Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Tutaj zgłaszamy podróby

Rekomendowane odpowiedzi

wklejam tego crapa zanim go (mam nadzieję, że prędko) usuną

441404de6b253.jpg

- żeby później nikt nie narzekał, że nie zobaczył już tego "cuda" :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakliknąłem go oczywiście ,

 

Ale uważam że ktoś kto by to za taka kasę zakupił mógłby mieć pretensje wyłącznie do siebie. Toż to nawet podróba nie jest, tylko wariacja na temat... podróby


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja się natomiast zastanawiam...czy to świadome działanie sprzedającego ,aby szybko dorobić czy nieświadomość wujka (;)) oraz tego kolesia co nie lubi nosić zegarków (:D) ...generalnie chyba nieuczciwość... bo ja jeśli nie był pewien na 100% oryginalności zegareczka to zadałbym sobie trud aby to ustalić...a to raczej nie jest trudne ani kosztowne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

sorry, muszę! dla potomnych:

44146b7115ff9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Jak daleko nam do normalności :?:

 

:roll:

Oj, daleko, skoro pojawiają się na allegro takie "ekskluzywne zegarki":

 

Ekskluzywny zegarek CHOPARD.

 

Zegarek z niepowtarzalną ruchomą tarczą. Klasyczny kształt;

 

niespotykane efekty świetlne, osiągane dzięki ruchomym, różowym kamyczkom tarczy. Kolor: jasny róż.

 

W sam raz na prezent.

:evil: :x

 

http://www.allegro.pl/item90049847_ekskluz...y_poj_wzor.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarek jest na małą,okrągłą bateryjke

 

wzruszające :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

500 zł za tak beznadziejną podróbke Rolexa to prawdziwy SKANDAL ! Przecież to nie jest warte 5 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie najbardziej to zadzilalo...

 

"Nie potrafie podać ile ma lat, gdyż dostałem go na 18te urodziny

 

już jako używany, a w tej chwili mam 51 lat"


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jeden sprzedawca a wielu. Nie ma czego blokować - podziwiać trzeba jedynie kwiecistość opisu i naiwność potencjalnych nabywców. Jeśli chcą płacić niech płacą :D

 

no niby masz racje ale tak troszke glupi wypieprzyc 1500zl na cos takiego...ja tam wysle powiadomieni o naruszeniu zasad...


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

no i co z frogmanami nic nie zrobili na allegro...

może sami sobie kupili po sztuce?

:) :twisted: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie wkleić artykuł z dzisiejszej "Gazety Prawnej". W jego świetle walka z podróbkami jest co najmniej mało realna...

 

Podrabianie towarów w majestacie prawa

"Gazeta Prawna", 17.03.2006, Nr 55 (dod. Prawo Gospodarcze)

 

■ Handlujący podrabianymi towarami czują się bezkarni

SN zdefiniował pojęcie wprowadzania do obrotu korzystnie dla handlarzy

■ Na uchwałę powołują się prokuratorzy i sądy umarzające postępowania

 

441a5b4e25ae0.gif

Handlujący podróbkami markowych towarów na bazarach trzymają na swoich straganach zalaminowaną uchwałę Sądu Najwyższego z 24 maja 2005 roku (sygn. akt I KZP 13/05). SN zdefiniował w niej pojęcie wprowadzania do obrotu podrobionych towarów jako przekazanie przez producenta lub importera po raz pierwszy do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym. Oznacza to, że każdy, kto nabędzie podróbki markowych towarów, a następnie będzie je sprzedawał, dalej ma do tego prawo. I chociaż sąd podejmując uchwałę odpowiadał na pytanie prawne zadane w konkretnej sprawie, na uchwałę powołują się prokuratorzy i sądy, umarzając postępowania przeciwko podrabiaczom.

– W naszym sądzie umorzono kilka spraw, w oparciu o tę uchwałę Sądu Najwyższego – mówi sędzia Jerzy Podgórski, wiceprezes Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa. – W żadnej z tych spraw prokuratura nie złożyła środka odwoławczego, co pozwala przypuszczać, że również stosuje wykładnię Sądu Najwyższego – dodaje.

 

Podrabiane są głównie kosmetyki, ubrania, produkty spożywcze. Producenci oznaczają podróbki w sposób identyczny jak produkt oryginalny albo nazywają swoje wyroby w sposób łudząco podobny do pierwowzoru, oznaczają podobnym logo i sprzedają w niemal identycznym – jeśli chodzi o kolor i kształt – opakowaniu. Korzystają w ten sposób z renomy znanego wyrobu.

 

Powstają nawet sklepy z produktami nazywanymi „Podobne jak....”.

 

– W ten sposób przemycana jest informacja, że nie jest to oryginał, lecz właściwie cały produkt jest bezpośrednim nawiązaniem do znanych marek – tłumaczy Dorota Rzążewska, radca prawny z kancelarii Kulikowska&Kulikowski.

 

Naruszenie prawa polegające na wykorzystywaniu marki innej firmy można ścigać w trybie karnym lub cywilnym. Odpowiedzialność karną za wprowadzanie do obrotu podróbek przewiduje ustawa z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (t.j. Dz.U. z 2003 r. nr 119, poz. 1117). Za takie działania grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli sprawca uczynił sobie z tego typu przestępczości stałe źródło dochodu, grozi mu nawet 5 lat więzienia.

 

Szkodliwość tego rodzaju przestępczości potwierdza również fakt, że w razie skazania za wprowadzanie do obrotu podróbek sąd może orzec (a w razie uczynienia sobie z tego stałego źródła dochodu, obligatoryjnie orzeka) przepadek na rzecz Skarbu Państwa towarów, narzędzi i materiałów, czy środków służących do produkcji podróbek. Wprowadzanie do obrotu podróbek ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego, jeśli jednak z takiej przestępczości sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu, może być ścigane również z urzędu.

 

– Producenci markowych wyrobów mogą również skorzystać z cywilnej drogi dochodzenia praw – radzi Aleksander Krzyżowski, dyrektor generalny Stowarzyszenia ProMarka.

 

Jednak duże firmy często rezygnują ze wszczynania postępowania przeciwko osobom oferującym podróbki na straganie, bo więcej kosztuje obsługa prawna niż uzyskane korzyści.

 

Tym bardziej że postępowanie cywilne jest długotrwałe, a w sprawach dotyczących naruszeń praw własności przemysłowej dowodzenie naruszeń jest zazwyczaj żmudne i długotrwałe.

 

– Niektóre firmy są jednak tak zdeterminowane, które nawet w przypadku najmniejszej ilości podrobionych produktów decydują się na ściganie. Uważają one bowiem, że takie bierne przyzwolenie na łamanie prawa nie powinno mieć miejsca – mówi D. Rzążewska. Jednak przeszkodą jest tu wspomniana uchwała Sądu Najwyższego.

 

OPINIE

Ryszard Skubisz profesor UMCS w Lublinie, specjalista prawa własności przemysłowej:

Uchwała Sądu Najwyższego z 24 maja 2005 roku budzi zasadnicze wątpliwości w kwestii sposobu rozumienia pojęcia pierwszego wprowadzenia do obrotu. Jest ona dysonansem na tle praktyki innych krajów i krajowej i zagranicznej literatury prawa znaków towarowych. Przyjmuje się bowiem powszechnie – inaczej niż twierdzi Sąd Najwyższy – że jest nielegalne każde wprowadzenie towaru do obrotu (np. w wykonaniu umowy sprzedaży egzemplarzy towarów ze znakiem), jeżeli ten konkretnie egzemplarz towaru ze znakiem został wcześniej wprowadzony do obrotu przez osobę trzecią, która nie korzystała z zezwolenia osoby uprawnionej do tego znaku towarowego.

 

Rafał Poznalski prawnik w Kancelarii Stopczyk & Mikulski

Pojawia się pytanie o prawne możliwości walki z handlarzami podróbek lub towarów bezprawnie wykorzystujących znane i uznane marki. Na aukcjach internetowych i na bazarach – powszechna jest sprzedaż produktów oznaczonych podrobionymi lub przerobionymi znakami towarowymi, do których prawa ochronne przysługują firmom kojarzonym z wysokiej jakości produktami. Pytanie jest tym bardziej uzasadnione, iż podmioty zajmujące się podrabianiem lub przerabianiem znaków towarowych dysponują coraz bardziej nowoczesnymi technikami uniemożliwiającymi dostrzeżenie różnic pomiędzy „podróbką” a oryginałem, a ponadto działają w przekonaniu bezkarności podejmowanych przez nich działań.

?ąródło:

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNew....2.20.1.0.1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

Chodzi chyba o to że nie powinno sie karać Kowalskiego który nabył w dobrej wierze Patka za 100 zł pod Supermarketem, a po jakimś czasie chce go sprzedać np. na Allegro. I tutaj zgadzam się że spokojnie można odstąpić od ściagania takiego "przestępcy", jednak handlarzom takim towarem nie wróże spokojnych czasów. Zdaje mi sie że w UE obowiązują surowsze paragrafy na taką okoliczność. Ze dwa lata temu wysłałem JEDEN zegarek GUB Glashutte do Niemiec i ku mojemu zdumieniu ichniejszy urząd celny wysłał mój zegarek do rzeczoznawcy który musiał wystawić opinie czy to czasem nie jest podróbka ! JEDEN zegarek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Powstają nawet sklepy z produktami nazywanymi „Podobne jak....”.

 

a myślałem, że tylko ja na to wpadłem. :cry: :cry:

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

Pościg za fałszerzami Canona

 

Policjanci ścigali w czwartek słowacką szajkę sprzedającą podróbki aparatów i zegarków

 

 

Tanie aparaty fotograficzne udające profesjonalne lustrzanki Canona i podrabiane zegarki najlepszych firm oferowała pod wrocławskimi hipermarketami grupa ze Słowacji.

 

Siedmiu mężczyzn polowało na klientów na sklepowych parkingach. W czwartek przed godz. 16 zjawili się przed Auchan. Podjechali dwiema skodami wypakowanymi podróbkami.

 

Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji: - Byli bardzo nachalni. Zajeżdżali drogę klientom lub podchodzili do nich i na siłę wciskali do ręki oferowane przedmioty, żądając pieniędzy. 150 zł za aparat i 100 zł za zegarek.

 

W ciągu kilkunastu minut naciągnęli w ten sposób przynajmniej jedną osobę. Mężczyzna został bez pieniędzy, za to z plastikową podróbką aparatu.

 

Gdy policjanci podbiegali już do oszustów, ci zdążyli zamknąć się w samochodach i zaczęli uciekać w kierunku ul. Czekoladowej. Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca pierwszej skody zjechał na lewy pas jezdni i wjechał pod prąd na rondo, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem. Jechał nim mężczyzna z 5-letnim synem. Na szczęście wypadek nie był groźny.

 

Chwilę później pościg się zakończył. Policjanci zatrzymali wszystkich siedmiu oszustów. W ich samochodach znaleźli 10 zegarków, 15 aparatów z napisem Canon i prawie 200 naklejek Canon i Sony. Jak zeznali, za zegarki zapłacili po 30, a za aparaty po 40 złotych za sztukę. Teraz odpowiedzą za spowodowanie wypadku, podrabianie znaków towarowych i oszustwo. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

 

Karolina Łagowska 17-03-2006 , ostatnia aktualizacja 17-03-2006 19:25

 

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,3218913.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Pomijajac aspekt moralny przedsięwzięcia , trzeba być debilem zeby coś takiego, i w taki sposób robić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.