Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ras232

Certina DS Action Diver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

 

Czy może ktoś już zaopatrzył się w tego Diverka ?? Bardzo, muszę się przyznać przypadł mi do gustu, a ponieważ nie miałem możliwości przymiarki, może ktoś z forumowiczów ma już doświadczenie z tym zegarkiem. Do 2,5 tyś nic podobnego nie mogłem wyszukać, a że lubię takie klasyczne Diverki zainteresowałem się Certiną.

post-38834-0-64285100-1324731869_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ofertę Steinharta, mają też klasyczne divery o nazwie Ocean 1, moim zdaniem ciekawszy od tej Certiny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że wart uwagi, jednak zauważyłem duże podobieństwo do klasycznego divera Rolexa, szczególnie wskazówka czy szkło powiększające, ale kilka wersji naprawdę świetnych... np. ten - OCEAN vintage Military - SUPER!! Czy jest dostępny w PL. można gdzieś obejrzeć i przymierzyć ?? Powiem szczerze, że muszę przed zakupem zegarek przymierzyć, najpierw Certine, ciekawy jestem jakie wrażenie zrobi na żywo... Podoba mi się bardzo bezel, inny niż zazwyczaj w Diverach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu Certina ma niepodważalną zaletę, mianowicie zegarki tej firmy są bardzo dobrze wykonane. Na Certinie raczej się nie zawiedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się do SCC w Katowicach, żeby po przymierzać Omegi i natknąłem się na tą Certine DS Action - świetny zegarek, skrojony jak na moją rękę (mam 18cm w nadgarstku) - też trochę zachorowałem na nią :)


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się do SCC w Katowicach, żeby po przymierzać Omegi i natknąłem się na tą Certine DS Action - świetny zegarek, skrojony jak na moją rękę (mam 18cm w nadgarstku) - też trochę zachorowałem na nią ;)

 

w końcu to zegarek roku, zdaje mi się :)


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zegarek za niebotyczną sumę, i zastanawiam się właśnie od strony wykonania, mechanizmu i ogólnego wyglądu jak się sprawuje... U mnie nadgarstek ma około 20 cm, jednak ważna jest szerokość nie obwód... Ostatnio miałem okazję przymierzyć Orienta Mako i Big Mako, pierwszy moim zdaniem ładniejszy (Ray wręcz idealny) wyglądał dobrze, (troszeczkę za mały) jednak Bigmac po prostu idealnie przy rozmiarze 44 mm, Certina ma 43 z groszami i powinna być w sam raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam divera Certiny (również DS Action), ale quartz chrono... Niemniej jednak jest to świetny zegarek i nie mam zamiaru się z nim rozstawać. Po prawie trzech latach użytkowania wylądował w serwisie - tydzień po zmianie baterii przestał działać. Ale tak jak mówię, ogólnie jestem zadowolony z niego. Lubię masywne zegarki, a ten taki jest. No... może nie aż tak masywny. ;) 42.5mm, 13mm i 187g.

 

1436cee79bf7ebd5med.jpg

 

Co do Steinharta, ostatnio nabyłem jeden z zegarków tej marki. Mianowicie Apollon. Solidność wykonania tego sikora jest na tyle dobra, że śmiało mogę powiedzieć, że na jednym Steinharcie nie poprzestanę.. :)

 

Reasumując, Certinę możesz brać w ciemno. Świetny zegarek, ale nieco oklepana marka za sprawą marketingu tej firmy.

Steinhart ma solidne zegarki w swej ofercie, ale niestety są to po prostu tańsze kopie Rolex'ów. Ale z racji tego, że na Rolex'a mnie nie stać chętnie bym nabył 44 Automatic bądż też wspomniany już Ocean Vintage Military. Decyzja należy do Ciebie.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina jest kapitalna. DS Action jest genialnie wykonana i świetnie leży na łapie. Stenek faktycznie naśladuje Rolka. Możesz być zadowolony z niego, ale sądzę, że Cytrynka będzie lepszym wyjściem. Gdybym nie zbierał na coś trochę innego, chętnie bym przygarnął Cytrynkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS Action Diver to rzeczywiście świetnie wykonany zegarek i nie bez przyczny wybrany zegarkiem roku ( w swojej kategorii oczywiście). Ja do zakupu podchodziłem trzy razy, rozważałem Steiharta, Longinesa - ostatecznie wygrała Certina i ani przez chwilę nie żałuję swojej decyzji. Znakomicie wykonany zegarek no może poza deklem, ale niezbyt często go oglądam bo ciągle gości na nadgarstku. Zdziwony jestem dokładnością: spieszy 4s/dobę nieustannie od 2 miesięcy. To dobry wynik zważywszy, że moja certina DS1 LE od pięciu miesięcy utrzymuje +13s/dobę. post-39382-0-84363500-1324810414_thumb.jpg

post-39382-0-06726200-1324810165_thumb.jpg

post-39382-0-54590500-1324810294_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS Action Diver to rzeczywiście świetnie wykonany zegarek i nie bez przyczny wybrany zegarkiem roku ( w swojej kategorii oczywiście). Ja do zakupu podchodziłem trzy razy, rozważałem Steiharta, Longinesa - ostatecznie wygrała Certina i ani przez chwilę nie żałuję swojej decyzji. Znakomicie wykonany zegarek no może poza deklem, ale niezbyt często go oglądam bo ciągle gości na nadgarstku. Zdziwony jestem dokładnością: spieszy 4s/dobę nieustannie od 2 miesięcy. To dobry wynik zważywszy, że moja certina DS1 LE od pięciu miesięcy utrzymuje +13s/dobę. post-39382-0-84363500-1324810414_thumb.jpg

 

Bardzo fajna ta CERTINA ;)

A ile ona ma szerokości w uszach?


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!! W związku z brakiem możliwości przymiarki ( na dzień dzisiejszy ) Certiny, mam nadzieję, że niedługo uda mi się w końcu wybrać do sklepu i ocenić w realu tego Diverka, trafiłem na forum i w sieci na jeszcze jedno cudo!!! a dokładnie na Davośkę Argo... Proszę szanownych kolegów o ewentualne uwagi co do tego Diverka, ponieważ poważnie zaczynam się zastanawiać który skonsumować :P Zastanawia mnie ten ceramiczny bezel ( nie mam pojęcia co to jest ) jak również zawór helowy, czytałem, na forum, że ktoś już upuścił gaz... Jakie ma zadanie i do czego służy ?? Szczerze powiedziawszy strasznie podoba mi się Certina, jednak Davosa również coś w sobie ma...

 

Dziękuję i pozdrawiam

A przede wszystkim dużo dobrego w Nowym Roku !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór helowy już rozgryzłem :P proszę ewentualnie o uwagi na temat tego Diverka... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie uwagi ;):) :)

On jest super, cena/jakosc... dla mnie rewelka!

 

Szczerze gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam już długo fajnego i oryginalnego nurka i jest problem, bo albo budżet nie pozwala (Aquatimer) albo zegarek coś naśladuje. Certinkę przymierzałem i nie powiem prawie się przekonałem ale jednak powoli skłaniam się do

Archimede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam już długo fajnego i oryginalnego nurka i jest problem, bo albo budżet nie pozwala (Aquatimer) albo zegarek coś naśladuje. Certinkę przymierzałem i nie powiem prawie się przekonałem ale jednak powoli skłaniam się do

Archimede

 

Właśnie jest taka Archimede na bazarku.


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquatimer wymiata, cena również... Ostatnio nawet bardzo spodobał mi się model Vintage, jednak również trzeba by sprzedać nerkę :) Kupiłem Certine, jestem bardzo zadowolony, jakość wykonania na wysokim poziomie i dokładność!!! około +1s/na dobę to chyba zadowalający wynik, poza tym jest dopracowana w każdym szczególe, tylko żeby była trochę większa... Dla kogoś z nadgarstkiem 17-19 cm będzie idealna :)W każdym bądź razie choroba postępuje jak to ktoś kiedyś powiedział i następna na liście jest Davosa, zbieram i liczę dni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Certina jest super a na Steinharta nawet nie patrz. Nie spotkałem jeszcze Stenka, który by nie miał żadnej wady a kilka ich w ręce miałem. Certina to bardzo dobrze wykonane zegarki, może i bez polotu, ale solidne i bez niedoróbek. Osobiście bardziej mi się podoba tarcza z wersji tytanowej, natomiast nie poolecam zegarków z tytanu bo są w obyciu strasznie plastikowe. Diver musi być ciężki.

No i super jakbyś dorwał poprzednią wersję tego zegarka - miała ciekawszy bezel.

Co do ceny to przy dobrych wiatrach kupisz za mniej niż 2 tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

 

Czy może ktoś już zaopatrzył się w tego Diverka ?? Bardzo, muszę się przyznać przypadł mi do gustu, a ponieważ nie miałem możliwości przymiarki, może ktoś z forumowiczów ma już doświadczenie z tym zegarkiem. Do 2,5 tyś nic podobnego nie mogłem wyszukać, a że lubię takie klasyczne Diverki zainteresowałem się Certiną.

 

Mam Certine DS Diver od 6 miesięcy i jestem zachwycony dokładnością chodu tego zegarka . Nie wiem czy trafiłem na super sztukę ponieważ na miesiąc spóżnia się 15 sekund . Przed Certiną miałem od nowości dwie Omegi Constelation i 007 żadna z nich nie była tak dokładna jak ten diver . Spóżniały się dziennie tyle ile obecnie spóżnia sie Certina na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie posiadam DS Podium Chrono ale baardzo choruję na divera, co do jakości Certinki to rewelacja.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada jaką zauważyłem, to rysujący się obrotowy pierścień, pozostała część jest ze szczotkowanej stali, co za tym idzie, wogóle nie zbiera rys, dokładność, wykonanie czy rozmiar - super, jest to naprawdę świetnie wykonany diver. Jakby coś to polecam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alle leży jedna DS Action Roberta K., korci mnie hehe


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Witam!!!!

 

Czy może ktoś już zaopatrzył się w tego Diverka ?? Bardzo, muszę się przyznać przypadł mi do gustu, a ponieważ nie miałem możliwości przymiarki, może ktoś z forumowiczów ma już doświadczenie z tym zegarkiem. Do 2,5 tyś nic podobnego nie mogłem wyszukać, a że lubię takie klasyczne Diverki zainteresowałem się Certiną.

 

 

 

Obecnie można go nabyć za około 2300.Wykonanie b.dobre.Robiony w Szwajcarii.Każdy egzemplarz z nr. identyfikacynym (czego nie można powiedzię o Steinhartach, które są anonimowe.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.