Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

polerowanie stalowej koperty, jak jej nie uszkodzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stalowego Tissota, ma on rysy na kopercie, czyszczę go pastą na bazie tlenku ceru (m.in. do polerowania szkłą). Kopertę mam z czystej stali, jednak zastanawiam się jak daleko mogę się posunąć w polerowaniu stali ( a właściwie ścieraniu jej kolejnych warstw ), Chcę usunąć rysy na kopecie ale nie wiem jak głęboko mogę ścierać aby koperta nie straciła połysku. Czy ma ktoś podobne doświadczenia? Czy też moje obawy, że koperta zmatowieje, straci połysk są bezpodstawne i stal na każdej "głębokości" można wypolerować na połysk. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariosob69

Jestem zegarmistrzem z chicago jezeli stal- polerowac mozna gleboko do calkowitego usuniecia rys ,zegarek wyjdzie jak ze sklepu pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zwykłym dziadem z Warszawy :D stal polerować możesz do bólu bez względu na głębokość ścierania - ubytku materiału zawsze będzie miała te same właściwości - im więcej polerujesz tym bardziej zaokrąglasz krawędzie a więc zegarek na pewno nie będzie wyglądał jak nowy :!: :!: :!: - większość nowych zegarków ma wyrażne krawędzie , linie itp - więc moze będzie wyglądał na nowy dla zegarmistrza z ....... :twisted: lub ludzi którzy cenią sobie przedewszystkim połysk :!:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariosob69

Tak staruszek ma racje w polerowaniu drogich zegarkow nie chodzi tylko koledzy o to zeby sie blyszczalo wszystko ,ale wlasnie o zachowanie tych krawedzi zeby koperta nie zatracila swego ksztaltu a zeby diler mogl zegarek sprzedac po raz wtory wlasnie tak sie to robi w usa ,musicie jeszcze duzo zobaczyc -pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_kacy

Sorry za off-topa, ale:

 

- wszyscy już wiemy, że jesteś zegarmistrzem z "Czykago", bo chwalisz się tym w każdym poście, więc może już wystarczy

- takie wywyższanie się przy każdej okazji jest oznaką lekkiego braku szacunku - a to jest niezgodne z regulaminem forum. Chyba musisz jeszcze dużo poczytać...

 

P.S. Może z kilkanaście (albo i więcej) lat temu bycie "Zegarmistrzem z Chicago" robiłoby na kimś wrażenie, ale dzisiaj - no way. Można być równie dobrze piekarzem z Londynu albo szewcem z Koziej Wólki, byle pisać coś pożytecznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam stalowego Tissota, ma on rysy na kopercie, czyszczę go pastą na bazie tlenku ceru (m.in. do polerowania szkłą).

(...)

.

 

A gdzie taka pastę kupiłes??


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.