Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Darecki

Użytkownik
 • Content Count

  875
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

162 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Hobby
  podróże, wyprawy 4x4, góry, las i zegarki :)

Recent Profile Visitors

557 profile views
 1. Darecki

  Nóż

  No cóż, dociera do mnie że utknąłem w takich dziwnych czasach kiedy nóż brało się do lasu, a terenówkę w teren Land Roverem jeżdżę w teren i używam go bez litości, noże przydają się na wyprawach, a i tak w sumie większość z nich kupowałem jako żołnierz pod konkretne zastosowanie np. na misjach. A zegarki też mają swoje zastosowanie - Sinn taki prawie elegancki, Omega Seamaster na codzień (wody się nie boi ) a do sportu Garmin... to takie proste Mam takie kur... proste podejście do życia, jestem już chyba stary i nie ukrywam że wolę drwić niż starać się zrozumieć tak dziwne zbieractwo... Tym samym z mojej strony kończę moje wywody w tej kwestii.
 2. Miałem taki problem w Sinnie po serwisie u pewnego polecanego "zegarmistrza" w Krakowie. Przyczyną był nadmiar smaru w bębnie sprężyny naciągu.
 3. Darecki

  Nóż

  Kruca ciężko to skomentować. Jednak himalaista to zwierzę do zdobywania gór, taki gość poświęca środki techniczne i siebie dla konkretnego celu... noże projektuje się i tworzy do użytku, do realizacji pasji, survivalu, roboty, samoobrony... generalnie to narzędzie do roboty a wy je jak znaczki zbieracie, robicie śliczne sweet focie czyli deprecjonujecie istotę noża. Kiedyś na pytanie o ostrzenie ktoś mi doradził oddanie noża w ręce fachowca... no to jest dramat w podejściu do noża. Moich noży (no mam ich kilka bo każdy ma swoje zastosowanie) używam w terenie na wyprawach, w lesie i w mieście zużywam je, sam je ostrze, nie dbam o jakąś szczególną estetykę - są porysowane od używania i szybkiego ostrzenia, mają te ślady użytkowania które są w sumie wspomnieniami (mam do noży sentymentalne podejście). Moje noże są po prostu nożami.
 4. Darecki

  Nóż

  To też dobrzy koledzy na konsultacje... widać jak bardzo musimy cenić ludzi z pasją 😄
 5. Darecki

  Nóż

  Ja już nie wnikam (bo nie chcę podpaść ) po jakie licho im tyle noży i zegarków 😄 Osobiście kupuje noże bo ich do czegoś potrzebuje i fakt nie ma noża uniwersalnego... ale bez przesady. Każde szaleństwo ma swoje granice. Ja nie widzę potrzeby posiadania noży, które mają ładnie wyglądać i kosztują tyle że nie zaoram ich w robocie bo szkoda Czyli mam noże do używania, ale cenię ludzi zbieraczy, którzy przerobili zylion egzemplarzy bo przynajmniej jest co podpatrzyć i kogo podpytać. Ale ja jestem prosto skonstruowany i nigdy bym sam nie wpadł że można mieć manie zbieractwa noży, latarek czy też zegarków.
 6. Auto używane zgodnie z przeznaczeniem
 7. Darecki

  Nóż

  Używam od kilku miesięcy i jestem zachwycony. Niby taki kompromis (wielkość, profil głowni) ale przez to niesamowicie użyteczny, choć w terenie brakuje trochę masywności i tzw mocy.
 8. Jakim k... lubrykancie. Weź człowieku poszukaj na forum info o nowoczesnych smarach, a nie pisz o kruszącym się lubrykancie.
 9. I całe moje postrzeganie eksploatacji zegarka automatycznego zostało zaorane przez "specjalistę" Porozmawiaj kolego z jakimkolwiek zegarmistrzem o tym co i jak zużywa się w zegarku... dobrą analogią do twojego wywodu są opowieści amatorów starych VW, którzy zawsze twierdzili, że w ich nastoletnich strzępach tylko paliwo leja i śmigają Ale zapomniałem, że w tym kraju jest dramatyczny brak zegarmistrzów co ogarniają nie tylko wymianę bateryjek.
 10. Zegarek ma być proporcjonalny - nie za duży, nie za mały i wszystko zależy jakie kto ma łapsko
 11. Koledzy pytanko. Używa ktoś (ale w Polsce) Garmina Overlandera?
 12. Za moich czasów były od ręki były Omegi chyba w norweskim PX, a u jankesów w PX można było zamówić każdy model Omegi z katalogu. Cen nie pamiętam (chociaż kiedyś tu na forum wrzucałem skany katalogu) Jedno jest pewne - były tanie ''jak barszcz"... ale nie dla porucznika w tamtym czasie
 13. Czołem koledzy Rozkminiał ktoś już może Tag Heuer Aquaracer Solargraph? Drogie toto, a wygląda jak by miało wspólne geny z Citizenem...
 14. Gdzie była ta baza? Na Butmirze za lotniskiem? Ja robiłem tam zakupy zegarkowe w 2007 roku jak już zarządzał tym EUFOR
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.