Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stierlitz

Modowanie Lorusa (divera z automatem Seiko)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno Lorusa model rl413ax9, założyłem gruby pasek i tak mi się spodobał, że noszę go prawie codziennie.

Jest jeden problem - strasznie słabo świeci, o jakiejkolwiek funkcjonalności w warunkach nocnych nie ma mowy. Zegarek podoba mi się stylistycznie i trochę szkoda będzie ingerować w jego wygląd, jednak ze względu na tryb życia luma jest dla mnie ważna. Tu pojawia się pytanie - czy części modowe/oryginalne przeznaczone dla Seiko będą do niego pasowały ?

Potrzebuję tarczy i wskazówek z możliwie najmocniejszą, najbardziej długotrwałą lumą. Wizualnie jak najbliższe fabrycznym, proste bez fajerwerków. Przykładowo tarcza od skx171 by mnie satysfakcjonowała, zależy mi na srebrnych ramkach indeksów, tylko nie wiem jak z rozmiarem. Wskazówki białe, też ze srebrnymi obwódkami, co do kształtu podobają mi się te w Oriencie Big Mako, albo jakieś sumopodobne.

Nie dysponuje dokładnymi wymiarami tarczy, postaram się czegoś więcej dowiedzieć.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabierasz się za modowanie a boisz się utraty gwarancji...? :lol:

 

 

Tarczę dopasowuje się do mechanizmu i jednocześnie do punktu umiejscowienia koronki (godz. 3 lub 4), ze względu na nóżki mocujące tarczę do werku.

Sam mechanizm jest zapewne niemal identyczny z którymś z rodziny 7S, więc po sprawdzeniu czy tak jest faktycznie szukasz tarczy do np. 7S26 z koronką na godz. 3. Wskazówek do Seiko jest mnóstwo.

 

Możesz też zakombinować z nałożeniem Superluminovy na indeksy i wskazówki ale tutaj efekt może być inny od oczekiwanego i bez fachowca się pewnie nie obejdzie.

I zdajesz sobie sprawę, że po zmodowaniu zegarek zmienić się może do tego stopnia, że już go codziennie nosił nie będziesz? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba czegoś nie rozumiem-nie chcesz otwierać zegarka do pomiaru tarczy zegarka żeby nie stracić gwarancji,ale chcesz mieć mocniejszą lumę i inne wskazówki,a jak to chcesz zrobić bez otwierania zegarka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyraziłem się klarownie, nie chciałem go otwierać teraz do pomiaru. Jak będę miał pewność, że mam odpowiednie części to oczywiście zaniosę go do zegarmistrza w celu ich montażu.

Myślałem, że może ktoś dysponuje dokładnymi wymiarami a głupio byłoby utracić gwarancję i finalnie nie dopasować żadnego cyferblatu.

Ze wskazówkami sytuacja wydaje się prosta. Nałożenie lumy odpada, można tylko zegarek oszpecić.

Zmierzę średnicę tarczy i rozejrzę się na rynku zgodnie z sugestiami kolegi tytoosa. Może modowa tarcza od Seiko FFF będzie odpowiednia, bo werk niby identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytoos przemyślałem twoje słowa, faktycznie mogę go tak oszpecić, że nie będzie się nadawał do noszenia. Warto posłuchać mądrej rady, zostawię go w stanie oryginalnym. Zawsze to jakiś pretekst, żeby w ramach uzupełnienia kupić kolejny zegarek. Temat uważam za wyczerpany, przepraszam za niepotrzebne zawracanie głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej ci wyjdzie kupić Seiko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodziło o koszty, tylko chwilowe fanaberie. Seiko kupie jeszcze nie jedno, tego jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.