Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TabaQ

Orient LH L4696725A-7A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jakiś czas temu znalazłem zegarek w domu, jest to stary Orient LH L4696725A-7A, tata dostał go od dziadka ale nie nosił, więc sobie go wziąłem, ponieważ bardzo mi się spodobał.

Doprowadziłem go do porządku, ponieważ był bardzo brudny. Skróciłem sobie bransoletkę i starałem się wypolerować szkło pastą do zębów, lecz nie wiele to dało, ponieważ są to dosyć głębokie rysy jak przypuszczam. Szkło także jest popękane w pewnych miejscach. Ogólnie datownik jest zepsuty, ale na razie nie stać mnie aby dać zegarmistrzowi 100zł za naprawę. Pytanie jak dobrze i tanio wypolerować lub wymienić szkło w tym zegarku na nowe i doprowadzić go do jakiegoś stanu używalności? W zasadzie datownik aż tak bardzo mi nie przeszkadza bo codziennie rano sobie przerzucam dzień i jest OK.

Zegarek jak myślę ma pewnie koło 30 lat.

 

t82949_p1060588.jpg 17d69bac782fe593m.jpg


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jakiś czas temu znalazłem zegarek w domu, jest to stary Orient LH L4696725A-7A, tata dostał go od dziadka ale nie nosił, więc sobie go wziąłem, ponieważ bardzo mi się spodobał.

Doprowadziłem go do porządku, ponieważ był bardzo brudny. Skróciłem sobie bransoletkę i starałem się wypolerować szkło pastą do zębów, lecz nie wiele to dało, ponieważ są to dosyć głębokie rysy jak przypuszczam. Szkło także jest popękane w pewnych miejscach. Ogólnie datownik jest zepsuty, ale na razie nie stać mnie aby dać zegarmistrzowi 100zł za naprawę. Pytanie jak dobrze i tanio wypolerować lub wymienić szkło w tym zegarku na nowe i doprowadzić go do jakiegoś stanu używalności? W zasadzie datownik aż tak bardzo mi nie przeszkadza bo codziennie rano sobie przerzucam dzień i jest OK.

Zegarek jak myślę ma pewnie koło 30 lat.

 

t82949_p1060588.jpg 17d69bac782fe593m.jpg

 

Cóż,pewnych kosztów nie unikniesz.Nie wszystko da się zrobić w domu.jeśli szkło jest popękane, to tylko wymiana, plus zrób datownik jak już się zabierasz za naprawę.Popytaj się o zegarmistrzów w twoim mieście,ceny mogą sie różnic niesamowicie.u mnie w Krakowie dla przykładu wymiana paska plus wymiana baterii u jednego kosztowała prawie 100zl, u innego 300m dalej już tylko 50zl.


Zodiac Z08801.Victorinox Swiss Army 241340(orange).Tissot Chrono Pr50Navy.

Orient Elite FET0H002B .Magrette Regattare 500M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto doprowadzić zegarek do stanu używalności-sam nosiłem identyczny prawie dwadzieścia lat i powiem tyle że to fajne zegary są.Oczywiście nie robią takiej furory jak kiedyś ale i tak są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szkło jest popękane- tylko wymiana, nie warto bawić się w polerkę a koszt w tym przypadku jest niewielki. Jeżeli zegar leżał kilkanaście lat w szufladzie warto od razu przy naprawie datownika zamówić czyszczenie+smarowanie. Ze wszystkim poradzi sobie prawie każdy zegarmajster, bo to popularne modele.

Doprowadzić do stanu używalności zawsze warto, tym bardziej że to rodzinna pamiątka.


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę zbierać pieniążki, dziękuję za odpowiedzi. No nic pewnie szybko się za to nie zabiorę, bo fundusze skromne, ale w końcu będę musiał, zapamiętam wszystkie porady :D


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.