większości zegarków. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada z dokladnoscia itd.

czesto go nakrecasz? masz jakies zdjecia nadgarstkowe? jesli tak czy moglbys mi wyslac na e-mail?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada z dokladnoscia itd.

czesto go nakrecasz? masz jakies zdjecia nadgarstkowe? jesli tak czy moglbys mi wyslac na e-mail?

Idealny nie jest, robi w tej chwili równiutkie -12 sek / dobę, ale robi to dokładnie codziennie. Ma tak od nowości, myślałem o regulacji, ale po konsultacji z wymienianym już w wątku kolegą Piotrem, od którego pochodzi zegarek ( Polecam, super kontakt ) postanowiłem dać mu jeszcze czas na dotarcie do konca wakacji... Zważywszy, że do tej pory nosiłem raczej stare chronometry taki wynik jest dla mnie akceptowalny. Zobaczymy po wakacjach, skoro robi te 12 s równo co dzień myślę, że jak się go popchnie będzie super. Generalnie jestem b. zadowolony. Jeśli miałbym się czepiać to brakuje mi tylko 2 rzeczy: "stopo sekundy" i zakręcanej koronki. Trochę niepokoje się o te 200 metrów bez dokręcanej koronki, ale z drugiej strony producent wie co robi, pływać można spokojnie test pod żaglami też już przeszedł - łacznie z wpadaniem do wody więc niepowinno być problemu bardziej to obawa na przyszłość uszczelki lubią się zużywać...

Co do fotek nadgarstkowych są gdzieś na forum ładniejsze niż ja potrafię zrobić, ale oczywiście jak będziesz baaaaaardzo chciał to cos wymyślę. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równiez polecam piotrkrakow za elastyczność i profesjonalizm.

Z tych które pokazałeś ja postawiłbym na automat i raczej 3874 tylko ten nowy brązowy :D. Ma bardzo fajną strukturę tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak widzę wpierw musisz zdecydować czy z naciągiem manualnym czy automat (wybrałbym automat - "oglądacze" robią oczy i pytają jak to jest,że nie trzeba nakrecać, ale ponoć trwalsze są z naciągiem manualnym, choć i jedne i drugie od lat funkcjonują w starych czasomierzach), później warto zastanowić się nad rozmiarem - ja osobiście wybrałem Combat 6 z czarną tarczą i indeksami cyfrowymi - taki do mnie przemawia a i rozmiar faktycznie ma znaczenie - nadgarstek u mnie nie za gruby wobec czego już Combat 6 wydaje sie duży a wypukłe szkiełko jeszcze to potęguje;

jeśli miałbym wybierać to pewnie odrzuciłbym czwórkę a wybór ograniczyłbym do jedynki i dwójki, które generalnie są estetycznie bliskie - zaznaczam, że to ocena subiektywna - nie podoba mi się mieszanina cyfr arabskich i rzymskich;

co do dokładności - myślę, że wybierając zegarek tego typu należy się liczyć z tym, iż będzie ciut spieszył lub późnił, ale przecież chodzi o charakter a dokładny czas to wszyscy mamy w smartfonach

 

zdecydowanie polecam kontakt z piotrkrakow - gdy się z Nim widziałem to właśnie Incursore miał na ręku - myślę, że jako przedstawiciel może podzielić się cennymi spostrzeżeniami pomocnymi w wyborze - a na marginesie, Pamiętaj, to Ty go będziesz nosił i tylko Tobie musi się podobać, przy okazji proponuję poprzymierzać

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

napewno jesli bym kupowal to byloby to

GLYCINE Incursore 46mm 3874.19

 

narazie odlozylem zakup. w gre wchodzi jeszcze epos sportive. zastanawiam sie czy nie kupic omegi w automacie ale to juz ceny ~ 10k jak nie wiecej wiec jak bede mial wiecej czasu to cos zakupie :(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.