Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dugi1984

tough solar - casio g-shock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

Jestem świeżą osobą na forum i mam pytanie.

Mam zegarek casio g-shock gw-1310 (taki jak na filmie

) od jakis 6lat. (wiec juz przedłużona gwarancja nie zadziała.

Nie miałem żadnych problemów z baterią jak do tej pory. cały czas włączyna była synchronizacja "WC" ale praktycznie nie korzystałem z podświetlenia (i tak niewiele dawały 2 biedne diody po bokach.

 

Mam pytanie ile powinien wytrzymać akumulatorek? Już nawet po wyłączeniu synchronizacji, zegarek zaczyna się spóźniać po 2-3dniach.

Funkcja PS (power save) cały czas załączona. Zegarmistrz mi powiedział ze koszt takiej baterii to ponad 100zł. :/

 

Ile wam wytrzymują takie baterie?

 

Jaka tam wogóle jest bateria? Można gdzieś na allegro ją gdzieś taniej wyrwać?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten typ z tamtych lat tak ma

pisałem o tym jako argument przeciw dla zwolenników tej technologii (średnio 4 lata zwykłej baterii za 10zł kontra 6 lat za 10x więcej - no ale podobno można sobie wtedy wciskać wszystko do woli tongue.gif)

 

cena jaką przedstawiasz normalna - nie ma nic za darmo

może znajdziesz taniej w sklepach elektrotechnicznych, jeżeli potrafisz sam sobie zmienić

i to nie jest bateria tylko akumulator - chociaż wygląd ma identyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dugi1984: Spróbuj poszukać tego akumulatorka np. w sklepie www.timepol.pl, model baterii/akumulatorka powinieneś mieć napisany za równo w instrukcji obsługi jak i na dekielku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój post na temat TS, akurat na przykładzie GW1310 :D

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/60182-wave-ceptor-i-tough-solar-na-przykladzie-gw-1310/page__p__659292#entry659292

 

Jeśli mogę poradzić, zadzwoń do centralnego serwisu Casio w Sochaczewie i dowiedz się o koszt akumulatorka. Naprawdę niektóre ceny w Sochaczewie są niższe niż u pobliskiego bateryjkarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej, omijaj szerokim łukiem załatwianie jakichkolwiek spraw przez sklepy, bo oni do ceny serwisu doliczają swoją marżę, tak jak dipsy007 napisał, zadzwoń do Sochaczewa lub skontaktuj się z nimi przez ich stronę zibi.pl (masz tam formularz kontaktowy), odpowiadają szybko i konkretnie.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.