Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Darecki

Użytkownik
 • Content Count

  813
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Hobby
  podróże, wyprawy 4x4, góry, las i zegarki :)

Recent Profile Visitors

316 profile views
 1. Naszło mnie kupić pasek tej marki do Omegi, jednak po złych doświadczeniach z przesyłkami z USA (blue shark) zastanawia mnie gdzie jest siedziba tej firmy. Z ich strony wynika że jest to Bordeaux we Francji, jednak ceny są wdolarach amerykańskich, a dostawcą DHL co wskazywało by na USA. Zamawiał ktoś paski w Zealande? Jak wygląda w czasach pandemii kwestia przesyłki i czasu oczekiwania?
 2. 556 ma coś w sobie 11 lat temu jak kupowałem swojego, tu na forum koledzy stwierdzili że to zegarek który się szybko nudzi i zmienia właściciela... No i jak pisałem było to 11 lat temu a Sinn ma dożywocie. Nie jest najdokładniejszy, szybko się rysuje, ale idealnie leży i kocha wszelkie paski ze skóry i NATO. Te 39 mmm to optimum.
 3. Masz rację, ale nie wszystkie Generalnie duże były te autentycznie używane przez pilotów, noszone na rękawie kurtki... Fakt były duże. Teraz jednak te zegarki noszą zwykli ludzie (nie piloci nawet, bo oni używają prawdziwych narzędzi do odmierzania czasu) no i znowu wrócę do zamieszczanych tu zdjęć "budzików" na wątłych nadgarstkach forumowiczów Chyba, a raczej na pewno lepiej będzie wyglądał mały zegarek na łapie drwala niż duży na watłej rączce. Zresztą wracając do tych IWC to te 39-41 mm to chyba standardzik, raczej producenci już nie robią dawnych męskich rozmiarów tzn około 36 mm.
 4. Jak jest z serwisowaniem GS w kwarcu w naszym kraju?
 5. Jego maleńkość to tylko kwestia zmiany podejścia - powrotu do normalności. To jest zupełnie normalny rozmiar, odmienny od lansowanej mody na rozmiar typu naręczny budzik Są ludzie z nadgarstkami jak u drwala i u nich duże zegarki wyglądają ok, jednak to forum pełne jest groteskowych zdjęć nadgarstkowych z zadużymi zegarkami. Większość z nas ma normalne nadgarstki typowe dla rozmiarów do 41 mm.
 6. Widzę, że wreszcie robią zegarki w normalnych rozmiarach :) 39-40 mm to jak dla mnie idelany rozmiar dla lotnika. Mój Sinn ma 39 mm i jest to optimum. W Spitfire również jest klon ETA 2892-A2
 7. Darecki

  NÓŻ

  Stazę na stałe do Land Rovera wrzuciłem, tak na wszelki wypadek bo dużo na dzikusa jeździmy po Bałkanach. A tam lasy, gady, robale i na to wszystko nasze dzieciaki goniące i wołające "tato tato popatrz co złapałam"
 8. Darecki

  NÓŻ

  Gdzie Ty w tym latasz? :) Ja za każdym razem w Afganie kombinowałem z pasami taktycznymi, ale do łażenia po bazie (Ghzani czy Bagram). Móżdzyłem żeby był w miare lekki coby się w tym nie pocić, a i żeby wszystko w nim było (broń, magazynki, nóż, zsabnik na opatrunek i autoszczykawki). Koniec końców zawsze miałem to na bazie paska 40mm :) ale z szybką klamrą. Za baze to już motałem to w kamizelce jako 2 linię. 1 i 3 miałem po kieszeniach i w plecaku.
 9. Darecki

  NÓŻ

  Fajny 😀 jak duży jest? Do kieszeni na codzień nada się?
 10. Co za dyskusja 😁 Ludzie co wy wiecie o broni, byliście w sytuacji kiedy dali wam ją do rąk w celu użycia, pozbawienia życia czy samoobrony? Wielu moich znajomych posiada broń bo mają do niej sentyment gdyż od 20 roku życia mieli z nią styczność zawodowo, a teraz podtrzymują umiejętności (żołnierzem się nie bywa, żołnierzem się jest do końca). Mam też znajomych posiadających broń mimo że są niedojrzałymi chłopcami wychowanymi na filmach akcji. Ci ludzie nie powinni mieć do niej dostępu, a mają. Generalnie uważam że posiadanie broni powinno iść w parze z dojrzałością, znajomością jej prawa użycia i zrozumieniem wielu zawiłości z tym związanych. Może uogólniam bo nie biorę pod uwagę przypadków gdzie faktycznie zachodzi potrzeba jej posiadania, ale powszechny dostęp do broni to absurd - niewielu ma faktyczną potrzebę jej posiadania. Za to powszechna chęć do jej posiadania wynika z niedojrzałości i chorych fantazji.
 11. Tyle lat na forum i absolutny brak podstawowej wiedzy o zegarkach 🤣 2 strony tłumaczenia oczywistości, koledzy dajcie spokój, to poniżej nawet OBECNEGO poziomu tego klubu...
 12. Automat ma sens jeśli zamierzasz go używać jako głównego zegarka noszonego prawie codziennie. Posiadanie kilku automatów to udręka (mam 2 i wiem co piszę) Po drugie żeby mechanik/automat miał sens jako zegarek to jego odchyłka dobowa nie może przekraczać 2-3 sekund, a to już wskazuje na drogie zegarki 😁 Moja Omega robi góra te 2-3 sekundy, a Sinn różnie czasem do 5s a czasem 20s. Sinna ubieram czasem, bo na dłuższą metę to tylko gadżet a nie czasomierz 😁. Omega spełnia minimalne wymagania, ale i tak wolałbym teraz kupić jakiegoś topowego kwarca typu Grandseiko. Tyle w temacie.
 13. Ojejku Taka paczuszka, taki drobiazg który może umknąć ... Infantylizm wątku sięga zenitu
 14. Jeśli kupuje zegarek to zawsze z myślą o dożywociu :) W niebyt odchodzą jedynie niektóre plastikowe G-Shocki choć i je zbieram - prawie każdy przypomina mi o innej wojence w innym zakątku świata... wspomnienia. Najstarszy zegarek to Łucz, który towarzyszy mi od 1986 lub 1987 roku. Z tych nowszych (mechaników) kupowanych świadomie to Sinna mam najdłużej bo od 2010 r. Reszta to świeżynki :) ale pesele im lecą jak mojemu Land Roverowi :) Nigdy nie sprzedam zegarka, one są jak przyjaciele z którymi dziele wspomnienia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.