Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gibgibon

Co się stało z moim Gx-56-4er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy i mam od wczoraj problem z moim g-shockiem. Mianowicie wczorajszego dnia byłem na zakupach bo szukałem kurtki zimowej. Gdy wróciłem do domu moja dziewczyna zauważyła, że zniszczył mi się zegarek. Spojrzałem i rzeczywiście coś się zrobiło bo ma takie jakby czarne przetarcia na pasku i obwódce z napisem g-shock i protection. Dopóki nie przymierzałem tych kurtek było wszystko ok. Wczoraj próbowałem wyczyścić to spirytusem i wodą z mydłem ale niestety nic to nie dało. Naprawdę głupia sprawa bo takich rzeczy nie spodziewałbym się po zegarku za 5 stówek. Sądzę, że na to wpływ mógł mieć materiał jakiejś kurtki.Miałem kupić jeszcze sobie dodatkowo dw-6900-7er ale jeśli to samo miałoby się stać z białym to jest masakra. Teraz piszę z telefonu, ale jak będę miał dostęp do kompa to wrzucę zdjęcia jak to wygląda. Mam nadzieję, że ktoś pomoże. Pozdrawiam

 

///edit:

Zdjęcia na chwilę obecną

img0535lu.jpg

img0533o.jpg

img0534x.jpg

A to zdjęcie jak wyglądał dokąd nie mierzyłem tych kurtek

1eouc1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie zwyczajnie pasek zafarbował od kurtki.

To po prostu jest niedoskonałość tej wersji kolorystycznej.

Tu masz rozwinięcie tematu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/64593-g-shock-gx-56-a-brudzenie/

 

Jeżeli byś miał inną wersje kolorystyczną(standartową- czarną) to by nie było problemu.

ps.przykład http://www.zegarkowy.pl/p/pl/613/casio+gx-56-1ac.html


Casio Gw 9200 Riseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie zwyczajnie pasek zafarbował od kurtki.

Na to niestety wychodzi.Szkoda jednak, że nie ma czym tego usunąć. Teraz mogę jedynie przestrzec tych którzy mają matowe g-shocki by nie przymierzali i kupowali ciemnych kurtek puchowych Nike. Ja akurat chciałem kupić pomarańczowa pod kolor gx56 ale była do bani bo nie miała porządnych ściągaczy przy rękawach a zegarek zawsze noszę odsłonięty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurtka farbuje zegarek? :) Nie świadczy to dobrze o tym g-shocku, ale o kurtce tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TEJ ręce nosisz ten zegarek? :)

Lepiej wygląda właśnie z tymi przebarwieniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem mam chudy nadgarstek ale nic na to nie poradzę, że podobają mi się duże zegarki :)

Na początku jak go dostałem to wydawał się ogromny, ale już tak się przyzwyczaiłem do niego i jest w porządeczku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

wooooow...pochwal sie jakie to kurtki przymierzałes bo trzeba je omijać szerokim łukiem,zreszta i tak nie lubie NIKE:)

 

 

a co do zegarka to sprawdz ocet lub pomieszany sok z cytryny z solą [łyzeczka soli i 10-15 kropel soku]

powstaje taki delikatny domowy kwas do jedzenia hehehe

lub alkohol metylowy lub etylowy - nie wiem który sie pije,bo nie pije ale na pewno musisz wypróbować ten rodzaj alkoholu który sie nie pije:) bo spirol jest słaby :)

 

 

kiedys miałem malenkie zabrudzenie na GW206 [biały mat] i usunołem to wacikami nasączonymi 70%towym alkoholem isopropylowym które używam do zastrzyków

podziałało w 110%

 

ewentualnie uzyj delikatnie rozcieczalnik - ale w miejscu od nadgarstka bo nie wiadomo jak sie zachowa ten mat

 

jedno jest pewne,zachowaj ostroznosc z tymi moimi sposobami i zalecam je wykonac gdzies w mało widocznym miejscu bo nie chce Ci kupowac nowej obudowy :D)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wooooow...pochwal sie jakie to kurtki przymierzałes bo trzeba je omijać szerokim łukiem,zreszta i tak nie lubie NIKE:)

 

 

a co do zegarka to sprawdz ocet lub pomieszany sok z cytryny z solą [łyzeczka soli i 10-15 kropel soku]

powstaje taki delikatny domowy kwas do jedzenia hehehe

lub alkohol metylowy lub etylowy - nie wiem który sie pije,bo nie pije ale na pewno musisz wypróbować ten rodzaj alkoholu który sie nie pije:) bo spirol jest słaby ;)

 

 

kiedys miałem malenkie zabrudzenie na GW206 [biały mat] i usunołem to wacikami nasączonymi 70%towym alkoholem isopropylowym które używam do zastrzyków

podziałało w 110%

 

ewentualnie uzyj delikatnie rozcieczalnik - ale w miejscu od nadgarstka bo nie wiadomo jak sie zachowa ten mat

 

jedno jest pewne,zachowaj ostroznosc z tymi moimi sposobami i zalecam je wykonac gdzies w mało widocznym miejscu bo nie chce Ci kupowac nowej obudowy :D)))

 

Nie4 pije się alkoholu metylowego a etylowy to spirytus:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

no..czyli proste...zainteresowany musi wypróbowac alkohol metylowy ... napisałem jeden lub drugi bo nie wiem który to techniczny i dodałem ze musi wypróbowac ten który sie nie pije bo ten który sie pije jest za słaby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno (ja nigdy nie próbowałem) alkohol isopropylowy dobrze czyści g-shocki -> http://www.ehow.com/how_6725741_clean-white-shock.html

 

 

Tip: W każdej aptece za ok 3zł można kupić preparat dezynfekujący do skóry o nazwie "Leko"

W istocie jest to 10 gazików nasączonych 70% alkoholem isopropylowym ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Do czyszczenia a raczej wybielania bialych G to perhydrol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

i wyczysciles jakos tą 56tke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Czysciutka jest wiec nie ma potrzeby aby ja czyscic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

chodziło mi o tego króla w pomaranczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość non4me

ile cm masz nadgarstek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wyczysciles jakos tą 56tke??

Te specyfiki co pisaliście nic nie dały, więc aż spróbowałem rozpuszczalnika i niestety też nic to nie dało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te specyfiki co pisaliście nic nie dały, więc aż spróbowałem rozpuszczalnika i niestety też nic to nie dało :)

 

Spróbuj się do tego przyzwyczaić ;) tak jak ktoś napisał wcześniej to jest G-shock i takie rzeczy mu pasują :) a jak faktycznie nic nie pomaga to spróbuj zamówić nowy bezel i pasek,natomiast jeśli nie zależy Ci tak na kolorze to sprzedaj go i kup czarnego gx56.Heh jest jeszcze opcja czarny bezel i pasek do tego modelu i zrobic przekładkę:) kombinuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz już zdążyłem się do tego przyzwyczaić chociaż byłbym bardzo zadowolony jeśli znalazłby się jakiś sposób, specyfik który by to doczyścił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz już zdążyłem się do tego przyzwyczaić chociaż byłbym bardzo zadowolony jeśli znalazłby się jakiś sposób, specyfik który by to doczyścił

 

hmm jak już mówiłeś że nawet rozpuszczalnik nie pomógł to nie wiem :rolleyes: Koledzy tez już tu chyba wpisali wszystkie sposoby na oczyszczenie kolorowego G o których słyszałem..Ja niestety nie pomogę bo sam nigdy nie miałem podobnego problemu ani kolorowego G-Shocka.. Życzę powodzenia w dalszej walce z przebarwieniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spytałem się w szkole mojej byłej nauczycielki od laboratorium jak usunąć te plamy to poradziła bym użył w niewidocznym miejscu domestosu. Zobaczymy co z tego wyjdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokój.

G to ma się właśnie ubrudzić, sterylny wygląda jak metroseksualna p*zda.

Sprawdz:

- woda utleniona,

- jakiś wybielacz/proszek do prania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.