Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

seb

jelonkielon - czy ktoś kupował u tego sprzedawcy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam na oku nast. ofertę allegro :

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1864323807

 

Czy ktoś z Was kupował u tego sprzedawcy ? Czy to solidny gość ? Zegarki oferowane przez niego wyglądają na oryginalne więc niejako na wszelki wypadek pytam także o tę kwestię .

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie - w tym także czy to dobra oferta.

 

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem, ale chciałem, lecz sprzedawca wzbudził moje podejrzenia. Na każdej swojej aukcji w opisie umieszcza wzmiankę, że zegarek jest w stanie idelanym, zarówno wizualnym jak i mechnicznym. Natomiast na zdjęciach widoczne sa delikatne mikroryski i przetarcia. Zapytałem go co rozumie przez stan idealny opisując swoje zastrzeżenia, ale nigdy nie odpisał. Wnioskuję, że jest to handlarz, nie pasjonat, więc przed zakupem zalecałbym daleko posuniętą ostrożność.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u niego Omegę i mogę powiedzieć że transakcja była udana.

Omega zgodna z opisem,dobra cena.Mogę Ci polecić tego allegrowicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było co najmniej kilka tematów na forum :) poszukaj. Z tego co pamiętam to raczej wszystko było "OK"


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podłączyć do tematu.

Ja również jestem zainteresowany zegarkiem od tego sprzedającego

http://allegro.pl/om...1875988695.html

 

Czy zegarek wygląda na oryginalny? Zadałem już pae pytań sprzedającemu, teraz czekam na odpowiedz.

 

Zauważ, że sprzedający kłamie w aukcji. Podaje, że cena rynkowa tego modelu to 17100, tymczasem 17100 kosztuję wersja 3573, czyli wersja z szafirem. Wersja z pleksiglasem jest tańsza.

 

 

Ponadto dla mnie nie jest w idealnym stanie tak jak to opisuję na aukcji, co zwłaszcza widać na ostatnim miejscu.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że sprzedający kłamie w aukcji. Podaje, że cena rynkowa tego modelu to 17100, tymczasem 17100 kosztuję wersja 3573, czyli wersja z szafirem. Wersja z pleksiglasem jest tańsza.

 

 

Ponadto dla mnie nie jest w idealnym stanie tak jak to opisuję na aukcji, co zwłaszcza widać na ostatnim miejscu.

 

 

Bardzo dziękuję za te uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za te uwagi.

 

Ja zrezygnowałem z transakcji z tą osobą. Za późno do mnie oddzwonił i do spotkania w KRK dojść nie mogło - a kupować tylko na podstawie takich sobie fotek nie zamierzam. W rozmowie tel. sprawiał pozytywne wrażenie - no, bardzo zależało mu przeprowadzenie transakcji poza allegro (kusił konkretnym zjazdem z ceny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z transakcji z tą osobą. Za późno do mnie oddzwonił i do spotkania w KRK dojść nie mogło - a kupować tylko na podstawie takich sobie fotek nie zamierzam. W rozmowie tel. sprawiał pozytywne wrażenie - no, bardzo zależało mu przeprowadzenie transakcji poza allegro (kusił konkretnym zjazdem z ceny).

 

To ze chcial handlowac poza Allegro konkretnie zjezdzajac z ceny, to tylko argument przeciwko niemu. Prowizje nie sa takie wysokie, a przeprowadzenie transakcji bokiem, stawia cie potem na straconej pozycji. Raz dalem sie tak wysterowac, ale nie chodzilo o zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,właśnie - dlatego odpuściłem sobie tego TAGa. Mimo że kusił... oj kusił ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,właśnie - dlatego odpuściłem sobie tego TAGa. Mimo że kusił... oj kusił :D;)

Ja kupiłem u Pana Jelonakielona ten zegarek: http://allegro.pl/tag-heuer-aquaracer-chronograph-automatic-i1804199759.html

Zrobiłem to poza allegro ponieważ cena poszła wtedy znacząco w dół a następny komentarz mi nie jest potrzebny.Zegarek przyszedł w świetnym stanie , mogłem sobie go obejrzeć przed zapłaceniem za paczkę więc ryzyka nie było.Sprzedający miły i bardzo rzeczowy i słowny.Ja złego słowa powiedzieć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u Pana Jelonakielona ten zegarek: http://allegro.pl/tag-heuer-aquaracer-chronograph-automatic-i1804199759.html

Zrobiłem to poza allegro ponieważ cena poszła wtedy znacząco w dół a następny komentarz mi nie jest potrzebny.Zegarek przyszedł w świetnym stanie , mogłem sobie go obejrzeć przed zapłaceniem za paczkę więc ryzyka nie było.Sprzedający miły i bardzo rzeczowy i słowny.Ja złego słowa powiedzieć nie mogę.

 

To nie chodzi o kolejne komentarze tylko o bezpieczeństwo transakcji . W razie jakichś kłopotów (podróba, niesprawny mechanizm, towar kradziony) po prostu łatwiej dochodzić swych racji . Mniejsze ryzyko, większa kasa, ot co... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o kolejne komentarze tylko o bezpieczeństwo transakcji . W razie jakichś kłopotów (podróba, niesprawny mechanizm, towar kradziony) po prostu łatwiej dochodzić swych racji . Mniejsze ryzyko, większa kasa, ot co... ;)

 

No to jest fakt niezaprzeczalny.W sumie o tym nie myślałem , ale ja ogólnie jak się na coś napalę to nie myślę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że sprzedający kłamie w aukcji. Podaje, że cena rynkowa tego modelu to 17100, tymczasem 17100 kosztuję wersja 3573, czyli wersja z szafirem. Wersja z pleksiglasem jest tańsza.

 

 

Ponadto dla mnie nie jest w idealnym stanie tak jak to opisuję na aukcji, co zwłaszcza widać na ostatnim miejscu.

Rzetelny, poprawiono cenę wyjściową w opisie co przemawia na jego korzyść :P

 

a co do mikrorysek? eee no znowu nie przesadzajmy,to nie zegarek w stanie magazynowym tylko powystawowym których uniknąć siłą rzeczy się nie da.Szczerze, gdyby nie usser bobwoj nawet bym nie zwrócił na to uwagi. Są do wypolerowania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzetelny, poprawiono cenę wyjściową w opisie co przemawia na jego korzyść :P

A więc jest szansa że czyta nasze forum:)


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ,no pewnie,że tak Z czegoś trzeba czerpać wiedzę :P

 

Nie wiem ,myślę ,że handlarze,sprzedawcy też muszą takową posiadać(czerpać) by nie zdarzały się im wtopy.A wiadomym jest że kręgi pewnych zainteresowań są w dobie netu nie znowu takie bez anonimowe (bez osobowe) jakby to wydawać sie mogło.

 

Im sprzedawca zdrowszy tym dłużej będzie funkcjonował, przy czym nabywca będzie zadowolony :D ot symbioza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzetelny, poprawiono cenę wyjściową w opisie co przemawia na jego korzyść B)

 

a co do mikrorysek? eee no znowu nie przesadzajmy,to nie zegarek w stanie magazynowym tylko powystawowym których uniknąć siłą rzeczy się nie da.Szerze gdyby nie usser bobwoj nawet bym nie zwrócił na to uwagi. Są do wypolerowania. :)

Jednak na mojego maila z pytaniem nie odpowiedział. Prosiłem, aby wyjaśnił dlaczego opisuję zegarek, że jest w stanie idealnym, skoro ze zdjęć wynika co innego. Stan idealny to stan półkowy, kolekcjonerski, nienoszony, 10/10. Jeżeli widać rysy, otarcia nawet bardzo delikatne, powinno się to ująć w opisie, napisać, że jest to zegarek używany, w stanie bardzo dobrym z widocznymi delikatnymi śladami użytkowania i byłoby uczciwie.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Czasami sprzedawcy chcą,zamieszczają takie opisy by towar wiadomym jest sprzedał się jak najszybciej.Wszak wielkiej zmyłki w opisie nie ma oprócz tego,że ww przez Ciebie opis winien był może się może i tam znależć.

ALE !nie wiem jak inni ja tam wolę jedno uczciwe zdjęcie(wyrażne) niż 10 stron zachwalającego opisu.Według mnie, patrząc na innych ,,rzetelnych", którzy zamieścili swoje opisy pod tym co uwłacza fotografii to nie jest tak żle ;)Zresztą,zawsze resztę można dopowiedzieć dzwoniąc do sprzedawcy bo w tym celu podał przecież nr tel. co też tak uczyniłem.

Dużo ostatnimi czasy kupowałem przez allegro czy ebay i proszę mi uwierzyć najmniej problemów (prawie żadnych ) mam z allegro.Jeśli było coś nie teges bez problemu był zwrot.To co powiedzieć o Chrono24? gdzie ,,wytrawni" dealerzy sprzedając automat podpisują go professional mechanic? No chyba ,że ja żyję w niewiedzy i to jest to samo :)

Dlaczego nie odpowiedział na Twojego maila nie wiem,też nie chcę być występować w roli czyjegoś adwokata :) Po częsci też rozumiem ludzi którzy prowadzą działalność w necie.Otrzymują setki reklam ,pytań,spamów itd no i nie zawsze jest czas by odpisać

Ja miałem taki przypadek z pewnym sprzedającym ,że kontakt był super do czasu gdy nie puściłem z 10-tego maila z zapytaniem prosto na adres mail, zamiast kontynuować opcję ;odpowiedż" z otrzymanej uprzednio wiadomości.Sprzedający nie wiedział o co mi chodzi i czego pytanie dotyczy :) Pomyślałem sobie zaraz, że to jakaś ściema i przekręt. Eeeh ten net.Jednego się nauczyłem kupując przez net a mianowicie że trzeba czasami czytać między wierszami, nie jestem prorokiem ale jak przeczytałem ,że zegarek nie jest mint tylko used to wiadomym było dla mnie, że jakaś ryska z pewnością będzie pomimo tego ,że w opisie jej nima a na zdjęciu jest :) to oczywiste. Tak bywa.Co nie znaczy wcale, że powinno tak być zawsze.

Może to różnica tolerancji i podejścia do określenia;stan idealny.New to new, bez pierdnięcia i ten tego a stan idealny to może taki ,który nie uwłacza godności nowemu ? sam nie wiem.

Chociaż, jakiś rok temu kupiłem wiatrówkę(karabin) za niemałą kasę, jako nową od popularnego sprzedawcy na alle.To com przeszedł i com zobaczył to film nawet nie opowie.

Powiedziałem sprzedawcy krótko;,że zwrot kasy mnie tylko interesuje (bo wysyłał 2 x) i za każdym razem nową lipę B) W przeciwnym razie, uprzedziłem ,że wystawie mu taką opinię po której ślepy milioner nie kupi u niego paczki śrutu.To działa.

Z innej beczki;lubię militaria z 2wś,na ebay z USA kupiłem kurtkę lotniczą z 2wś, oryginał.Opis zgodny ze zdjęciami,foty piękne.Kurtka doszła na czas a po wyciągnięciu z paczki rozleciała się w rękach.Na maila ze założonej sprawy czekałem 3 msc w którym była zdawkowa wiadomość ; towar zgodny z opisem I po ptokach

Jeśli ktoś się utrzymuje z takiej działalności lub ma z tego niezłą kasę to zależy mu na nieskazitelności i dobrej opinii.To oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzacie, skoro ma opcję wysyłki za pobraniem i sprawdzenia zawartości to jest to w miare bezpieczna transakcja. Po drugie opisy zawsze są radosna tworczością służącą zachęceniu, wkręceniu i sprzedaży, chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie traktuje tego pienia poważnie?

Natomiast z tego co pamiętam była dyskusja na temat sprzedawanej przez niego Omegi Seamaster, bo nie wyglądała ona najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u Pana Jelonakielona

 

a czy otrzymałeś jakiś dokument umowe czy rachunek?

mam na oku jeden zegarek ale chciał bym mieć wszystko cacy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.