Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Moosehead

WaveCeptor spieszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

z góry przepraszam, jeśli zadaję pytanie, na które odpowiedź jest powszechnie znana wśród lepszych ode mnie.

 

Czy ktoś z Was ma podobną obserwację, że jego Casio z WaveCeptorem (u mnie Mudman G-9010) spieszy o niecałą minutę?

Nastawiony jestem na "Berlin", jako najbliższą lokalizację.

Porównując z dowolnym innym "wiarygodnym" źródłem - synchronizowane zegary w komórkach, serwery czasowe w necie (telewizja się nie liczy, bo może mieć własnego laga) - mój zegarek jest konsekwentnie niepełną minutę do przodu.

 

Czy ja coś źle robię, czy też Casio pokazuje lepszy czas, niż wszystkie pozostałe źródła?

 

Ewentualnie - jak poprawić synchronizację?

 

Dzięki za słowo wyjaśnienia...


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

masz to G w tym małym kwadraciku na srodku wyswietlacza?? jezeli nie to znaczy ze nie jest zsynchronizowany

-jezeli jest po synchronizacji to moze byc uszkodzony odbiornik

 

takie pomocnicze pytanie,jaki masz level naładowania bateri i czy zegarek był uzywany do tej pory?

 

bo według mnie to własnie twoj zegarek jest prawdomówny - problem byłby gdybs miał dwa atomiki koło siebie i oba po udanej synchro i oba pokazywały dwa rózne czasy

 

a jak chcesz wymusic synchro recznie to wcisnij "D" az zacznie migac to malutkie G - nie wiem jak w twoim modelu ale w gwf1000 wystarczy jak przytrzymam wcisniete "D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytany, odpowiadam:

 

1. G w kwadraciku jest :)

przy przełączaniu stref czasowych G miga, co by miało oznaczać, że się synchronizuje

 

2. Patrz, na to nie wpadłem, żeby go sprawdzić z innymi synchronizowanymi... :)

 

3. nie mam "D", albo nie wiem, o czym mówisz :)

 

4. bateria na max i zegarek używany w miarę regularnie.


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno Mudman G-9010? :)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Zapytany, odpowiadam:

 

1. G w kwadraciku jest :)

przy przełączaniu stref czasowych G miga, co by miało oznaczać, że się synchronizuje

 

2. Patrz, na to nie wpadłem, żeby go sprawdzić z innymi synchronizowanymi... :)

 

3. nie mam "D", albo nie wiem, o czym mówisz :)

 

4. bateria na max i zegarek używany w miarę regularnie.

 

 

pisząc "D" miałem na mysli przycisk "D"

-jak patrzysz na zegarek majc go na reku to przycisk na górze od strony 'godzin' jest nazywany przyciskiem "A"

-przycisk na górze od strony 'minut i sekund' to przycisk "B"

-przyscisk na dole od strony godzin to przycisk "C"

-no i przycisk na dile od strony minut i sekund to przycisk "D"

 

Wciskajc ten właasnie przycisk D na wyswietlaczu powinien pokazac ci sie napis GET oraz powinna sie pokazac data ostatniej udanej synchronizacji..przytrzymujac ten przycisk powinno ci sie właczyc synchronizowanie,pózniej tylko odstaw zegarek w jakies miejsce,najlepiej koło okna i poczekaj kilka minut

-jezeli sie zsynchronizuje to znów wyskoczy ci napis GET ale tym razem bedziesz miał date inna,tzn tą w której wymusiłes synchro...jezeli zegarek sie nie zsynchronizuje zamiast napisu GET,bedzie napis ERR - czyli error ;)

tak sie robi to w mudmanie GW-9010 z modułem 3150 [[ numer modułu powinien byc na dekielku w takim małym prostokaciku]] - jezeli masz inny numer to prosze podaj go nam,bo byc moze jak sugeruje sergserg zaszła jakas mini pomyłka

a i dobrze w sumie gdybys fotke dał bo moze to byc jakas podróbka - chociaż to odrzucam

 

ps.pytanie do posiadaczy atomowych mudów,czy aby napewno miga G w tym kwadraciku podczas wybierania stref czasowych - bo jakos tego nie kojarze,szybciej obsawTałbym za tym ze w momencie przełanczania stref,to G poprostu znika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

ZARAZ,ZARAZ...tym masz mudmana G-9010 z modułem 3153...czyli wersja bez radia - zgadłem??

wersja z radiem to GW-9010 i numer modułu to 3150

 

mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, chyba masz rację...

Przepraszam, za reakcje godne niepiśmiennego debila, ale instrukcję mam... w innym kraju, a nie grzebałem dawno w ustawieniach, więc mi się zatarło.

 

mój to Mudman G-9010 z modułem 3153 - czyli BEZ WAVECEPTORA?

Ciśnięcie guzika D nie przynosi reakcji.

Oj, to jestem rozzłoszczony...

Kupowałem od kolegi na forum jako wersję z TS i WC.

Instrukcja jest jak do wersji WC (chyba, muszę spradwdzic, jak ją dorwę), G w kwadraciku miga przy przełączaniu stref czasowych (co mnie zmyliło, że się synchronizuje gadzina)...

 

Czyli ustalamy komisyjnie, że mój Mudman się nie synchronizuje, bo nie ma takiej opcji i że ja jestem leszczem, bo myślałem, że ma. Git.


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mud bez WC wygląda tak (napis Tough Solar pod logiem Casio).

G-9010-1D.jpg

 

Mud z radiem ma w tym samym miejscu napis "MULTI BAND 6":

original-casio-g-shock-g-9010-1dr-mudman-rally-tou-143861-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oznaczeniu modelu musi obok "G" stać "W" jak "Waveceptor".


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość non4me

czy te dwa G różnią sie tez wielkością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne.


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

te dwa mudy od strony wielkosciowej i wizualnej nie różnia sie niczym - róznica polega tylko na tym ze jeden ma radyjko a drugi nie ma

 

i nie jestes leszczem,bo sam o mały włos nie kliknołem na ebay twojej wersji..w ost chwili sie zorientowałem

-skusiła niska cena..i juz prawie ale cos mnie tkneło i jeszcze raz sprqawdzilem czy to nie aby podróbka i zauwazyłem własnie ta róznice w napisach na wyswietlaczu

 

ps.dlatego by własnie uniknac podobnych praktyk na bazarku zawsze byłem za tym zeby transakcje upubliczniac..no ale starzy wyjadacze krzyczeli ze nie,bo takie i takie i wogóle nie fer - echh,no ale cóz zrobic,do stowarzyszenia nie naleze wiec zawetowac nie szło :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to jestem rozzłoszczony...

Kupowałem od kolegi na forum jako wersję z TS i WC.

 

i nie jestes leszczem,bo sam o mały włos nie kliknołem na ebay twojej wersji..w ost chwili sie zorientowałem

-skusiła niska cena..i juz prawie ale cos mnie tkneło i jeszcze raz sprqawdzilem czy to nie aby podróbka i zauwazyłem własnie ta róznice w napisach na wyswietlaczu

 

ps.dlatego by własnie uniknac podobnych praktyk na bazarku zawsze byłem za tym zeby transakcje upubliczniac..no ale starzy wyjadacze krzyczeli ze nie,bo takie i takie i wogóle nie fer - echh,no ale cóz zrobic,do stowarzyszenia nie naleze wiec zawetowac nie szło :)))

 

Jeśli sprzedawca opisał, że zegarek ma WC, to podlega to pod oszustwo, wg mnie należy żądać zwrotu kasy i upublicznić info na forum, żeby przestrzec innych potencjalnych nabywców u tego "kolegi".

Zegarki z WC i bez to inne klasy zegarków. To nie jest względny, subiektywny opis stanu zegarka.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę póki co sięgał po infamię.

szkoda, że nie można tego zweryfikować z wątkiem sprzedaży. Kasowania wątków też nie rozumiem, m.in.właśnie z takiego jak ten względu.

 

Pytanie uzupełniające: co w uzupełnieniu modelu 1910 miałby oznaczać skrócik "1DR"?

 

Edyta - se odpowiedziałem: "czarny, exportowy".


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

wiec zegarek był opisany jako WC?? - ejj,nie zostawiaj tego tak i napisz do zarzadu,chociaz zarzad sie odwróci - kurka to juz drugi przypadek nie czystego zagrania wyczytany z forum przezemnie po tym jak wprowadzili zmainy w regulaminie..powinnienes napisac o tym kolesi dla przestrogi

 

jak bym mu dupe obrobił w tym topiku - cóz,WC ci to zagranie nie doda do zegarek ale przynajmniej bedziesz miał swiadomosc ze cos w tej sprawie zrobiłes

-ty sie przyznałes,ciekawe ilu jest taki któzy sie nie przyzanli

 

proponowałbym malienką modyfikacje bazarmkowego prawa plus osobny temat z na temat opini o sprzedajacym

- w tym temacie kazdy kupujacy lub sprzedajacy pisałby o drugiej osobie opinie i temat zaykany byłby powiedzmy po roku z mozliwoscia otwarcia

 

prosze,niech sie tym ktos zajmnie mondrzejszy odemnie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość non4me

To i ja dodam swoje trzy grosze...

Jestem zarejestrowany na forum związanym z konkretna marka samochodowa. Ludzie sprzedają tam części do aut, używane jak i nowe. Jest założony specjalny dział w którym każdy sprzedający ma otwarty swój temat i kupujący wpisują swoją opinie po zakupie. Coś na zasadzie komentarzy na znanym portalu aukcyjnym. Przed zakupem można sobie wejść na danego użytkownika/sprzedawce i zobaczyć jego opinie. Według mnie była by to fajna opcja, sam byłbym zadowolony jeśli przed zakupem zegarka z forum mógłbym poczytać komentarze o sprzedającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmę się sprawą, jak będę miał możliwość zerknięcia do papierów, które przyszły z łoczem. czyli za ok. tydzień.

 

W międzyczasie pytanie uzupełniające - z Waszego Casiowego doświadczenia: czy instrukcje do zegarka są za każdym razem różne i indywidualizowane pod konkretny model? W takim sensie, że moja instrukcja (i gwarancja) do G-1910 3153 będzie inna, niż do G-1910 3150?

 

Edyta:

@non4me, taka możliwość o ile wiem jest - jak wejdziesz na profil danego użytkownika można tam znaleźć komentarze - o ile ktoś się wysilił i takowy napisał, co chyba nie jest powszechne.

 

Proponuję jednak nie rozdmuchiwać w tym momencie dyskusji, która może zostać uznana za OT. Zadziałam spokojnie i niewątpliwie zdam relację z wyników działania.


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie pytanie uzupełniające - z Waszego Casiowego doświadczenia: czy instrukcje do zegarka są za każdym razem różne i indywidualizowane pod konkretny model? W takim sensie, że moja instrukcja (i gwarancja) do G-1910 3153 będzie inna, niż do G-1910 3150?

 

G-1910 i GW-1910 to dwa znacząco różne zegarki (różnica w literce nie jest przypadkowa), które wyglądają podobnie. Tak, instrukcja będzie inna, bo do GW będzie opisywać wszystko, co związane z synchronizacją radiową. Instrukcje są indywidualizowane pod konkretny mechanizm w zegarku (ten oznaczony numerem). Model, wygląd - nie mają znaczenia.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.