Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

anum47

Jak to jest z tą Adriaticą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu mówie że nie jest to temat z tych 'przed zakupem zegarka'. Przeszukałem dobrze internet zanim kupiłem zegarek i w sumie o Adriatice znalazłem dużo pozytywnych opinii dlatego zdecydowalem się kupić zegarek tej marki ( bo w sumie miałem przeznaczyć 250-350zł). Dziś znalazłem tu na forum kilka postów że w sumie tanie szwajcarskie zegarki to niezbyt dobry wybór, i że niewiele mają wspólnego ze szwajcarią. O ile w przypadku np Bisseta słyszałem to wielokrotnie o tyle dziwi mnie to że niektórzy wrzucili Adriatice do tego samego kosza. Zegarek już kupiłem, używany, ale ciekawi mnie to, jak to jest z tą Adriaticą ? czy za 300zł to dobry wybór, i jak to jest z tą "szwajcarskością " tej marki ?


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Adriaticę prawie 10 lat i byłem bardzo zadowolonybiggrin.gif. Mechanizm kwarcowy Ronda spisywał się bez zarzutu, bateria wystarczała na ok. 4- 5 lat, zewnętrznie wyglądał zawsze bardzo ładnie, (zegarek był wykonany z materiałów naprawdę dobrej jakości) pomimo że towarzyszył mi na co dzień, także w pracy.

Teraz też rozważam zakup zegarka tej marki bo najzwyczajniej te zegarki mi się podobająsmile.gif.

Dziś niewielu producentów zegarków w 100% wytwarza je u siebie. Obniża koszty produkcji zlecając wykonanie podzespołów tańszym wykonawcom (Chiny , Tajlandia itp.) ściśle według określonych normhmmm.gif.

Myślę że Twój wybór jest bardzo dobry- zegarek tej marki nie przyniesie Ci obciachu- niech się nosi!smile.gif


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ;) Cóż, wyczytałem że adriatica rzeczywiście ma nie tylko siedzibe ale i jakieś fabryki w szwajcarii, więc kto wie jak to jest. Ale ogólnie to głównie chodzi mi o jakość. Jestem zwolennikiem jakości, ale wiadomo bogaty nie jestem i mam te zaledwie 300zł, dlatego szukałem czegoś eleganckiego, przyzwoicie wykonanego, i możliwie przyzwoitej marki właśnie za te 200-300zł. A wiadomo chyba lepszy tani szwajcar niż składany na kolanie chińczyka goer czy jakiś inny wynalazek.

 

"Od 1999 zegarki ADRIATICA są wytwarzane we własnej spółce zlokalizowanej w Dongio, we włoskiej części Szwajcarii zwanej Ticino." - cóż może je tylko tam składają, ale mimo wszystko nawet jeśli części byłyby skąd indziej, a tam były tylko składane to jakąś kontrole jakości i trochę surowsze normy i tolerancje wykonania muszą być, bo chyba szwajcarska kontrola jakości nie przepuści tego samego co chińska.


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa zegarki tej firmy i wg. mnie są naprawdę godne polecenia, za stosunkowo nieduże pieniądze. Właśnie sprzedałem Adriaticę 1065 (tylko dlatego, że redukuję kwarce, gdyby była mechaniczna na pewno bym jej nie oddał), która służyła mi ponad rok i na prawdę złego słowa nie mogę o niej powiedzieć. Klasyczny, słusznych rozmiarów prosty pilot, na dodatek na bardzo dobrym jakościowo pasku, z czytelnym cyferblatem. Jedynie luminova mogłaby być mocniejsza, no ale zejdźmy na ziemię, za te pieniądze zegarek jest na prawdę ok.

Drugi to Adriatica 9002. Mimo, że to nieco inny zegarek, to jakościowo na tym samym poziomie. Dostałem go 4 lata temu, przez ten czas wymieniłem tylko baterię. Ząb czasu widać jedynie na niewielkim przetarciu z boku koperty, jako że jest złocona. Bransoleta niestety blaszana, ale zawsze można wrzucić na jakiś fajny pasek, co też zrobiłem.

 

Reasumując, jeżeli dysponowałbym 300 zł na nowy zegarek, i nie zależałoby mi żeby był mechaniczny, to z pewnością wziąłbym pod uwagę Adriaticę, bo oprócz tego, że to dobre zegarki, to dodatkowo ciekawe stylistycznie, w przeciwieństwie np. do wielu tanich modeli Seiko, za którymi moim zdaniem przemawia tylko dobry mechanizm.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeszukałeś internet to był to przemyślany zakup. Zegarek musi się podobać tylko Tobie i to jest najważniejsze. To żadna ujma kupić Adriaticę- także nie miej skrupułów i wyrzutów sumienia. ;)

Niech się nosi !


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną wadą Adriatici jest brak szafirowego szkiełka, ale za tą cenę nie można za dużo wymagać. Stylistycznie - nawet ładniejsze od niektórych zegarków za cenę o wiele wyższą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedł mój zegarek i ma szafirowe szkiełko i tytanową bransoletę ;) w sumie jestem bardzo zadowolony


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedałem Adriaticę 1065 (...)

Poważnie? Komu? ;)

 

A sam mam jeszcze 1121 i też bardzo przyjemnie 'siedzi' na łapie, szkoda tylko ze nie została wyposażona w system 'anty-futrynowy', bo obijam ją co chwilę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 6lat Adriaticę Pilota, mechaniczną na Unitasie sprawuje sie znakomicie, wodiszczelna do 100m, luminowa nadal widoczna w nocy. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.