Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

muchacho_

Armida A1

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladajac fora w poszukiwaniu czegos fajnego natknalem sie na marke o nazwie Armida. Jest to firma z siedziba w Hong Kongu, ktora specjalizuje sie w produkcji diverow. Wiem, ze na tym forum nie ma zbyt wielu sympatykow chinskich zegarkow, ale uwazam, ze ten model Armida A1 zasluguje na szczegolna uwage.

 

Za 700 USD z wliczona przysylka dostajemy zegarek o nastepujacej specyfikacji:

 

- ETA 2824-2

- 316l stainless steel case

- Black dial

- All white hands

- C3 lumed bezel, hour markers and hands

- 45 mm case diameter

- 46mm bezel diameter

- Lug to lug 50mm

- Lug distance 24mm

- Height incl. highly domed crystal 19mm

- Sapphire crystal 3.8 mm- highly double domed

- Anti reflective coating on the inside crystal

- 24mm nato strap and rubber strap

- Waterproof to 1000m/3300feet

- Individually engraved case back

- Screwed and signed crown 8mm

- 1 Year International Warranty

 

Glownym punktem przyciagajacym uwage jest groteskowo wrecz wypukle szafirowe szkielko. Wiem, ze nie kazdemu bedzie sie to podobac, ale mnie urzeklo. Poza tym zegarek oferuje masywna koperte w stylu vintage i swietna lume, z opinii w necie wynika, ze jest nawet lepsza niz w diverach Seiko.

 

Strasznie napalilem sie na ten zegarek i nie wykluczone, ze jego producenci dostana moje ciezko zarobione pieniadze w niedalekiej przyszlosci ;)

 

Ponizej video-recenzja, ktora IMO lepiej oddaje urok tego zegarka niz jakiekolwiek zdjecia ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=J2Fkauek4gw


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel Armidy nie jest Chińczykiem. Produkcja jest w Hong Kongu przez Fullswing Industrial Company Limited, jeśli dobrze pamiętam. Ta sama firma produkuje zegarki dla Helsona i Benarus no i wielu innym firmom, może nawet tym "zacnym" szwajcarskim.

Miałem ten zegarek, ale z Miyotą. Bardzo fajnie zrobiony i tylko nieznacznie gorzej od Helsona wg. mnie. Sprzedawca godny polecenia i da się dogadać, tzn. cło/vat nie są takie pewne. ;) Ponadto na WUS był opisany przypadek, że zegarek wysłany do naprawy został skradziony - doszło puste pudełko. Armida wysłała nówkę sztukę bez dodatkowych kosztów!

Warto skorzystać ze zniżki oceanictime - $100 upustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek naprawdę ładny. specyfikacja ciekawa-pod warunkiem że to co napisane pokrywa się z tym co dostaniemy.

Ale i tak nie zaryzykował bym 700$ za ,,czajnałacz''

jakoś nie mam zaufania do małych żółtych rączek.


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alles, może na początku zapoznaj się z tematem boutique divers, tzn. produkcją Boschetta, Helsona, Benarusa, Zixena, Haliosa i innych i dopiero wtedy wypowiadaj się w stylu "czajnałocz", "małe żółte rączki". Wystarczy użyć googla i nie znajdziesz niezadowolonych klientów. Była tylko jedna afera z użytkownikiem Helsona Sharkmastera (Francuz chyba), który chciał oczernić Helsona właściwie bezpodstawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alles, może na początku zapoznaj się z tematem boutique divers, tzn. produkcją Boschetta, Helsona, Benarusa, Zixena, Haliosa i innych i dopiero wtedy wypowiadaj się w stylu "czajnałocz", "małe żółte rączki". Wystarczy użyć googla i nie znajdziesz niezadowolonych klientów. Była tylko jedna afera z użytkownikiem Helsona Sharkmastera (Francuz chyba), który chciał oczernić Helsona właściwie bezpodstawnie.

 

This.

To sa naprawde swietnej jakosci zegarki za rozsadna cene. Za zegarek podobnej jakosci z napisem swiss made trzeba zaplacic wielokrotnie wiecej. Czy warto to kwestia indywidualna kazdego z nas.

Wydaje mi sie, ze Armida warta jest swoich pieniedzy i jest swietna alternatywa dla innych Vintage Diverow, to zegarek z charakterem ;)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mam prawo mieć własne zdanie?

nie powiedziałem że jest to zły zegarek.

Ja po prostu nie kupiłbym chińczyka i tyle.

Nie napisałem ,,nie kupuj bo to chiński szajs'' tylko napisałem że ja bym w to nie wszedł!


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alles, to że nie kupiłbyś chińczyka spoko, ale kogo to interesuje i czy to jest na temat? IMO to offtopic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto skorzystać ze zniżki oceanictime - $100 upustu.

 

A jak się korzysta ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac fora w poszukiwaniu czegos fajnego natknalem sie na marke o nazwie Armida. Jest to firma z siedziba w Hong Kongu, ktora specjalizuje sie w produkcji diverow. Wiem, ze na tym forum nie ma zbyt wielu sympatykow chinskich zegarkow, ale uwazam, ze ten model Armida A1 zasluguje na szczegolna uwage.

 

Za 700 USD z wliczona przysylka dostajemy zegarek o nastepujacej specyfikacji:

 

- ETA 2824-2...

 

Zegarki są fajne i ciekawe jednak warto doprecyzować, że modele A1 i A2 można kupić także na Miyocie 8215.

Tańsza opcja a IMO ciekawsza bo ta Miyota chociaż bez stopsekundy do także z dokręcaniem no i jest to prawdziwy wół roboczy, trwalszy i mniej zawodny od w/w ety.

Mnie jednak najbardziej podoba się model A4 ze stalowym bezelem, niestety, tylko z etą w środku ;)

 

PS

Lawnowerman, po włożeniu wybranego modelu do koszyka w polu "Coupon" wpisujesz po prostu "oceanictime" i klikasz GO.

Działa ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki są fajne i ciekawe jednak warto doprecyzować, że modele A1 i A2 można kupić także na Miyocie 8215.

Tańsza opcja a IMO ciekawsza bo ta Miyota chociaż bez stopsekundy do także z dokręcaniem no i jest to prawdziwy wół roboczy, trwalszy i mniej zawodny od w/w ety.

Mnie jednak najbardziej podoba się model A4 ze stalowym bezelem, niestety, tylko z etą w środku ;)

 

 

To prawda, jednak jest pewne 'ale' :P

W przypadku A1 wersja z Miyota ma plaskie szkielko. Dla mnie to niestety deal breaker, jezeli zdecyduje sie na ten model to tylko w wersji superdome ;)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.