Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

porcelanowy

Seiko SKX007... i wszystko w temacie ]:->

Rekomendowane odpowiedzi

Może zanim Seiko zatopi Orienta skorzysta z wiedzy dotyczącej konstrukcji modułu automatycznego naciągu który w mechanizmach Orienta jest nieprawdopodobnie wydajny - startuje przy podnoszeniu zegarka, nakręca na full po ok 2-3 godzinach deskdivingu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zegarek "sportowy', wymaga aktywności :)

Przeciętny człowiek wykonuje około 40,000 ruchow lewą ręką,to wystarczy by nakręcić 10 zegarków, nie jeden, pod warunkiem ze są sprawne.

Poprawiaj częsciej włosy, nakrecisz zegarek, no i bedziesz ładniej wygladał..;)

 

No i przy biurku nie śpimy :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zanim Seiko zatopi Orienta skorzysta z wiedzy dotyczącej konstrukcji modułu automatycznego naciągu który w mechanizmach Orienta jest nieprawdopodobnie wydajny - startuje przy podnoszeniu zegarka, nakręca na full po ok 2-3 godzinach deskdivingu..

Potwierdzam. Orient po podniesieniu rusza i rzeczywiście nakręca się bardzo szybko. Jazda po mieście samochodem przez godzinę i prawie maks na wskazaniu rezerwy chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Orient po podniesieniu rusza i rzeczywiście nakręca się bardzo szybko. Jazda po mieście samochodem przez godzinę i prawie maks na wskazaniu rezerwy chodu.

Co z kolei skutkuje tym, że obecny w wiekszosci modeli wskaźnik rezerwy jest praktycznie cały czas na full..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest wkurzające, bo jeśli nosisz tylko Orienta to wskaźnik jest tylko zbędnym dodatkiem. Robi za ozdobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest wkurzające, bo jeśli nosisz tylko Orienta to wskaźnik jest tylko zbędnym dodatkiem. Robi za ozdobę :)

Wkurzające jest, że zegarek ma cały czas dostępną maksymalną rezerwę chodu? Można go zdjąć i bez stresu poleży ze 40 godzin. Nie rozumiem. Można zawsze kupić drugi zegarek i nosić je na przemian. Wtedy rezerwa jest bardziej przydatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, pomysł z drugim zegarem przedni! :) Na szczęście jutro odbieram drugi zegarek od zegarmistrza i rezerwa w Oriencie wreszcie nabierze sensu.

 

Co ciekawe drugi zegarek nie ma rezerwy, co zapewnia dodatkowy dreszczyk emocji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek co go odbieram, to Seiko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recka, otwieranie piwa boskie. ;)

 

Ja osobiście uwielbiam mojego SKX wyłącznie za wygląd. Prosty, legendarny design, zgeometryzowane kształty, gruby bezel - typowy tool watch. Jednak ten werk 7s26... jak dla mnie złom. Rotor mało wydajny, mechanizm mało precyzyjny, dzisiaj łatwo w tym budżecie zmieścić o wiele lepsze konstrukcje.

Porównywalny Orient 46943 w moim Ray-u: znaaacznie bardziej efektywny rotor, o niebo lepsza dokładność. Niemniej Seiko ma bardziej unikatowy wygląd. ;) Polecam posiadanie obu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX007 jak dla mnie jest trochę za mały. Ustąpił u mnie miejsca Orientowi Big Mako :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzję anglojęzyczną Skx007 i było tam o kopercie 41mm oraz wr200. Czy to jakoś błąd czy modele z różnych okresów różniły się między sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koleś samodzielnie mierzył i tak mu wyszło? Wszystkie źródła podają 42mm. Co do WR200 to nie wiem o co Ci chodzi, tyle ma, w końcu spełnia normę ISO 6425 bodajże... 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koleś samodzielnie mierzył i tak mu wyszło? Wszystkie źródła podają 42mm. Co do WR200 to nie wiem o co Ci chodzi, tyle ma, w końcu spełnia normę ISO 6425 bodajże...

To zdaje się że było tam (albo jeszcze gdzieś) o wr150. Ok czyli różnic nie ma, stary czy "dzisiejszy" to to samo.

Chyba to jakaś autosugestia bo nowe na zdjęciach wydawały mi się bardziej obłe na krawędziach koperty. Stąd pomysł że inne rzeczy może też się różnią w zależności od okresu produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poradźcie. Wiem, że SKX007 posiada główne dwa teleskopy na wymiar 22mm.

Chciałbym jednak zapytać jaki wymiar mają mniejsze teleskopy przy mikroregulacji?

Pech chciał, że jeden się uszkodził. Na oko wygląda mi to na 20mm. Czy ma ktoś wiedzę jakie są to dokładnie wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

JogiBabu, aleś temat odkopał. Nawet nie pamiętałem, że zakładałem :)

 

Przy oryginalnej bransolecie?

Sprawdzę późnym wieczorem ale na 92% tam teleskop ma 18mm.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

JogiBabu, aleś temat odkopał. Nawet nie pamiętałem, że zakładałem :)

 

Przy oryginalnej bransolecie?

Sprawdzę późnym wieczorem ale na 92% tam teleskop ma 18mm.

Złota łopata dla mnie!

Tak, oryginalna SuperJubilee :) 

Dziękie bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pomierzone - mikroregulacja oryginalnego zapięcia ma 18mm.

Dziękuję powtórnie kolego.

Jutro postaram się polatać po bazarach. Byłem dzisiaj u jednego zegarmistrza i za komplet zażyczył sobie 45zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latam po tych warszawskich bazarach lecz nie idzie ich znaleźć. O ile klasyczne teleskopy na 22mm bez problemu to ich cieńszych odpowiedników to tej złączki za groma.

Podrzuci ktoś pomysłem gdzie szłoby to dostać lub zamówić online?

Dla jasności podrzucam fotkę o który teleskop mi chodzi :)

post-95682-0-40418300-1542554629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.