Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Darecki

Użytkownik
 • Content Count

  771
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Hobby
  podróże, wyprawy 4x4, góry, las i zegarki :)

Recent Profile Visitors

218 profile views
 1. Niemożliwe. Sinn był w przeglądzie generalnym 2 lata temu i max czas leżakowania nie przekracza 1-2 tygodni a poza tym jest noszony lub chodzi w rotomacie. Z kolei Omega ma niecałe 2 lata i na chodzie jest prawie cały czas - czasem w rotomacie, ale generalnie na ręku.
 2. Coś jest na rzeczy może to zmiana pola magnetycznego naszej planety, a może wpływ Słońca ale coś się dzieje z moimi zegarkami... Mój Sinn 556 spieszył się średnio 5-10s na dobę i przywykłem do tego, bo przez ostatnie 10 lat był przewidywalny Aż tu nagle jakieś 8-10 dni temu założyłem go po dłuższym leżakowaniu i zegarek spaźnia się o 0-1 s dziennie W sumie za ostatni tydzień odchyłka jest bliska zeru ! Co ciekawe Omega SMPC która spieszyła się o 2-3 s na dobę zaczęła również się spaźniać o 1-2 s A jak już wspomniałem przez ostatnie kilka lat zegarki regularnie i stabilnie się spieszyły
 3. Ten trend wręcz narzuca klientom tylko duże zegarki. Bardzo ciężko jest kupić coś fajnego w rozsądnym rozmiarze.
 4. Stworzony do NATO ? pasków oczywiście ?
 5. Moim skromnym zdaniem optimum dla zegarka męskiego to max 41-42 mm niezależnie od masywności nadgarstka. Nie rozumiem tego współczesnego pędu do noszenia "budzików"... no ale z chęcią lansu nie dyskutuje się :) W tym wątku mamy masę przykładów jak fatalnie wyglądają duże zegarki na wątłych kończynach nosicieli, choć są oczywiście wyjątki bo mamy kolegów z łapami jak drwale :) Co oczywiście stwarza niszę dla dużych zegarków, ale ilu z nas tak na prawdę pasują duże zegarki?
 6. Darecki

  NÓŻ

  Dozier rządzi jest tani, dobry, w sam raz i wygodnie siedzi w kieszeni.
 7. Darecki

  NÓŻ

  Zbyt sentymentalny jestem
 8. Darecki

  NÓŻ

  Okładziny z aluminium, nóż kupiony w 2012 roku, jeszcze stara dobra produkcja. Generalnie go nie używam bo jest za duży jako EDC , a do roboty obozowej w tym rozmiarze lepsza Mora Garberg.
 9. Darecki

  NÓŻ

  Hahahaha wiedziałem, że to napiszesz :) No to prawda, nie okopywałem się nim, taliba też nie nadziałem, ale był przydatny i wbrew pozorom i temu jak wyszło zdjęcie był przydatny - np. na dfac :)
 10. Darecki

  NÓŻ

  A żebyś wiedział :) Najśmieszniej jest jak idę w góry lub jadę na tzw. szwędaczkę i muszę wybrać jaki nóż zabrać :) Dlatego mam już na stałe nóż w LRze i taniego Doziera w kieszeni, reszta leży już w szafce i co jakiś czas któryś bratanek ma szczęście i zyskuje dziabkę.
 11. Darecki

  NÓŻ

  Mam też kilka noży, ale każdy jest do "czegoś" Kabar Dozier siedzi na stałe w mundurze polowym, drugi taki sam w portkach w domu coby nie myśleć w robocie o tym że trzeba nóż zabrać CRKT M21 kupiłem do Afganistanu bo potrzebowałem coś dużego na w razie czego. Do tego mam noże kupowane na misjach bo potrzebowałem do roboty, a teraz to już pamiątki są. Mam też dwa ze stałą głownią - jeden siedzi w Land Roverze do roboty biwakowej, a drugi Kabar zwykle troczony jest do kamizelki kuloodpornej - choć teraz siedzi w szafce bo jakoś "okazji" brak Generalnie noże to narzędzia, a nie znaczki do kolekcjonowania - jak dla mnie oczywiście. Choć mam jeden "kozik" którego szkoda mi używać, a kupiłem go tylko dlatego że to handmade
 12. Darecki

  NÓŻ

  Nie mogę jakoś sobie uzasadnić posiadania tylu podobnych noży którymi nawet nie pracuję... podobnie jak stada podobnych zegarków.
 13. No i jest komplet - no prawie. Dwa divery
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.